poweraid sakıncalı mı ?_

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ruthless tarafından 29 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. ruthless

ruthless Guest

arkadaşlar idman yaparken poweraid,red bull.. takwiyesi ile potasyum alıyorum..sizce bunların wücuda zararı war mıı..weya işe yarıolar mı?_

efervan bunu beğendi.
  2. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center
    mrb...

*aslında işe yararlar ama aslında pahalı değil mi? devamlı kullanım açısından-supplement tarzı; bence fiyat-performans açısından uygun değil...
    *ayrıca diğer konu açısından, powerade en uygunu, zaten kendisi "resmi spor içeceği"...
    red bull-red dragon vb... ise bir açıdan sakıncalı bir açıdan da o kadar sakıncalı değil;
    şöyle ki; içlerinde vitamin-mineral-taurine amino asiti harika-çok güzel ama "caffeine" açısından sakıncalı olabilir;
    en azından, çok kafein doping sayılır... ama ben zaten kür yapıyorum ne dopingi dersen? :badgrin: gene sakıncalı;
    ***çünkü;
    1.devamlı kullanımda alkol içiyorsan eğer, alkolü kesmen gerekir, yoksa ters etkileşim sonucu hoş olmaz!...
    2.kafein enerji verir-yağ yakımı sağlar, üstelik carnitine'den daha etkili ama kafein aynı zamanda protein sentezinin verimini düşürüyor yani protein iyi sindirilemiyor ve kaslarda iyi tutulamıyor vb. yani kas yapmak amaçlı iken olmaz özellikle kür yaparken, ama benim antremanım, yağ yakımı için dersen o ayrı... :)
    3.ayrıca, özel durumlar, hastalık açısından kontrendike olur yani "istenmeyen ters etkileşim-zıtlık; böbrek-mesane-karaciğer vb.

onun dışında, arada bir, 10 günde veya 15 günde bir içi ver gitsin!... :p
    saygılar... 8)

3. ruthless

ruthless Guest

ABI ZATEN GUNLUK ICMIORUM 3 WEYA 4 GUNE BI SET MOLALAIRNDA ICIORUM..BIKTIRDI ZATEN..ANANASLISI OLSA KESKE :D :D :D :D
    BU ZARAR LARINI DUYMUSTUM AMA COGUNU BILMIODUM WALLA SUPER ANLATMISSIN..KLAWYENE SAGLIKK

edit (DaFFy): Forumda büyük harfle yazmak yasaktır.

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Powerrade her gün antrenman sonrasında 1-2 şişe içilebilir. Yararını da görürsün.
    Red Bull ise benim anca çok uykusuz günlerimde veya alkollü eğlence sırasında içtiğim bir içecek...

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    3 aydır her antremana powarade icerek başlarım bitince sudan dewam ederim

bilits fayda derken nası bi fayda görülebiliyor ter kaybının geri alınımı dışında potasyum falan var
    bide şu kivili olanın 100gıramı 35 kalori sanıırm

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Maltodekstrin var içinde, vücudun antrenman sonrası en çok ihtiyaç duyduğu şey olan şekerin, en ideal formlarından biri (hızlı karışması açısından).

7. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben yuzmedeyken bize bu gibi enerji iceceklerini icirmezlerdi yaw, acikcasi tam hatirlamiyorum neden ama sanirim vucuda zarar verebilir falan diyeydi, cok istersekte su su su yassak kardesim diye konusurlardi. Dedigim gibi hatirlamiyorum tam ama sanirim bu tur icecekleri icerken yediklerimizede ciddi bi sekilde dikkat etmemiz gerekiyordu, yaniliyor muyum?

Acaba yan etki gibi birsey mi yapiyordu bazi seyleri yiyince?.. Himm :? gercekten tam hatirlamiyorum, kac sene gecti, sadece paylasmak istedim..

Sayfayı Paylaş