Problem Programdamı? Beslenmedemi? bende mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SerCy156 tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SerCy156

SerCy156 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar..

1 ay öne salon degişikligi yaparak yeni salonuma geçtim.. Yeni salon itibari ile 2. kutu animal cuts ımı bıtırdım. Bugun tartıya çıktım ve 600 Gr kas 500 GR su kaybetmişim fakat 100 GR yag almışım.. Şekerli hiç bir şey yemedim, sadece içeceklerde bulunan şeker harıcınde Ice Tea, sweeps haricinde bir yiyecekten şeker almadım.
    Günde min. 600 GR tavuk, 250 Gr kepekli karbonhidratımı aldım. antrenmanımı hiç aksatmadım ve 600 GR kas kütlesi kaybettim :) Tartıya inanmayın diyenleriniz olacaktır elbet ama kollarımda gözle görülür bir kas kaybolması oldu..

Eski salonumda 4x15 olarak her antrenman günü 2 bölgeyi calıstıyordum peşinede migde eliyorduk.

Yeni salonumdaki hoca super set program yazdı.

Programdan bu kadar kas kaybı olabilir mi sizce?

Program:
    1 Gün (Gögüs-Biceps)
    Gögüs:
    Chest Press
    Dumbell Press
    Bench fly
    Bu 3 hareket Super Set olarak 4x12
    Gögüste son olarak Barla Pectoral (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Biceps:
    Barbell Curl
    Arm Curl
    Bu 2 hareket Süper Set olarak 4x12
    Hammer (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

2. Gün (Omuz-Bacak)
    Omuz:
    Shoulder Press (Makina İle)
    Dumbell Press
    Lateral
    Son olarak Front Raises Barla (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Bacak:
    Leg Extensions 3x15
    Leg Press 3x15
    Leg Curl 3x15
    Total Hip 3x20
    Abduction 3x20
    Adduction 3x20

3.Gün (Sırt Kanat-Triceps)
    Sırt Kanat:
    Lat Machine
    Pull Down
    Low Row
    Son Olarak Bend over Lateral (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Triceps:
    Tri Push Down
    Lying Tricep Z Bar ile
    Bu 2 hareket Super Set olarak 4x12
    Son Olarak Triceps Extension (7-7-7) Durmadan 1 set 7 tekrar.

Her Antrenman Günü Cardio antrenman öncesi 10 dk, Antrenman bitiminde 20 dk.

Her Çalışma günü Ekstra migde bölgesi:
    Crunch
    Sit up
    Reverse Crunch
    Leg Raise
    Bu 4 hareket süper set olarak 4x15

Hyper ext 3 x 20
    side to side 3 x 100

Bunun haricinde kendim düşünüp vardıgım 2 konu oldu.. Su fazlam vardı ve bu ay içerisinde kesinlikle hiç TUZ kullanmadım. Birde Cuts aldıgımdan ötürü uyku saatlerimde problem oldu.. Sabah 8de anca uyuyabiliyorum.

Beslenmede tuz harıcınde bır problem olmadıgını söyliyebilirim. 600 gr tavuk yedgım zamanlarda bile 2 saatte bir karacigerimin enzim edecegi kadar tavuk yedim. Fazlasını yemedim. 2 yıldır diyetteyim ve 122 kg dan 72 kglara düştüm ve ciddi oranda yag kaybederek devam etmişken, kaslanma dönemine adapte olamadım.

Spor hocam sıcaklardan kas kaybedebilecegimi söyledi sizin görüşleriniz nelerdir?

bu dönem içerisinde başka bir supplement kullanmadım. Sadece full yagsız yedıgım günlerde balık yagı takviyesi aldım.

Ramazan sonunda Xtend, CLA, Iso 93, Multvitamin, Amino kullanmayı düşünüyorum.

Son düzenleme: 24 Temmuz 2010
  2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    antrenmandan sonra cardio olabilir kas kaybının sebebi gerçe senin programda definasyona yönelik çünkü yüksek tekrarlı yapıyorsun. Cardioyu dinlenme günlerine almanı öneririm.

3. SerCy156

SerCy156 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    ama hiçbir zaman cardio yu antrenman sonrası yapmıyorum, hatta şöyle söyliyebilirim. Antrenman öncesi genelde 5 dk antrenman sonra max. 10 dk yapıyorum

4. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    uyku problemini çözmelisin çünkü uykusuzluk kas kaybının en önemli sebeplerinden biridir. Vücut zaten kas inşasını (emin değilim ama bir de kas onarımını) dinlenme halindeyken yapıyor. Uykudada growth hormonu salgılandığı için kaslarını dinlendirmiyor olabilirsin

5. SerCy156

SerCy156 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    uykusuzluk problemım yok fakt bahsedılen hormonların salgılanma anında uykum problemım oluyor yanı 5-6 dan önce uyuyamuyorum ve sanırım kas ıcın 12-6 en önemlı saatler.. Gün ıcınde 2-3 de kalkıyorum fakat buda hıc bır anlam ıfade etmıyor anladıgım kadarıyla.. sanırım muscletech aplodan bı kutu almam bu süreçte bana yardımcı olacaktır dıye düşünüyorum

Sayfayı Paylaş