PRECISION Creatıne ve Whey Protein ???

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve chemistcool tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. chemistcool

chemistcool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar herkese merhaba..

ilk mesajda soru sormak biraz garip olacak ama sizler sayesinde çok şey öğrendim..
    umarım bu konuda da yardımcı olabilirsiniz..

amerikadan aldığım Precısıon marka creatin ve whey proteini acaba daha önce kullanan var mı?acaba etkileri nasıl?aldığım kişi oldukça etkili olduklarını, özellikle kreatinin üçüncü jenerasyon olması nedeniyle memnun kalacağımı söyledi ama ben yine de size bir danışayım dedim..

ikinci olarak daha önce kreatin hiç kullanmadım, foruma baktığımda da bu konu hakkında bir çok değişik görüş olduğunu gördüm..
    şöyleki ben önceden Whey kullandığımda yatmadan önce alıyordum..şimdi bu kreatini acaba wheyle beraber alabilirmiyim yoksa antremen öncesi yada sonrasında ayrı olarak mı almalıyım?
    aslında akşam ikisini birden almak daha pratik ama bir şeyi yanlış yapmak istemiyorum..

yardımınız için şimdiden teşekkürler..

2. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Creatin bir post-workout yani antrenman sonrası supplementıdır.

Fakat benim en çok verim aldığım kullanım antrenman öncesi yarım doz antrenman sonrası yarım dozdan biraz fazla olarak yaptığım kullanımdı.

Whey ise creatinle kullanmak zorunda olduğun bir ürün değil.

Yani creatin içerken illa whey içeceksin diye birşey yok.

Whey kaslarının proteine en ihtiyaç duyduğu zamanlarda kullanman gereken bir kaynak.
    Çünkü kana çok hızlı karışıyor.

Ben bu yüzden sabah kalkar kalkmaz ve antrenman sonrası alıması gerektiğini düşünüyorum.

Eğer imkanın varsa ve diğer öğünlerde başka protein kaynakları bulabiliyorsan onlara yönel derim.

Buna rağmen diğer öğünlerde kullanmak bence müsrifliktir:)

İyi çalışmalar.

baykan bunu beğendi.
  3. chemistcool

chemistcool Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ederim sleepy..

yani beraber içme gibi bir zorunluluk yok..
    sevindim..
    tamam wheyi ben uyumadan içiyordum ki uyku esnasında kas hücresi yapımı olduğunu düşündüğüm için..

ama peki whey kullanmadığımı sadece creatin kullanmam gerektiğini düşünürsek -ki sanırım wheyi kardeşe kaptıracağım :)- kreatini ne zaman kullanmalıyım..
    kaynakların bazısı antereman öncesi bazısı sonra bazıları ise ne zaman alacağınız önemli değil diye yazıyor.
    kafam karıştı hakketten..

4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şunu biliyorum. Kreatinlerin üstünde yükleme dönemiyle başlanması gerektiği yazıyor.

Bunun nedeni, ağızdan alınan kreatinin %20 lik kısmının kreatin fosfat olarak kaslarda depo edilip kalanının atılması.

Kaslar 5 gr kreatinden fazlasını tutamaz. O yüzden yükleme haftasında günlük 4*5=20 gr lık bir alım yapılır.

Diğer hafta normal olarak devam edilir.

Diğer haftalarda 3 gr antrenman öncesi 4 gram antrenman sonrası kullanımda iyi bir sonuç aldım.

Kreatin aslında antreman sonrsı bir üründür, ama dediğim gibi en iyi sonucu o kullanımda aldım.

Forumu biraz araştırıp diğer üyelerin ne tarz bir kullanım sonucunda iyi sonuçlar aldığına bakabilirsin. Bir genellemeye varabilirsin.

Fakat unutma ki bireysel olarak sonuçlar farklılık gösterir.

İyi çalışmalar.:)

baykan bunu beğendi.
  5. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    antreman sonrası bı urun whey olmasın ? Creatine bence hep once hem sonra alınması gereken bı supplement.

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Miracle şu makalenin başında açıklanmış.

http://www.fitnessforoneandall.com/powerlifting/article/diet/post-workout/part_two.htm

Ki şöyle bir düşünürsen aslında cevabı sen bulursun.

Celltech ürünü her servisinde 10 gr creatin içerir ve yükleme dönemi dışında önerilen kullanım şekli egzersiz sonrasıdır.

Ben de senin gibi kullanıyordum creatini. Birçok kullanım şekli denedim, fakat aldığım sıvıları hiç değiştirmedim. Hep elma suyuyla aldım.

En son 5 6 ay önce kullandım creatini. Şimdiki aklım olsa antrenman sonrası whey+dekstroz+creatin olarak alırım.

Çünkü dekstroz gerçekten çok çabuk emiliyor. Maltodekstrinden sonra en küçük şeker molekülü sanırım.

Sayfayı Paylaş