Prof vg ci kahvaltı tarifi

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve MERAKLI tarafından 30 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Yazcak olduklarımın kendi tarifim felan olduğunu idda etmiyorum birçok proff un kahvaltı için kullandığı tarifin kendime göre harmanladığım kullanıp aşırı memnun kaldığım bayıla bayıla yediğim bir tarif vereceğim.

Malzemeler
    1.yulaf ezmesi
    2.yumurta akı ( sarısıyla birliktede olabilir.)
    3.dilimlenmiş kaşar
    4.Dövülmüş çiğ badem veya fındık veya ceviz*
    5.Çekirdeksiz siyah üzüm*

Kullancağınız miktarları belirtmiyorum sonuçta birçoğumuzun kahvaltıda yediği yumurta sayısı dahi farklı. Göz kararı tarif tutuyor.

Yapılışı
    Bir miktar yulafı karıştırmak için uygun bir kaba dökerek üzerine kullanacağınız miktarda çiğ yumurta dökünüz. ( damak tadınıza uyuyorsa kalori miktarını arttırmak adına çiğ badem fındık ceviz ekleyebilirsiniz özellikle kilo almaya çalışan arkadaşlar.Gene tatsız geliyor ise çekirdeksiz siyah üzüm ekleyebilirsiniz çekirdekli siyah üzüm daha faydalı diyen arkadaşlar çıkacaktır evet öyle ama bu karışımın içerisinde yemesi biraz zor oluyor.Gene tercih sizin.) hazırlamış olduğunuz karışımı 1 tatlı kaşığı yağ eklediğiniz teflon tavaya atarak yumurtalar hafif pişene kadar karıştırın.

Ardından geniş bir mikrodalga fırın kabına karışımınızı döküp üzerine ( pınarın dilimli kaşarları 280 küsür parça olması lazım uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. İsteğe göre protein bakımından daha yüksek bir kaşar ince dilimlenip kullanılabilir.) dilimlenmiş kaşarları karışımı kapatacak kadar dizin ve mikrodalga fırına atın. Kaşarlar eridikten hemen sonra karışımınızı mikrodalgadan çıkartarak afiyetle yiyebilirsiniz.

* isteğe bağlı
    *isteğe bağlı

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Ben yulafı şöyle yiyordum hiçde yulaf tadı gelmiyordu.

Patates, peynir ve yulaf. (zevke göre yumurtada olabilir)
    Bunları püre şeklinde yapıp tavada kızartıyorsunuz olay bu :). Ama yararı ne kadardır, yağ yaparmı vs. orasını bilemem ama yumurtasız olanını çok seviyorum :)

3. Scorponok

Scorponok Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tarifi Ronnie Coleman sabahları sürekli uygular. Ben yaptığımda midemi bozmuştum yada ben beceremedim. Ben genellikle yulaf + lor + yumurta veya yulaf + süt + tarçın kombinasyonlarını uygularım.

Konunun yeri burası değil ama yağ yakımı dönemlerinde muz+yulaf karışımı yapabilirmiyiz kahvaltıda.

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    iyide amaç yağ olarak kilo almak değil kas olarak kilo almak kimse yağ olarak kilo almak istemez bence paraya kıyıp güzel bir gainer alın onun kadar etki göstermez düzenli beslenmede şart tabi

Sayfayı Paylaş