Prinçmi? Bulgurmu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve canperx111 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. canperx111

canperx111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Başlıkta Belirtiğim Gibi :)

Prinçmi Yersiniz,

Bulgurmu Yersiniz.

Yararları Nelerdir?

2 Side Kilo Yaparmı ?

Veya Kilo Yapılmıycak Şekilde En Verimli Halinde
    Nasıl Yapabiliriz?

Şimdiden Teşşekürler,thums:

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    515
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bulgur pirincten cok daha faydalı bir gıda ölcülü yenilirse kilo yapmaz

3. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    antrenmandan sonra bir miktar pirinç ve 200 gr kadar tavuk yersen vücudun kaybettiklerini ona geri kazandırmış olursun..en azından ben protein tozu alamadığım için tavuk yiyorum..vücut antrenman sırasında yıkıma uğrar ona kaybettiklerini kazandırmak için basit karbonhidrat vermen gerekir ve kazein olmayan protein yani et v.s vermen gerekir..bulgur daha iyi pirinçten eğer kullanmasını bilirsen kilo yapmaz diyettede faydalı olur diye biliyorum haşlama halde v.s...kilo yapmayacak şekilde en verimli hali sık ve az yemen ve yağsız olarak yani lapa halde...herkesin dietle ilgili görüşü farklı ama ben şu sıralar ketojen diete taktım uygulamayı düşünüyorum..

4. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    tabii ki bulgur yerim pirinçin glisemik indeksi daha yüksek ve bulgurda markaya göre 18-24 gram bitkisel protein var ve vitamin açısından pilavdan daha iyi

5. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Tercih bulgurdur ama ben tek düze,ille bu tarzı beslenmeye de karşıyım.2 sini de farklı zamanlarda tüketirsen en azından bıkkınlık da olmaz.

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    ben antrenmandan sonra bie olcek protein. ve bundan 1,5 saat sonrada bulgur-pirinc-makarna olabilir. ucnden birini sec yani amac bir miktar karbonhidrat almaktır. cok fazla yememelisin. ve yanındada et tuketirsen bomba olur. sahsen kazein olmayan protein terimini kullanan arkadasada katılmıyorum gun icerisinde ara ogunlerde bir bardak sut iç.ilmesi ve vücuda yavas ama dewamlı bir protein takviyesi yaparki buda antrenman sonrası icin onemlidir. hızlı proteinler ant. oncesi ve ant. hemen sonrası onemlidir. kazein vazgecilmezdir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:50 ----------

sorunun cevabı içinse bence pirinç. tadı daha guzel. bulgur bayar adamı yaw. yanınada bol yogurt. diyeti bozduracasnız bana zorla :D

7. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    ben kazein proteini almasın demedim antrenmandan sonra emilimi hızlı olacak bir protein türü almasını söyledim..süt antrenman öncesi ve sonrasında iyi değildir neden diceksin laktik asiti arttırıyor ...gece yatarken süt ve süt ürünleri tüketirim ben ha kimine görede o yanlıştır zaten her doğrununda bir yanlışı çıkıyor eninde sonunda ama bana göre hala en doğrusu gece tüketilmesi..yağsız tercihimdir..bu benim şahsi görüşümdür her görüşe zıt fikir çıkar ama araştırırsan uygulayanların tesadüf eseri gelişmediğini görürsün..saygılar..

8. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Her şeyin fazlası kilo yapıyor. Su hariç...

9. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/s-t-mucize-mi-k-p317307.html#post317307 konu dışı olmasın ama sütle ilgili şunada bi göz atın derim..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:02 ----------

ya karbonhidrat olayı gerekli ama yağlanmaya çok meyil veriyor mümkün olduğu kadar az yağlı zeytinyağı v.s tercih edersek fazla yağlanmayıda önlemiş oluruz diye düşünüyorum..ben bulguru ve pilavı tavuksuz zaten yiyemiyorum midem almıyor yağsızda saman gibi gelir bana ama mecbur bi yerde..

10. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    bence de bulgur...özelliklede pilavı :) spor yapan insanlar için iyi bir kilo alma,beslenme maddesi...

11. canperx111

canperx111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani,,

Prinç Veya bulgur kilo yapar diyorsunuz ,

kilo vermek istiyorsak 2 sini yemiycez yani?

ben 1 gün agırlık 1 gün cardio calısdıgım icin kuskuda kaldım, :/

12. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    canperx111 eğer amacın kilo vermekse karbonhidratlardan bir müddet uzaklaşacaksın..fakat daha fazla büyümek için karbonhidrat şart bunu bulgur pirinç ve makarnadan bolca alabilirsin..eğer diyet yapmak istiyorsan mümkün olduğu kadar karboyu azaltacaksın veya tamamen keseceksin(bkz ketojen diyet)en baştada yazmıştım taktım bu diyete ben bi incelemeni tavsiye ederim..saygılar..

13. fbyutubu

fbyutubu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxxx sen öyle beslenme konularına çok fazla takılma pirinç de yiyebilirsin bulgurda sana kalmış ama ben body başladım diye yemenden içmenden kesersen olmaz herşeyin fazlası zarardır buradaki kişiler beslenme konularında yanlış düşünce içerisindeler zaten bodye başlayacaksanız 16-17 yaşlarında başlayacaksın sonra devam ettirmeye bakacaksın adam başlıyor göbek çıktıktan sonra gelmiş 30 yaşına...o saatten sonrada tren kaçıyor zaten göbek eritmekten başka çareside olmuyor kimse alınmasın gücünmesin bu iş birazda fizik işi iri şekilli bir yapıya sahipsen bunun meyvelerini çok yersin fakat zayıfsan klasik bir türk vücuduna sahipsen kasta yaparsın fakat iyi bir görüntü vermez dediğim gibi yemeni içmeni kesme mesela atıyorum ben kendi beslenmemden örnek veriyim günde 1 litre sür garanti biter sabah kahvaltıda mesela sucuklu kaşarlı tost yerim çok yağlı olmaz bazende tabak kahvaltı olur salam peynir kaşar zeytin az sucuk ondan sonra dondurma kapları olur hani marketlerde hazır bulunsun diye karpuz filan keserim zaten günlük karpuz tüketmem 3 kabı buluyor benim öğle yemeği çok ağır geçmez değişir benim genellikle akşamları ise et ürünleri neredeyse her gün yerim biftek,kızarmış tavuk,köfte,menemen bu şekilde içecek olarakta nestea içerim fakat maden suyuda tüketirim

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ağustos 2010
  14. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Bir vücutcunun ana karbonhidrat ihtiyacı pirinçtir. Antremana başlamadan önce mutlaka karbonhidrat yüklememiz gerek vücuda glikojen depolarını doldurmak için bu yaptığımız antremandan daha iyi verim almamızı sağlar. Nasıl yenileceğine gelince en iyi lapa yemektir aynı zamanda lapa yenilen pirinç vücutdaki suyu çeker buda ek bilgi olsun. antremandan sonra tekrar karbonhidrat gerekli glikojen depoları için yani yine en kaliteli karbonhidrat deposu olan pirinçten almalıyız. benim sabah kahvaltılarım örnek veriyorum 10 yumurta 1 tam ve 300 gr yağsız sütle karıştırılmış yulaftır ben herzaman temiz beslenmeye çalışmışımdır. unutmayın ne yerseniz osunuz...

Son düzenleme: 19 Ağustos 2010
  15. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    ............

Son düzenleme: 19 Ağustos 2010
  16. canperx111

canperx111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yulafında Çok yararlı oldugunu duymuşdum,

Bizim Fitnessdaki bir abi,
    ben normalde fitnessdan gelince Cornfles yerim koca bir tabak
    Onun içine Yulaf Ve Keçi boynuzu pekmezi koy dedi yarın deniycem,
    Sizce nasıl olur?

17. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Yulafın faydası tartışılmaz.Bu işle uğraşanlar değerli bir karbo olduğu için tüketirler.Yanlız tadı cornflakes gibi değildir.Saman tarzıdır :) Cornflakes le karıştırıp da yiyebilirsin.

18. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Aynen alışana kadar tadi çok kötü gelir confleksle daha kolay yenir tabi. içine kuru üzüm balda koyulabilir

19. canperx111

canperx111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet kuru üzüm, duymuşdum normalde bende bal koyuyordum ama .
    keci boynuzu pekmezi daha yararlı ve faydalı oldugunu duydum onu kullanıcam bakalım nasıl olcak :) Bakarsın duvarlara filan tırmanırız :D:Dhyper_

20. ArnoldEge

ArnoldEge Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yumurta tavada pişmişmi yoksa haşlama ile sadece beyazları mı?

Sayfayı Paylaş