Progainer ve protein karışımı yanında amino acid

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ömer3232 tarafından 18 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben 18 yaşındayım 3 aydır hardline progainer kullanıyorum günde 2 porsiyon. Fakat vücut geliştirmeye başlayacağım.

günde 2 porsiyon Progainer ve protein tozunu karıştırıp süt ile içmeyi ve yanında günde 2 tablet amino acid almayı düşünüyorum. progainer ile protein tozunu karıştırmak zararlı olur mu ve bu kullanım tablosundan fayda sağlayabilir miyim?

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    öncelikle forum u biraz okı,bu konuların hepsi forumda tartisildi.

3. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Araştırdım ama sizlerden istediğim cevap olur yada olmaz.

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Araştırmış olsan böyle bir cevaba ihtiyaç duymazdın. Bu ürünler zaten kombine edilmek için. Beslenmeyle ilgili en temel şeyleri okumuş olsan bu soruyu sormazsın.

5. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aradım ama bulamadım. şimdi anlamadığım progainer'ın bir porsiyonu 170 gram. protein tozunun daha az. bu ikisini karıştırdığımızda bir bardak ölçeği progainer a göremi yoksa protein tozuna göremi ayarlayacağız.

bunu anlayamadım.

6. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    1 porsiyon Weight Gainer ile 1 porsiyon Whey Proteini karıştırıp aynı anda içmek gibi bir hata yapma sakın.1 porsiyon Weight Gainer da 30-40gr protein olsa,1 porsiyon Whey Proteinde de 20-30gr olur.İkisi beraber alırsan 1 porsiyonda 60-70gr Protein almış olucaksın.Ve vücut aldığın proteinin yarısını kullanmadan ya vücuttan atıcak veyahut yağa dönüştürüp,yağ halinde depolayacak.

Öğünlerden sonra ve antremandan sonra Weight Gainer,sabah ve ara öğünlerde de Whey Protein alman faydalı olucaktır.

7. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İşte istediğim cevap bu. teşekkür ederim sana arkadaşım. forumda binlerce post var arayarak ulaşamadım bu cevaba

yani diyosunkli antrenman öncesi sonrası progainer, öğün sonrası ve arası protein.

Birde bunların yanında amino asit veya glut. kullanmayı düşnüyorum. hangisini tavsiye edersiniz

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    2sinden birini tercih ediceksen glutamin al yaterken kullan.proteinin var nasılsa aminoyu boşver

ayrıca binlerce postu elle aramıyorsun arama kriteri giriosun mesela "amino nasıl kullanılır" cıkıyor

9. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Glutamin sabah,antremandan sonra ve yatmadan önce 5 gr al.

Amino asiti ise Antremandan hemen sonra al.

10. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanıtlarınız teşekkürler fakat herkes farklı yazmış. bi de hem progainer hem protein hm glutamin hem amino asit birden kullanmak zararlı olmazmı :)

ben şöyle birşey düşündüm. sabah kahvaltıdan sonra glutamin ve protein antrenmandan önce ve sonra progainer, akşam yatmadan öncede protein ve glutamin. amino asiti eledim.

11. ömer3232

ömer3232 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada arkadaşlar glutamin, protein tozu ile karıştırılarak içilirse daha iyi sonuç veriyormuş öylemi?

12. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    normalde gainerlar için porsiyon 150 gr dan aşağıya değil. bu gainerların %80 nden fazla karbonhidrat ve geri kalanı protein ağırlıklı. Gainerı günde 100 gr ma protein tozunuda 20-30 gr antrenman öncesi ve sonrası olrak kullansan hem senin gelişimin için iyi olur hem uzun süre kullanılırsın elindeki malzemeyi. Karbonhidratı bir işekilde kolayca alabilirsin dışarıdan.
    50 gr gainer + 15 gr protein tozu x 2

Sayfayı Paylaş