Profesyonel yüzücü olmak için geç mi kalındı ?

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve deadliveeee tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Yüzme biliyor musunuz?

1. Profesyonel yüzücüyüm

oy sayısı 6
    33,3%
  2. Profesyonel olmasam da iyi yüzerim

oy sayısı 8
    44,4%
  3. Arkadaş ortamında yüzmeye çalışırm

oy sayısı 4
    22,2%
  4. Yüzme hakkında hiçbir şey bilmiyorum

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. deadliveeee

deadliveeee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaşım 17 boy 183 ve kilo malesef ki 60 ve yüzme hakkında kulaç atabiliyorum ancak yaklaşık 2-3 metre gidebiliyorum nefes alıp vermede kendimi geliştirmem gerekiyor. Bu andan itibaren haftada 2 gün boyunca yüzmeye başlasam tabi 1 sene sonra haftada 4 güne çıkarıcam. Gayet istekliyim ve hırslıyım bu konuda. Profesyonel yüzücü olmak için geç kaldım mı kalmadım mı bunu bilemiyorum.

2. Karındeşen Jack

Karındeşen Jack Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Adana
    Kardesim, ne kadar erken baslarsan o kadar iyi olur. Yüzme cok iyi bir spordur ve tecrubeye sabit bir spor dalidir.

Yani ne kadar yuzersen o kadar deneyim kazanirsin ve bu sekilde gelisirsin

3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Bencede artık benden olur mu, geç mi kaldım, acaba yapabilir miyim sorularından kurtulup bir an önce başlamalısın. Yaşın henüz 17. Yüzme oldukça nitelikli bir spor dalı. Sen yapabileceğine inan ve başla. Sonrasında zaten gün geçtikce fiziksel olarak nasıl güçlendiğini göreceksin. Pes etmeden devam edersen profesyonellik neden olmasın ?

4. Prostagma

Prostagma Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ögrenci
    Bende ayni senin durumundayim. Daha önce kickboxcu abimden egitim almistim. 1.5 senedir vucut yapiyorum. Yeni guc antrenmnlarima basladim. Ama gures istiyorum. Ve yas 17. Gec kaldigimi dusunuyorum ama zararin neresinden dönersen kardir

abseto bunu beğendi.
  5. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bana kalırsa evet geç kalınmış.Ama tabi amaç nedir?Profesyonel olup kulüp bazında resmi müsabakalara katılmak için yüzme öğreneceksen zaten hiç başlama.Ama muhtemelen durum bu değildir.O yüzden yaşı profesyonelliği takmadan öğren.Yüzmek keyiflidir aynı zamanda sağlığa yararlı en etkili spordur.Ben 33 yaşımda nizami yüzmeyi öğrendim.Şimdi havuz ve yazın deniz düzenli olarak yüzüyorum.

Uygar Çağlayan bunu beğendi.
  6. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Yuzme cocukluktan baslar ben 6 yasinda basladim 10 yasimda ilk yarisima girmistim,yuzme profesyonel anlamda yapilacaksa uzgunum gec kaldin.turkiye yuzme konusunda biraz geride olmasina ragmen takimlarin sporcularina baktiginda saglam alt yapilari var.

T7Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uygar Çağlayan ve undencem bunu beğendi.
  7. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Geç kalmadın, çok geç kaldın. Arkadaşımın yüzme kursunda 9 yaşındaki çocuklar 3 stilde inanılmaz akıcı yüzüyorlar. Sen 17 yaşındasın ve anladığım kadarıyla 20 metre gidemiyorsun. Stilini düzeltmen, rahat yüzebilmen senin için başarıdır bundan sonra.

Uygar Çağlayan ve undencem bunu beğendi.
  8. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Merhaba. Rica ederim 17 yaşındaki genç kardeşlerimiz "şuna geç mi kaldım" tarzında konular açmasınlar çünkü hiçbir şey içi geç kalmadın. Eğer bu işi gerçekten yapmak istiyorsan başladığın yaşın önemi yok. okuduğum üniversitede yüzme Takımında bir arkadaşım var ve yüzme sporuna 17 yaşında başlamış-hatta 18 de diyebilirsin- Kendisi şuan Antalya'da üniversiteler arası yüzme Yarışmasında okulumuz adına yarışıyor ve yakında profesyonelliğe geçeceğini söylüyordu. Bu işi gerçekten yapmak istiyorsan kimsenin laflarına ve kafandaki olumsuz düşüncelere fırsat vermeden bir yerden başlamalısın.

Edit: eğer seni cesaretlendirecekse güncel bir örnek daha veriyim. Jamie Vardy, bu yıl İngiltere Premier liginde şampiyon olan Leicester City takımının kaptanı. Profesyonel futbola 23 yaşında başlamış. Hayalinin peşinden koş

etsote77 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  9. Pharmaton

Pharmaton Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    5 senelik yüzücüyüm.Teknik yüzme olarak 0'dan başladım haftada 15 saat antrenmanımız vardI 2 sene sonra takımın sprinterı oldum 3 sene sonra boğazı dereceyle geçtim(8 km) 4 sene sonra milli takım yarışlarına katıldım çok az farkla kaçırdım 4.sene sonrası en iyi formumdayken ygs lys sınavları yüzünden 1 sene ara verdim veeeeee şuan da ne hız kaldı ne de milli takıma girebilecek kondisyon :))) eğitim sistemimiz sağolsun :))

soruna gelecek olursak hiçbir şey için geç değil sadece diğerlerinden çok çok daha fazla çabalaman,kaslarının yorulduğu yerde kalbinle yüzmen gerekiyor.Yüzme en zor sporlardan biridir.Tüm kasları çalıştırır.Antrenman sonraları sırtım ve kanatlarım cayır cayır yanardı.Dokunduğunuzda eliniz ısınırdı.Yüzme çok kilo verdirir ve bel bölgesini çok eritir.Takım elbiselerimi alırken bel yüzünden altı 4 beden küçük alıyorum :D Yüzmeyi bırakınca tam 15 kilo aldım (fitness ile uğraştım)

Haftada 2 gün ile olacak şey değildir.2 gün yapcaksan sadece kulaç(serbest stil) atmayı öğrenmek için git,gelişmeyi düşünme bile.Yüzme ant. günde 1 saat kara antrenmanı 2 saat havuz antrenmanı şeklinde olur.Ben 3.senemde günde 4 saat su antrenmanı yapardım cumartesi günleri.Haftada 6 gün ant. 1 gün dinlenme.

Çanakkale de böyle yoğun tempolu bir antrenmanın fiyatı sadece 100 tl idi. 1.senemden sonra belediye takımına geçtim bedava yüzdüm(günde 6 saat hak var)

Son düzenleme: 15 Haziran 2016
    undencem bunu beğendi.
  10. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Eğitim sisteminden bende muzdaripim basketbolcuyken aynı durum olmuştu :D

11. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Boş hayallerle insanlara gaz vermeye gerek yok bence. Sanki ülke olarak sporcularımız çok kıymet görüyor da bu arkadas bu yaştan sonra sıfırdan yüzücü olcak. Ergenlik takıntısı tamamen şu an başka bi meslek düşünüyordur kendi için eminim

Sayfayı Paylaş