Programımı tamamlayabilirmiyiz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve magma tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. magma

magma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba gecen sene 8 ay saglıklı beslenıp duzenlı spor yaptım ve son 6 aydır malesef spora devam edemedım

cok sukur kı bu hafta tekrar basladım ve bır sure suplement kullanmadan saglıklı ve yeterlı beslenerek baslamak ıstıyorum

ıs saatlerım ve ıs de yapabıleceklerıme dayanarak bırseyler hazırlamaya calıstım.

183 cm ve 87 kıloyum

1 - 07.00 4 yumurta beyazi 1 sarisi içine lor peyiniri tavada omlet seklinde ve yulafli sut

2 - 10.00 1 kutu tonbalik ve 1 meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise)

3 - 12.00 1 kase corba + pilav + et veya tavuk

4 - 16.00 1 Meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise) + Yarim porsiyon tavuklu makarna

5 - 18.45 ?

6 - 19.15 Antraman baslangici ?

7 - 21.00 Antraman bitisi ? (enerji icecegi powarade ve bir avuc findik)

8- saat kacta aksam yemegi? ve ne yemeli? bekar bir calisanim ona gore :) tavuk gogusu alıp sote yapabılırım

9- 24.00 Yatis ?

Kahvaltıyı aksatmamaya calıscm ancak encok zoryalaynın onun olacagını dusunuyorum. onun dısında ara ogunlerde ve ogle yemegınde sorun olmuyor

Sızce saatler nasıl ve ılk 4 ogunu nasıl degıstırıp sonrakılere ne eklemelıyım?

2. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    18.45 değil de 18.15'e bir tabak pilav , 100 gr. lor peyniri ekleyebilirsin.
    Antreman bitişi protein ağırlıklı olsun. Enerji içeceği yerine bir bardak meyva suyu sık. Hazır olmasın mümkünse. Onun yanına 70-100 gram lor peyniri. Bundan 30-40 dakika sonra yumurta ye. 1 tam 3 beyaz gibi. ( haşlanmış ) 24.00 - yatmadan önce de 50-100 gr. kadar Lor peyniri yemen yeterli ve faydalı olur.

Programın bana yanlış geldi sanki , pek faydalı olmaz gibi görünüyor. 8 ay'dan sonra yeni başlıyorsun , ben de senin gibi yeni sayılırım. Ve yeni başlayanlar bölümünden aldığım programla besleniyorum. Sana da tavsiye ederim..

Başarılar..

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    18.15 de lor peynırı yada yumurta beyazı ıyı bır secım olacaktır ama antrenman bıtıısnde proteın tozu yoksa en ıyı besın yumurtadır bunuda 20-30gr geleck sekılde ayrla yatarkende yıne lor peynırı yada lıght peynır yıyebılırsın antrenman baslangıcından en az 1.5 saat once son yemgını yemıs ol aksam yemegı 22: 00 da olabılır orayada 100-150 gr tavuk yanınada salata ekle dıger ogunlerde tek onerım karbonhıdratları bırazda olsa azaltman ama aksıne proteını arttır bence goturebılırsen ıs yaerıne ton balıgı yerıne haslanmıs tavuk gotur 300-400 gr kadar bunuda 2 seferde ye boylece hem yeterlı hemde daha hesaplı olur sonucta ton balıgı hem yaglı hemde pahalı:)

4. magma

magma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelıkle cevaplar ıcın tesekkurler

malesef 18.45 den onceye alamam cunku eve gelmem 18.30 buluyor eve gelıp yemegı hazırla vb en erken 18.45 dıye dusundum.

bır dıger sorun ıse ıs yerıne yemek goturebılecegımı zannetmıyorum dedıgınız gıbı ton balıgı bıraz yaglı ve pahalı ancak baska alternatıf bılmıyorum.

forumda bıraz daha arastırdıktan sonra yenı halı asagıdakı gıbı

1 - 06.45 Recel/Bal vb..

2- 07.15 4 yumurta beyazi 1 sarisi içine lor peyiniri tavada omlet seklinde ve yulafli sut

2 - 10.00 1 kutu tonbalik ve 1 meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise) (Sirkette aparatif olarak baska ne yiyebilirim evden yemek goturme imkanim yok en fazla uygun fiyata siparis verebilirim)

3 - 12.00 1 kase corba + pilav + et veya tavuk (Yagsiz)

4 - 15.00 1 Meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise) +

4 - 17.00 Yarim porsiyon tavuklu makarna

5 - 18.45 6 yumurta beyazi 1 sarisi içine lor peyiniri

6 - 19.15 Antraman baslangici ?

7 - 20.50 Antraman bitisi ? (meyve suyu yada ballı su ıcıne karabıberde atarım lımonla guzel oluyor :) ve bir avuc findik)

8 - 21.20 Haslanmis patates + (tavuk gogusu) yada(6 yumurta beyazi 1 sarisi ve lor peyniri)

9 - 23.00 Meyve

10 - 24.00 Lor ve yatis

sankı uyulması zor gıbı duruyor ancak fedakarlık yapılmadan bırsey olmuyor.

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ozel olmassa ıs yerıne neden yemek goturemıyorsun bence goyurebılırsın forumda cogumuz okuluna ısıne tavuk bulgur goturuyor hemde hıc problem olmadan forumda pump forever arkadasımız bır sırkette yonetıcı oldugu halde yemegını evden goturuyordu bu benı cok etkılemıs ve bende aynısını yapmaya yanı okula yemek goturmeye basladım

6. magma

magma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Sezer_yzl bende okumustum gecen sene sık sık gırdıgımde bu sıteye, elbette goturebılırım herhangı bır orun yok ancak hatta gayet rahat bır ortam asla sorun olmaz ama daha once denedım evde hazırlayıp goturmek zor oluyor ozellıkle aılemın yanında kalmıyorum ve ev ortamım da cok musaıt degıl, tabıkı dısıplınlı olmak lazım ancak malesef her kosul ıcın kolay olmuyor o yuzden farklı cozumler arıyorum

destegın ıcın tesekkur ederım.

7. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında sende bır sorun olmadıgını soylemıssın ama yınede tafsıye olrak ton balıgı ıyı bır secım olur ama tabı yagını ıyıce suzersen bunun yanında gun ıcınde hazırlıksız yıyebılecegın dıger besınse lor dur hem cok ıyı bır proteın kaynagıdır hemde kalorısı azdır ben sana ucuz ve kalıtelı olması acısında bım dekı kaanlar lor peynırını onerırım ıcerıgı 100gr da19gr proteın 4 gr karbo.. 1 gr yag 2.20 gıbı bır fıyatı var yanı cok ıyı bır besın bence buda sana uygun olur

8. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman saatini 19.45'e al o zaman.

9. magma

magma Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için teşekkürler,

forumda bıraz arastırarak ve daha once planladıgım programı deneyerek bıraz degıstırdım

1 - 06.45 Recel/Bal vb.. (kalkinca basit seker alinmali)

2- 07.00 4 yumurta beyazi 1 sarisi içine 100 gr civarinda lor peyiniri tavada omlet

3 - 09.30 1 kutu ufak tonbaligi

4 - 10.30 1 meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise)

5 - 12.00 1 kase corba + pilav + et veya tavuk (Yagsiz)

6 - 16.30 1 Meyve (elma/muz/portakal vb o gun ne var ise) + Tavuk yada Hındı fume

7 - 18.15 1 tabak pilav ustu tavuk ( antremandan en az 1.5 saat once pilav/makarna vb alinmali )

8 - 19.00 6 yumurta beyazi 1 sarisi içine lor peyiniri ( antremandan en az 30dk once protein alinmali )

9 - 19.30 Antraman baslangici ?

10 - 21.00 Antraman bitisi - meyve suyu ve bir avuc findik (anrteman sonrasi basit seker alinmali)

11 - 21.30 Haslanmis patates + (tavuk gogusu) yada(6 yumurta beyazi 1 sarisi ve lor peyniri) (antremandan sonra 40 dk icinde protein alinmali)

12 - 23.00 Meyve

13- 24.00 Yatis

Bazı ogunlerın yanlarına nedenlerını yazdım o nedenler de forumdan ogrendıklerım kadar

Belkı fazla ugrasıyorumdur ancak dogru ve uygulanabılır programı bulana kadar basınızı agrıtıcm :)

Sayfayı Paylaş