programı eleştirelim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cashali tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cashali

cashali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  2. mertklc

mertklc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bacak hareketleri çok fazla.Göğüs 4 tane hareket normal zaten daha fazlası olmaz.Fazla hareket yapmak iyi bir şey değildir yani 4 tane hareketi düzgün yap yeter zaten ama yeni başlayacaksan decline press bence gereksiz olur.Göğüste pullover yapabilirsin.Sırt için de bana fazla geldi hareketler,sırta 4 hareket yeter.Bir de yeni başlamıyorsun herhalde değil mi?Yeni başlıyorsan çok ağır gelir programda ondan söylüyorum.Son olarak da biceps programı saçma olmuş,hep aynı noktaya vuruyor.Biceps de flexor hocanın genel olarak söylediğini kullanabilirsin.Mesela barbell curl,hammer curl,concentrarion curl veya preacher(scott curl).

cashali bunu beğendi.
  3. cashali

cashali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle tavsiyelerin için teşekkürler.spora yeni başlamadım ama çok da tecrübeli sayılmam 6 aydır uğraşıyorum.göğüste bana bench press hareketinin olmaması hep bir eksiklik gibi gelmiştir nedense.ayrıca pullover hareketi niçin sırtta onu da anlamadım.bu hareket göğüs toplama hareketi değil midir?ben mi yanlış biliyorum?

4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu şekilde dergilerden ve internetten bulduğun programları birebir uygulamak sana her zaman faydalı olmayabilir. Başlangıç aşamasında olan birisi olsaydın herhangibi bir başlangıç programı işini görebilir derdim ancak bu sporda 6 ay geçirmiş birisi olarak vücudunu tanıyabilecek yetkinliğe artık ulaşmış olman gerekiyor diye düşünüyorum.
    Demek istediğim;
    Aynanın karşısına geç, neren eksik neren tamam bunlara bir bak ve hangi hareketleri yapabileceğine ana bir iskelet dahilinde olmak şartıyla sen karar ver. ;)

Son düzenleme: 27 Aralık 2011
  5. mertklc

mertklc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende türkyurdu arkadaşa katılıyorum.Pullover aynı zamanda kanatta çalıştırıyorda ondan öyle koymuşlar herhalde.Gelişmeyen bölgelere daha önem ver.Haftada bir kas grubunu bir kez çalışıtır.Bir program oluştur 2 ay kullan sonra da harektleri değiştir.Ben mesela omuz-triceps , bacak, göğüs-biceps, sırt şekl,nde çaılışıyorum.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    belin boşta sırtını sehpaya dayayıp yaparsan göğüse daha fazla vurur

ama belın ve sırtın sehpada uzanarak yaparsan sırta daha fazla vurur bıldıkelrım bunlar

sırt ıcın önermezdım daha ıyı hareketler mevcut gogus ıcın son hareket olarak yapılabılır

Sayfayı Paylaş