Profosyonel Yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Murat Cenk tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar 102 Kılo 1.75 boyundayım vucut kitle endeksim %33.3 vucut yağ oranım %28 vucut yuzey alanım 2.17 evet dıyet onerılerınızı beklıyorum forumda arastırın demeyın profosyonel lerden dıyer onerısı beklıyorum tsk ederım

2. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Valla abicim şimdi diyet bünyeden bünyeye değişir yani örneğin benim kullandığım diyet sende yan etki yapar falan örnek sadece.Şimdi sen hayatından yağlıları tuzluları , şekerlileri , unluları fast foodları cıkar bir kenara koy bunları.Daha sonra güzelce bir body salonuna başla orda hocanın talimatlarını yap.Diyet olarakta şuanda sana vereceğim önerileri bir liste olarak düşünme yani sadece bunları yeme bunlara benzer şeyleri tüketirsin illada bunlar olucak diye bişey yok.

Öncellikle sabah kahvaltısı yapmadan önce 1 bardak ne soğuk ne sıcak bir su iç malum kış aylarına giriyoruz.Tabi kendi zevkine göre değişir. :)

Sabahleyin

2 yumurta beyazı omlet haşlama hiç farketmez omlet yapılacaksa yağsız olsun.

1 dilim kepek ekmeği

1 bardak light süt

bir kibrit kutusu büyüklüğünde az yağlı beyaz peynir

3 4 zeytin

domates salata dilediğin kadar tüketebilirsin.

ara öğün

bir porsiyon meyva ( hangisi olduğunu önemli değil elinde ne varsa. )

4 5 tane fıstık ( illa fıstık olucak diye birşey yok sadece örnek galeta olur 2 adet , fındık olur :)

öğlen yemeği

2 parça tavuk ( et balık farketmez )

2 kaşık pilav veya makarna

1 bardak taze sıkılmış portakal suyu ( limonatada olur mandelina suyuda olur kış meyveleri çünkü)

ara öğün bir porsiyon meyva ( tabi elinde ne bulunursa onu tüket sadece kilo aldıran şeyler olmasın. :) )

akşam yemeği

2 3 kaşık sebze yemeği ( az yağlı olsun. )

1 dilim kepek ekmeği veya tam tahımlı ekmek çavdar ekmeğide olur beyaz olmasın yeterki. :)

1 -2 kaşık makarna veya pilav menu şeklinde olsun yani büyük bir tabak al 2 3 kaşık sebze 1-2 kaşık makarna falan karışık birşey.

1 kase light yoğurt

1 porsiyon meyva

1 bardak süt.

Önemli : Şimdi ben buna benzer listeyle 3 ayda 15 kilo verdim tabi benim metobilizmam farklı sizin farklı siz daha cokta verebilirsiniz daha az da.Şimdi şu başlıca şeyi unutmayın ne alırsanız alın bu sakız bile olsa her ürünün arkasında besin cetveli var.Karbonhidrat yağ enerji vb bunlara dikkat edin her zaman.Daha sonra spora başlıyacaksınız veya başlamışsınızdır bilemiyorum yaktığınız kaloriyi gösterir bisiklet ve koşu bantı örnek veriyorum 300 kalori yaktığınız bisiklette ve yediğiniz bir paket cukulata 500 kalori o 300 kaloriyi ne kadar zorlukla yakıyorsunuz ama bir küçücük cukulata 400 kalori ediyor işte bunlar kilo almanın sebepleri o yüzden hep hesaplayın.Erken yatın erken kalkın iyi dinlenin cok fazla aklınıza takmayın kilonuzu ben kendi göbeğimi takıyorum kafama ama siz takmayın gerçekten insan bunu düşüne düşüne takıntı haline getiriyor.:D Daha sonra , hazır meşrubatlardan uzak durun , katı yağ kullanmayın , bir tencere makarna yaparak bir çay kaşığı yağ koyun , lor peyniri tüketin yağsız tuzsuz , yulaf ezmesi aynı şekilde çok besleyici bir besin içinde yoğurt ile veya süt ile karıştırabilirsiniz kahvaltıdan sonra tükebilirsiniz tabi yulafı yerken sabah yediğiniz 1 dilim ekmeğide keserseniz daha iyi olur yulaf sizi tok tutar.Kas kaybı olmaması için et tüketin en az haftada 1 kere.Size önerebileceklerim bu kadar.Ben cok profesonel değilim tabi ama 3 ay bu diyeti uyguladım 15 kilo verdim.Sormak istediğiniz soru olursa cevaplarım.

Murat Cenk bunu beğendi.
  3. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Tsk Ederım KArdesım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:01 ----------

yumurta sarısından beraber olsa ne fark eder anlayamadım bıse olurmu ?

4. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Kolostrole ihtiyacınız varsa sarısınıda yemenizde bir sakınca yok:D Lakin 2 yumurta sarısı abartılacak kadar fazlada değil. Tabi aşırı kolestrolünüz yoksa.

Sayfayı Paylaş