Pro. Oranı Yüksek Karb. ve Yağ Oranı Yerine Göre Düşük Diyet(Öğrencilere de Uygundur)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve korsan_eko tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. korsan_eko

korsan_eko Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Bu spora yaklaşık 1 ay önce başladım. Fakat önceden 140 kilo civarı olduğum için (Şu anda 80 kiloyum) eskilerden, yani diyet yaparkenki zamandan gelen bir bilgi birikimim var ve bu forumu da çok gezdim. Bu arada;

Boy: 183
    Kilo: 80
    Bel: 83

Konuya dönecek olursak, protein miktarı yüksek, fakat kalorisi ve yağı düşük bir program yaptım. Kilo vermek isteyenlere ve benim gibi öğrenci olan arkadaşlara da uygundur. Fakat hacimlenmek isteyen veya programın kalori oranı düşük gelen arkadaşlar, bu programın yanında kesinlikle başka besinler de tüketmelidirler. Bu program 2 grup; 1. program antrenman, 2. program dinlenme günü programıdır.

2. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    jambon tüketilmesini doğru bulmuyorum çünkü içerisine sakatat koyuyorlar.

3. korsan_eko

korsan_eko Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın. ben sadece lezzet vermesi için yazdım, hem yağsız hem düşük karbonhidrat içeriyor. istemeyen koymayabilir tabii.thums:

4. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    bunları yiyerek idmana gitsem ölürüm galiba...zayıflama için güzel bir diyet

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    vücudu 12 saat aç tutuyorsun bu diyette. Ortaya çıkan katabolik hal yağ yakımını yavaşlatacaktır. saat 21 sonrası saf protein içeren en az bir öğün daha olmalı.(mümkünse kazein) ve kalori alımını bu kadar düşürdüğün bir diyette protein alımın ( kilon x 2 ) formülünden daha fazla olmalıdır. ki sen bitkisel kaynaklı proteinleri de hesaba dahil etmişsin.

6. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    mümkünse bu programı uygulacayak arkadaşlar idman yapmasın kas yıkımı yüzde yüz bu programla. bu nasıl bir mantık hem karbonhidratı alabileceğinden en aşşağı seviyede alıyorsun buna rağmen proteinide az alıyorsun.

karbonhidratı eğerki bu kadar düşük alıyorsan proteini harukulade yüksek alman lazımki kaslardan yemeyesin ama bu beslenmeyle zaten kas kazanımı imkansız olduğu gibi kas kaybıda gerçekleşecekdir. ki zaten öyle birşeyki karbonhidrat hem az hemde karbonhidrat alınan yiyecekler kesinlikle olmamış hani nerde pilav nerede patates? kompleks karbonhidrat kesinlikle olmalı.

en basitinden bu beslenmeyle beraber idman yapan biri zayıflarki kiloluysa hoşuna gider ama aynaya bakdığında sarkık omuzlar, düşük göğüs, dirençsiz bir vücut görecekdir buna eminim.hiç sağlıklı değil. bu arada proteininde 125 gr ı hayvansal geri kalanı bitkisel.

7. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    100 gram tavuk göğsü için 31 gram protein yazmışsın yanlış hatırlamıyorsam tavuk için bu oran 20-21 gram arasıydı heleki günümüzde bir çok tavuğun doğal ortamında yetişmediğini varsayarsak

8. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Daha önce farklı bir başlıkta yazmıştım tekrar yazıyorum eğer gerçekten kas
    yapmak istiyorsan uygulayacağın programda dikkat etmen
    gereken noktalar:
    1)Kilogram başına 2-2.5 gr protein 4-6 gr karbonhidrat olmasına dikkat et.
    2)Vücut bir seferde 40 gr proteinden fazlasını sentezleyemez.Bunu dikkate al
    3)Yemek aralarının 3 saati geçmemesine dikkat et.Günde 3 büyük öğün yerine 6 küçük öğün olmasına dikkat et.
    4)En fazla karbonhidrat alımı sabah kahvaltısıdır ve akşam yemeğine kadar karbonhidratı biraz biraz azalt.
    5)En önemli öğün sabah kahvaltısı ve idman sonrasıdır.Bu öğünlerde 50 gr protein alırsan daha iyi olur.
    6)Antremandan 2 saat önce kompleks karbonhidratı yükle ve antremandan sonra basit karbonhidratı tecih et.
    7)Antremandan sonraki öğünün 1 saati geçmesin.
    8)Antremandan hemen sonra üzüm suyu ve muz tüket kasların glikojen ve potasyum ihtiyacını karşılamak için.
    9)Yatarken 30-40 gr kadar casein proteini al.(casein=süt proteini)
    10)Günde 3 litre su iç.
    11)idmandan sonraki öğünün 2karbonhidrata 1 protein oranında olsun(50 gr protein 100 gr karbonhidrat gibi)
    12)Proteinler hayvansal kaynaklı olsun(Biyolojik değeri yüksek olan).Yani kepek ekmeğinden alacağın proteinden birşey bekleme.

Umarım yazdıklarım seni aydınlatır ve kendine daha güzel bir program hazırlarsın.thums:

jimraynor bunu beğendi.
  9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    smltncr in gerçekten çok iyi açıkladığını düşünüyorum yazılan maddelere uyarak diyete başlamak isteyenler yeni bir program olmuşturabilirler...

smltncr bunu beğendi.
  10. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    bu arada pişmiş gögüs icin o değerler pişmemiş gögüste 23 gram prot var

11. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bence bununla adale kazanmayı beklemeyin. formunuzu korursunuz sadece (oda hafif ant. yapıyorsanız. ağı çalışıp bununla beslenirseniz o da gider.) sporcu mantığıyla. kibrit kutusu falan yanlış. o sibelcan diyetinde geçerlidir. ortalama gunluk 3600 -4000 arası kalori , kilo başına 1.3 - 1.8 gr protein , yeterli karbonhidrat(ant. - kilo -yağ durumuna bağlı olarak ayarlanmalıdır) , bu kalorininde ayrıca 1/6 sı yağlardan( bilhassa zeytinyağı) karşılanmalıdır. bunlar olcu almak isteyen bir kişinin beslenme şeklidir. şimdi sen buna gore diyetibi uydur( bunu yaparkende ambale edilmiş gıdalardan fazla yararlanmamalısın). ancak ben zayıflamak istiyorum diyorsan ona gorede diyet var. başka bir amacın varsa one gorede mevcut. doktorlar genelde ağırlık sporunun mantığına bakmazlar.(bir coguna gore zararlıdır hatta nedense?). onlar normal yaşayan yuruyus spor gibi işlerle ugrasan insanlar için diyet cıkarırlar. bunlarıda dikkate alınız saygılarımla ...

12. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Başlığın içeriğini düzgün okuyalım. Başlıkta kilo verme diyeti olduğundan bahsedilmiş. Sorun bencede son öğünün 19.15 te olması baya bir aç kalıyor vücut. Öğün eklenip mesela lor ve daha fazla kompleks karb düzeltilebilinir.

Son düzenleme: 27 Eylül 2010
  13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    başlığı okudum olayın ne olduğu zaten açık ben bu konuda sadece yorum yaptım. yani ne yapsaydım peyniri çıkarda başka bişi ekle diye not mu yazsaydım. yazıyı okuduysan her amaca yonelik diyet mevcut diye yazmışım zaten. o zaman senini gibi karb ve lor eklersek diyetin amacından sapmış olmazmıyız. sonuçta o diyette bazı fikir ve goruslere gore yapılmış. neden karb ekleyip diyyetin karb oranından şikayetçi oluyorsun?
    yani anlayacağın seninkide bir yorum. bir bakış açısı. ben saygı duyuyorum ama aynısı sende yok maalesef.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:22 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:19 ----------

jarhead bu idmanı yapanlar kas yıkımına hazır olsun demiş mesela. bu da bir bakış açısı. body idmanı yaparsan yıkacağın kesin. ama belki hafif bir yuzme yada daha basit bir sporla bu diyet muthiş olabilir. benim anlattığım her ne şatla olursa olsun bu diyet ağırlık çalışan birine gelmez demek istemem. zayıflamakta istesen. bilmem anlatabildimmi? saygilarimla ...

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    :) saygısız da olduk bakalım daha neler duyucaz. ''Kilo vermek isteyenlere ve benim gibi öğrenci olan arkadaşlara da uygundur.'' demiş arkadaş. Sende '' bence bununla adale kazanmayı beklemeyin. formunuzu korursunuz sadece'' diyerek söze başlamışsın. Eğer yanlış anlamadıysan durum dahada vahim ki ben yanlış okuduğunu farzediyorum. Zaten 1800 kaloriyle kas yapmak sadece belki yeni başlayan arkadaşlar için şu meşhur hem yağ yakarım hem fitleşirim mantığına geliyor. Sonrada ne kaslanıyor ne de daha fazla kilo veriyora dönüyor.

Ayrıca size saygısızlık ne haddime burada paylaşım yapan herkese saygım var. Ama doğru bilgileride vermek lazım mesela 3600-4000 kalori neye göre. 140 kilodan 80 kiloya düşmüş birine mi yoksa hayatı boyunca zaten az beslenmiş spora yeni başlamış bir sporcu kardeşimize mi göre.

Hiç kimseye bulka başlarken 2300-2500 kalorilerden çok yüksek kalorili diyete bir anda çıkmalarını önermem. 1. hafta 2700 sonra tartı haftada 1 kilo alımı devam ettikçe kalori arttırmaya devam. Bulk demek vücutta fazladan yağ taşımak su taşımak değildir.

15. stanstolen

stanstolen Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Achilles in saygısız oldugunu düsünmüyorum.Bu forumdaki en beğendiğim bilgili üyelerden birisidir. Beslenme şeklin bencede yanlış kırılma ama. yağdan da bu kadar korkmayın . ben definasyon yapıcam diye daha bulk olmadan yaklaşık 10 ay neredeyse 0 yağ diyeti yaptım . çok pişmanım . k.hidrat olmadan hangi sporu yaparsan yap biyerden sonra elin kolun tutmaz . onun yerine protein miktarı arttırıp güzel bi karbo alımı ve bi miktar yağ mesela her yemeğe 10 gr z.yağı dökebilirsin. ben lapa yaparım üstüne bi ölcek z.yağı dökerim ve yağsız beslendiğim dönemle şimdiki dönemle bastığım ağırlıklar arasında çok çok fark var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:40 ----------

ve eklemek isterim z.yağını hakiki kullanıyorum . ve düzenli olarak tüketiyorum kas artışı kazandım ve güç artışı ve yağlanmadan tavsiye ediyorum bulabilirseniz hakiki z.yağı kullanın yağ olarak

acer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş