Programımı eksik hissediyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ArcaneBlue tarafından 9 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. 5 haftadır bu sporu yapıyorum. Yaptığım salondaki hoca ilgisiz bana hazırladığı program aşağıdaki gibi:

Wide grip flat pulldown 3*8
    Wide grip rear flat pulldown 3*8

Chest Press Machine 3*8 (ilk set 12 sonra 10 ve 8 e düşebiliyor ağırlık ilk 2 set sabit son set +5 kg ekliyorum)

Shoulder Press Machine 3*10

Dumbell Curl 3*8 (ilk set 12 sonra 10 ve 8 e düşebiliyor)
    Concretion Curls 3*8

Triceps Pull down 3*8

Mekik 3*max tekrar

Son 2 haftadır göğüse hocaya sormadan butterfly hareketini ekledim. Sorun şu ki parantezlerde belirttiğim gibi tam 8 yapmamam. İlk seti genellikle 10-12 arası yapıyorum 2.set 8 son set ise max tekrar yapıyorum ki bu da 9 falan oluyor. Amacım hacimlenmek böyle düzensiz tekrar rutini bunu baltalar mı? Ayrıca forumda yeni başlayan programlarına göre programımın eksik olduğunu gördüm, haftada gün aşırı olmak üzere 3 gün gidiyorum. Tüm egzersizleri uyguluyorum.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haftada 3 gün hergün bütün bölgeler olan bir program yeni başlayan üye için yapılmış program 5. haftadasın programı günlere bölmen aslında daha iyi olabilir.Genelde ilk aydan sonra böler hocalar programı.Triceps 1 hareket az bari 2 hareket olsun :)

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
  4. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    2. Triceps hareketi olarak dumbell french uygun mudur sizce yeni başlayan biri için?

Hocam yeni başlayan programlarını incelemiştim zaten de işte orda meaela göğüse bench press konulmuş benim salondaki hoca bench için çok erken dedi yani foruma güvenmek daha mantıklı geliyor ama 5 haftadır uyguladığım programı da kökten değiştirmek istemiyorum :)

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla dumbell french dediğin hareket nete baktımda ya dumb. tricep ext. , yada dumbell overhead ext. hareketi ile aynı anlamda. dumbel triceps ext. ben en son hareket 3x10 giriyorum uygundur

ArcaneBlue bunu beğendi.
  6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kaslar tekrar - set saymaz bu nedenle endişelenmene gerek yok , maksimum tekrarı cıkarabilmek adına kaslarina ugrattigin yıkım hacim icin en önemli şeydir . Programin güzel ancak Conc.curl yerine göğüs için dumbbell fly ekleyebilirsin .

sthammer bunu beğendi.
  7. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam teşekkürler

O zaman mesela şu an kaldırdığım ağırlığı son set +5 kilo arttırıp 5-6 tekrara insem veya -5 kilo azaltıp 15-16 tekrara çıksam yine aynı verimi mi alırım hacim olarak?

Sayfayı Paylaş