Programımı değiştirmeli miyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yoshimitsu tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar

ben istanbulda bir üniversite öğrencisiyim 2 aydır spor salonuna gitmekteyim. her bölgeyi çalıştıran başlangıç programıyla başladım daha sonra spor hocasından ayrı program istedim. ayrı ayrı programlar çıkardık fakat bazı sebeplerden dolayı spor salonuna düzenli gidemiyorum. haftada 2-3 gün gittiğim oluyor bazen şehir dışında oluyorum 4-5 günde 1 gidebiliyorum.

hocamda sen düzensiz geliyorsun böyle bir gelişim elde edemezsin her bölgeyi çalıştıran başlangıç programı senin için daha iyi olur dedi fakat çok enerjiyle az iş yapıyormuşum gibi geliyor bu şekilde.

tecrübeli kişilerden yardım istiyorum bazen 4-5 günlük aralar vermem gerekiyor sizce her antrenmanımda heryeri çalıştıran haraketler içeren programla mı yoksa ayrı günlerde ayrı bölgeleri çalıştıran programlarlamı çalışmalıyım?

düzenleme: şu anki programımla body building yapamayacağımın farkındayım fakat ben sadece fit bir vücut istiyorum ama bu şekilde de 2 hafta gitmesem emeklerim boşa gidecekmiş, sünecekmişim gibi hissediyorum.

Son düzenleme: 20 Aralık 2011
  2. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yardım edebilecek birisi var mı?

3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hocan doğru söylemiş helal olsun...

Farzet ki bütün bölgeleri 2 günde bitirdiğin bir programın var, 3günde dinlenme... Bu 3 günlük döngüde her kas grubun 48 saat dinlenir! Ama sen ekme yaptığın zaman 4-5gün dinlenmede olur yani kısacası boşta durur...
    Ama bütün bölgelere 1-2 hareketle 1günde girdiğin ilk ay programını yaptığında sen 3 gün eksen bile kas grubu 3 gün boş durmuş olur....

Kısacası adamın hesabı doğru, yine seni düşünmüş yani...

Bunlar bir yana bu işin sadece %30-40ı antreman! Düzgün bir sporcu beslenmen yoksa zaten hipertrofiyi unut yani, sadece vücut biraz kendini toparlar hepsi o olur...

Önceliklerini bir düşün gireceksen bence ciddi gir bu işe ;)
    Kolay gelsin :)

4. yoshimitsu

yoshimitsu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş