PowerRade

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve MyShadowKing tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar ;

Sadece bilgi amaclı soruyorum acaba bu içeçeği antreman sonrası tuketmek diğer kendı yapımımız içecekler yerıne kullanılabılırmı ? Spor esnasındada kullanılıyor dıye duydum ama sakıncalı bence.

İçincekiler : Su , dekstroz , maltodekstrin , asitliği düzenleyiciler ( sitrik asit , sodyum sitrat , potasyum sitrat ) doğal meyve aromaları ( çilek , possionfruit , ananas , portakal ) kıvam arttırıcılar ( akasya gamı ve agac reçitesinin gliserol esterleri ) tatlandırıcılar ( aspartam , asesulfam potasyum )

Tatlandırıcı içerir .
    Sodyum : 52 MG
    Potasyum : 6.1

Besin öğeleri 100 MG için ( 500 MG bir şisesi) : Enerji 24 Kcal Protein 0 yağ 0 karbo 5,6 .

Olay bu şişedede kaybedilen enerjinin hızla geri kazanılmasına yardımcı olur dıye not gecmısler .

Saygılar ...

2. Message

Message Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kendi yaptığın içecek nedir ?
    Powerade in içindekilere bakarsan dekstroz ve maltodekstrin var. Tüketenler bundan dolayı tüketiyor düşen kan şekerini yükseltmek için. Ama pekte gerekli değil bence çünkü çok ağır antrenman yaptığını sanmıyorum. ve toz olarak almak daha mantıklı. Maltodekstrin ve dekstroz toz olarakta satılıyor.

3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/spor-sonras-kar-m-t57197.html burdaki yorumlarla birlikte toparlanan bir karışım var onu kullanıyorum . Ağır dedıgın kick box yapıyorum 2 saat baya yorucu oluyor bununla bırlıkte kordiyoda yapıcam . kosu ve bısıklet.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Yag yakma icin kardio yapacaksan neden basit karbo tuketimine gideceksin?

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili MyShadowKing ;

Neden sakıncalı spor sırasında kullanmak ?

Saygılarımla , Danny Boy ...

MyShadowKing bunu beğendi.
  6. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben sordum burdakı kısılere kullanmanda sorun olmaz dedıler spor sonrası bılemıyorum yalnıs bılgı edındım sanırım . Yağ yakımı yapıcagımıda soyledım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:49 ----------

Hocam bana soyle bısey dedı basta terlıyoruz ılerleyen vakıtte vucut cok terleyıp yanıyor halıyle ve hemen ustune su veya baska bısey ıcınce aynı mangal gıbı basta mangalı yapıyorsun komurlerı ustune koyuyorsun vesire mangalı ustune bısey pısırecek hale getırıyorsun ve ustune su dokup herseyı bosuna yapmıs oluyorsun nedenini aynen boyle anlattı bana :) Ayrıyetten 2 saat sonrası cıktıgımızda 45 dk da bısey yıyıp ıcmıycez cunkı dınlenmeye alıyormusuz kendımızı ve 45 dkda soguyormus vucudumuz . :D

7. brhmcr

brhmcr Guest

Yag yakimi yapacaksan basit karboyu biran evvel hayatindan cikart, komplex karbo ile ihtiyacini karsila.

8. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cok saolun hocam tesekkurler . Gerekli arastırmayı yapıcam bununla ılgılı .

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili MyShadowKing ;

Kafası iyi çok hoca gördüm ama inan senin hocan bir başka kafaya sahip :D

Öle bir durum yok antrenman esnasında yudum yudum serin suyunu kesin iç içmemek gibi bir hata yapma ,

Paran da var ise yine serin powerada içebilirsin yudum yudum antrenmanda ,

Antrenman öncesi-sonrası da su içmeyi unutma kesinlikle ,

Antrenman sonrası evet katı gıda alma 40-45 dk ama sıvı bir şeyler al kesinlikle neden almıyorsun ,

Benden sana bir tavsiye salonunu kesinlikle değiştir çünkü hocan öyle bir kafa yaşıyor ki inan inanması çok güç ...

Saygılarımla , Danny Boy ...

flamel, MyShadowKing ve AngryHun bunu beğendi.
  10. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Değiştirmek istemiyorum cok guzel bir eğitim var cunki . Dedigi seyi söylemiştim ve verdiği örnekle gercekten inandırmıstı benı saf felan degılım kesınlıkle :D

Bilemiyorum sanırım siz haklısınız . Su bu canım ne zararı olacakmıs . Cok cok tesekkur ederım dedıgınızı yerıne getırıcem .

11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bulma imkanınız varsa gatorade tercih etmelisiniz.gatorade de aspartam bulunmamaktadır.bildiğim kadarıyla zaten önce gatorade üretildi,buna istinaden coca cola powerade i üretti.

MyShadowKing bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş