powerliftingden bodybuildinge geçiş adaptasyon sıkıntısı.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Muafız tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    5 senedir powerlifting bilek güreşi ve sayokan'ı bir arada götürüyorum aldığım bir kararla 5. ayın 1nde zayıflamaya başladım amacım yağsız vücudumu görmekti çok merak ediyodum alttaki tabakayı az çokda muvaffak oldum gibi 135den 95 e düştüm dört ayda amacım 85 kiloya kadar düşmek boyum 185 yaşım 20 eski düzen antrenman programımdan ve beslenmemden hhala kopmaya çalışıyorum günde 4000e yakın kalori aldığım oluyordu bazı günler dahada geçiyordum ancak son 1.5 aydır 2ooo kaloriyi geçmiyorum hiç bir şekilde bundan sonra vücut geliştirme yarışmalarına katılmaya karar verdim amacım nisandaki şampiyonaya katılmak ve ya gelecek seneye kadar hazır olmak... çok uzun zamandır vücudumun alışmış oldduğu bi tempodan başka bir tempoya geçmem lazım 10 gün içinde vücut geliştirme tarzından antrenmanlara başlayacağım benim forumdaki vücut geliştirme hakkında bilgi birikimi fazla olan hocalara danışmak istediğim bi konu var... bana nasıl bir program tavsiye edebilirsiniz beslenme dinlenme ve antrenman olarak... şöyleki aynı hafta her antrenmanda sadece deadlift yaptığımda oldu bir ay boyunca sadece bilek güreşi çalıştığımda oldu 1 ay dövüştüğüm 2 hafta evde egzersiz yaptığımda oldu yani belli sadık bir programa sahip değilim ve şimdi doğru düzgün bir program yapamıyorum kafamın takıldığı çok nokta oluyor. epey ağır kilolarla çalışabilite kapasitem var .. ayrıca suplementler konusunda geniş bilgiye sahibim ancak nasıl bir program yapmam gerektiğini bilmiyorum ve kür yaparken hangilerini dahil etmeliyim vücut tipim endomorf en kısa zamanda bu konu altında fotoğraflarımıda paylaşacağım... yardımlarınızı esirgemezseniz çok minnettar olurum....

2. bonesawmcgraw

bonesawmcgraw Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    gökhan abi sen misin bu napıyosun ya faceten ara ara soru soran eleman ben :D

3. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hayır kardeşim ben gökhan değilim :)

4. MasterVedi

MasterVedi Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    antreman konusunda bir şey söyleyemicem ama merak ettiğim bir şey var squat, bench ve deadlift 1RM ınız ne kadar?

5. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    squat 13o (çok uzun zamandır hiç yapmadım) bench pressde bench gömleği ile 14o deadliftte 235 ordada bench gömleği ve bellik vardı bu ağırlıklar en iyi olduğum zamanlarda 135 kiloyken bastığım ağırlıklardı şimdi 95 kilodayım powerı bıraktığım için şimdi o ağırlıkların yanından bile geçemem

6. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    fotolarını paylas daha iyi yorum yaparız ayrıca endo isen supplementlere fazla girmene gerek yok zaten kolay kilo alırsınız kurumak ıcın belkı toz alabılırsın tabı hedefın ne bılmıyorum once foto gormek lazım bastıgın kılolar cok yerındeymıs ama bodybuıldıng bıraz sıskın sporu benım kılo 78 suan benctde 60 kılo zor basıyorum barbelde 20 kılo cıvarı calısıyorum ama kolum 40 yanı kolları ınce olan adamlar benden fazla basıyo güç ve powerlifting , vücut gelistirmeden cok daha farklı bir dal yani vucut gelistirmede antrenmandan cok nasıl beslendigin onemlı dıgerlerınde antrenman daha once geliyor 95 kiloyum yazmıssın heralde 2000 kalorı cok az sarkar derilerin lime lime dokulur pisman olursun güç kaybı olur sen bu kadar inme kaloriyi biraz daha arttır tabı beslenme programın ne derece bılmıyorum ama endoysan karboların %30 %40 lara düşür yag yakım günlükleri var forumda onlara bır goz at ısıne yarayan seyler bulursun antrenmanlarını bıraz daha uzun tut setlerı 4 5 set cıvarı yap yanı yor vucuduunu taş gibi olsun dokununca antrenman oncecı l cartının vs var onlardan alabilirsin dogrumu yazdım bılmıyorum ama daha fazla terletır ve form artısı saglar yanı sana baya yararlı olur
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2014 ---
    ayrıca bı ekleme daha yapıyım sen bu kıloda 2000 kalori alırsan vucut buna alısır bır sure sonra vucut kendını kapatır yani 90 kıloda tıkandım dıyelım 2000 kaloride vücut laıstıgı ıcın buna kilo veremessin yani vucut alıstıgı ıcın yapacak bırseyın kalamz anca agır kardıyo takvıyesı vs ıle duzelır oda cok emek ve zamanını alır o yuzden kılo vermeyue baslarken bıraz daha gunluk ne yıyorsan ondan 600 700 kalori cıvarı azalta azalta zamana yayarak kilo verirsen goruntu olarakda zihin ve güç oalrakda fazla etkliyenmessin yanı cok daha ıyı olur rahatlarsın 2000 kalori nedir 70 kilo adam 2000 kalori cıvarı alıyor cok az bıraz arttırmaya gıtmen lazım

Muafız bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş