Pre Workout - Kreatin Bilgi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 7 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Pre Workout dediğimiz performans artırıcılar hakkında bilgi eksikliğim var.Vücut geliştirme antremanlarına enerji-güç verdiği bir kesinlik ama diğer sporlara bir katkısı var mı?Normalde bir supplement , ek besin bu vermesi gerek.Benim üniversite parkurlarım ve hep hız-çeviklik gerektiren dahası güçte gerektiriyor.Misal
    1500-2000metre koşuları 60metre-100m-200metre koşuları , 10saniyede bitirmem gereken hentbol parkurları , başka başka çeviklik-hız gerektiren parkurlarım var antremanlarım onlara yönelik ama pre workout ürünler supplementler arasında kafama bana yardımcı olacak olarak gördüğüm en yakın supplement.Sonrada kreatin var düşündüğüm.Şimdi sizce performans artırıcılar üstte dediğim parkurlarda 1-2 saniye dahi artış sağlamama yardımcı olur mu?
    Cellucor c4 extreme 60 servis ürününü düşünüyorum.Ve içeriğinde kreatin nitrat var bu ürünle ekstra olarak bir supplement kreatin alıp kullanı mı yapmam sağlıksal olarak bir sorun oluşturur mu?

2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kreatin tabiki hız çeviklik gerektiren sporlarda işe yarar kesinlikle pre workout ürünlerinin uzun vadede kalp ritmini bozabileceği riskide vardır onun için ara verilmesi şarttır ve aileden gelen kalp rahatsızlığı söz konusu ise şahsi görüşüm uzak durulmalı

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kalp Rahatsızlığım bulunmamakta , kreatin konusunda okuduğuma göre sporcular hep kullanıyor , elimde promera con-cret creatine powder 48 gr var son 1 ay kala kullanımı yapıcam , yükleme filan yok güzel yanı ama ekstra olarak pre workout desteklemesi yapmalı mıyım bilmiyorum , kreatin miktarı çok olucak ve pre workoutlar işime yarar mı tam bilgim yok.

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    sadece kreatinde yeterlidir tabi eğer imkan kısıtlı ise ama pre workout ürünlerinde hız çeviklik gerektiren sporlarda kullanılabilir işe yarar orta ve ileri seviyedeki sporcularda

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Hocam benim yapmak istediğim bir bulk dönemi kullanımı değil , bir powerlifting yarışması değil , sadece üniversite sınavlarım olucak parkurlar misal birisi temmuz 4 birisi temmuz 15 bu sınav günleri , sınav öncesi 2 hafta antremanda 1 servis Cellucor c4 extreme kullansam , sonrada sınav günü 2 servis kullanım yapsam hani sınavda patlayıcı bir gücüm extram olsun yani 1 saniye kazanıyım beni sıralamada öne atar , bu işin doping tarafı olan :D yanını streoid olarak mı geçiyor misal süreyya ayhanın felan kullandıklarına :D zaten girmem ben supplement olarak kendime bir ek getiri sağlamak istiyorum kreatini zaten kullanıcam pre workoutta bence işe yarıcak gibi ama 2 sindede kreatin extrası olması bir sıkıntı yaratır mı bünyede o konuda muallaktayım.

6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    yarışmada doping olarak geçer mi orasını bilmem ama ikisi işe yarar etkiside bilindiği gibi kişiden kişiye değişir bünyedeki sorun konusuda şüpheli bir arkadaş vardı forumda hiç rahatsızlığı yokken pre workout ürünleri yüzünden kalp ritmi sorunu ile karşılaştığını yazmıştı eğer yarışmada serbestse riskleride göze alıyorsan tabiki extra işe yarar

Son düzenleme: 7 Nisan 2015
  7. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Cellulor iyi urun,ayni kiloyla calisirken 2,3 tekrar yapmani sagliyor.saglik kismini bilemem

8. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    10 saniyelik parkuru maximum hızında 10 saniyede bitiremiyorsan veya çok yakın bitiriyorsan bu supplementlerin sana 1-2 saniye kazandırması çok zor . Çünki bunlar o kadar ani prtformans artışı sağlayabilicek şeyler değil. Belki uzun vadede bi getirisi olabilir.

SiR_Arawn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş