Profesyonel Yardım Lütfen..

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Gaba09 tarafından 5 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gaba09

Gaba09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle Herkese Selam.Mehmet ben Aydın'dan, 22 yaş.

Ben bu vücut geliştirme işine yeni başladım diyebilirim.Aslında 3-4 sene önce çalışmıştım ama 1 ay bile değildi ve düzensizdi.

O zamanlar 79 kiloydum
    Şuan 110 kiloyum 1.85 boy duh
    Kas yok ve tamamen kendimi yağla kaplı hissediyorum.
    vücut geliştirme çalışarak hem kilo verip hem de yağ yakabilceğimi duymuştum başka bi siteden.Ama burada okudum ki ikisi aynı anda olmaz.Bazı arkadaslarım ilk 1 ay dan sonra vucudun sekıllenır sonra yağ yakarsın dedi. :(

Şuan kafam allak bullak.Gunluk calısmalarıma devam edıyorum.Hatta 8 kıloyla başladım ılk hafta dısında hıc zorlanmadım hala devam edıyorum 8 kılo ile kaslarım şişti hem de aşırı farkedılcek sekılde.Ama aynı kilodayım.Böyle devam edersem yağ yakar mıyım? Yoksa hem yağlı hem kaslı dana gibi bişi mi olurum? hyper_

Yediklerime dikkat ediyorum.Tüm kaslarımı çalıştırıyorum ve hemen ardından meyve ve süt ağırlıklı beslenıyorum.O da aşırıya kacmıycak şekilde.

1.Hem kas yapıp aynı zamanda yağ yakabilir miyim?
    2.Kas çalıştıktan sonra protein almak sadece zayıflar için mi? Kiloluların böyle birşeye ihtiyaçları yok mu? Boxta Akdeniz 1. liği olan bi arkadasım oyle demıstı cunku.Protein alımı zayıfları kılo aldırır sonra onu kasa cevırır demıstı.Hatta yazın bılerek gobek yapıp kısın kasa cevırıyolardı.

Yardımcı olursanız sevınırım.Yoksa bu gidişle kendimi toplumdan soyutlayıp evde sureklı kılo alan biri haline gelicem...duh

2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    1-Evet(senin bilgindeki bir insana bulk definasyon evrelerini anlatıp aklını karıştırmıcam)
    2-Hayır toz kullan

Gaba09 ve demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    selam;

Öncelikle..
    vücut geliştirme çalışarak hem kilo verip hem de yağ yakabilceğimi duymuştum başka bi siteden.Ama burada okudum ki ikisi aynı anda olmaz.
    bu dediğin çok yanlış...öyle birşey yok...tabikide hem kilo verip hem yağ yakabilirsin..acaba yanlışmı yazdın bilemiyorum..ama kilo verirken tabikide yağda yakarsın...

Zaten ilk başladığın ay vücuttaki su ve yağlar gitmeye başlar...takip eden sürelerde ise ilk aylardaki gibi hızlı olmasada kilo vermen ve yağ değerinin düşmesi devam eder...unutmaki ayda 10 kilo değilde 5 kilo verirsen tabi bu düzenli şekilde olursa sorun yok demektir..ancak kısa sürede fazla kilo vermek zararına olur ...bence yavaş olsun ama sağlıklı şekild eolsun ...

1.Hem kas yapıp aynı zamanda yağ yakabilir miyim?.....aslında bu soryu şu şekidle ele alırsak ; yağ yakarken aynı anda kas kazanabilirmiyim?...yağ yakarken kas yıkımı olur bu kaçınılmazdır...ama bunu en aza indirmek bize kalmıştır...burada...suplementler( protein tozu v.s devreye giriyor (veya çok sağlam beslenmek)

2.Kas çalıştıktan sonra protein almak sadece zayıflar için mi? Kiloluların böyle birşeye ihtiyaçları yok mu?

...Tabiki gelişmek isteyen herkes kullanabilir...sen sürekli çalış çalış çalış..ama yeterli beslenmez isen yaptığın çalışmalar boşa kürek çekmeye benzer...çünkü her idman sonunda kas yıkımı olur ve bunu onarmak(recovery) bizim işimiz...bu nedenle kullanılıyor zaten protein tozu...

zayıflar için genelde karbonhidrat ağırlıklı protein tozları önerilir..ama kilosu yerinde olan daha çok kas kütlesi olarak kilo almak isteyenler ise % 100 whey dediikleri protein tozu kullanırlar...

Hogan'ında belirttiği gibi şimdi bulk-definasyon u açıkalrız kafan karışabilir...

kısaca belirteyim..kas yapmak için o bahsettiğin göbek yapmaktan kastı bulk oluyor..ama öyle bulk yaparsan bu sefer vermesi zor olucaktır...tamam bulk yap iyidir hoştur.ama minumum yağ alarak yapmak şartıyla ..en azından ben öyle yapmaya çalışıyorum....

umarım kafan karışmaz yazdıklarımdan...

Gaba09 ve hogan bunu beğendi.
  4. Gaba09

Gaba09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim cevaplarınız için.Bende bu şekilde düşünüyordum aslında ama kafam çok karışıktı.Yarın ilk işim protein tozu almak olacak %100 Whey ;)

demircan256 bunu beğendi.
  5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş