Potansiyel supplement kombinasyonum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve De facto tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın ben diyorum ki pak cok basarılı bir üründür ama profesyonel bir üründür her gym e gidicek insanın ıcmesıne gerek yoktur.Baslangıc ıcın anavite oldukca yeterlidir.Fiyat performans acısından.Anavite te pakta vücudun ihtiyacı olan degerlerden cok daha fazlasını barındırmaktadır.

2. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Kaanrlz in dedigi gibi animal pak agir bir multivitamin urunudur.. Bence daha hafif olan gunluk ihtiyacimizi karsilayacak urunler alinabilir bu urunlere extra olarak c vitamini eklenebilir ..

Anavite yi denemedim ama yakinda alicam icindeki beta alanin beni cezbedio extradan beta alanin e 100 lira vermemis olucam ..

3. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    1.600 mg beta alaninden medet umma bence,hayalkırıklığı yaşarsın

4. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Anavitenin içindeki beta alaninden medet mı umuyorsunuz?

5. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bu animal pak ağır derken neyi kast ediyorsunuz? Vücudum kullanamadan dışarı mı atar, ne yapar?

Birde Mhp glutamine 300 gr 93 TL
    ON Glutamine 600 gr 99 TL

Sizce aralarında çok büyük fark var mı?

Ayrıca ON bodybuilding.com'da bestseller.

6. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Ağır yani icerigi cok güçlü vucut fazlasını dışarı atar tabi.mhp bence daha iyi ama bestseller olma isini bu urunde anlamış değilim belki marka olduğu icin oyledir

De facto bunu beğendi.
  7. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O zaman anavite alayım, yabancı forumlarda da kafa kafaya zaten, anavite veya animal pak diyenler. Fiyatı da çok farkettirmiyor. Yalnız glutamine fiyatları arasında uçurum var gerçekten, değer mi acaba bu mhp'ye?

8. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    bence degmez mhp ye onun yerıne suna bir bak vpx glutamine 700 gr fiyatıda cok uygun puanıda cok iyi

De facto bunu beğendi.
  9. De facto

De facto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de tam onu soracaktım :)

Bu ürünün ve ON creatine'in fiyatı uygun mhp'ye nazaran. ON ve Vpx arasından hangisini seçeyim, dediğim gibi ON bestseller , ayrıca 2011 en iyi glutamine (BB'de) seçilmiş.

10. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    o kadarıda sana kalmıs On yada vpx ikiside aromasız ikiside glutamin

11. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    medet ummak denmez ..

ozetle kullanma seklınde ıdman oncesınde 1.6 gr ıdman sonrasında 1.6gr beta alanın ı sadece bu urunden almıs olucam..

ayrıca pre workout urunun ıcınde de beta alanın oldugu ıcın bu ıhtıyacımı karsılaycaktır ..(toplamda 7 -8gramı asmıs olacak )

supplement kombınasyonumu soylemedıgım,acıklamadıgım ıcın bu sekılde bır yanılgı olustu..

12. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Evet simdi oldu dostumthums:

13. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    lütfen yukardaki "çıkış" butonuna tıklar mısın?

14. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine tamamiyle mide tarafindan utilize edilir ve yuksek dozlarda (30-40gr gibi) alinmadigi takdirde kana bile gecemiyor. Gecse bile oral glutamine supplementasyonunun bireylerde lean body mass artisi sagladigini gosteren calisma yok. Ama aksine ise yaramadigini gosteren calisma var.

Ben makaleyi linklemeden once siz cikis tusuna basmak ister misiniz? Ayrica biraz uslubumuza dikkat edelim degil mi?

Aramiss bunu beğendi.
  15. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    30-40gramdan aşağı alınan glutaminin kana karışmadığı,kaslara gitmediği ve gh'i tetiklemediğine dair bir araştırma yazısı varsa elinizde paylaşın.işkembeden nsallamak kolaydır.

kaslarda glutamin zaten vardır kas dokusunda bolca bulunur.ağır antrenmanlar sonucunda vücut alması gereken glutamini hali hazırda bulunmadığı için kas yapısındaki glutamin rezervlerinden alacaktır ve vücut katabolik hale geçecektir.günlük 20gr glutamin alınımı bu katabolik etkiyi önleyecek ve gerekli kas gelişimini sağlayacaktır.
    kendimden örnek vereyim.bu zamana kadar glutamin kullanmamıştım ki hala kullanmıyorum sadece kullandığım premium wheyde ölçek başına 2gr glutamin var ve günde 2 ölçek yani 4gr glutamin alıyorum.diğer supplementlerden de toplam 2 gr anca glutamin vardır(glutamik asit demiyorum) totalde günde 6gr glutamin almama rağmen vücudum eskiye nazaran daha güzel hacimleniyor ve bu da glutaminin etkisini gözler önüne seriyor.ve günde 20gr glutamin alındığını varsayarsak etkisinin gözle görülür şekilde artacağını rahatlıkla söylebilirim.

glutamin ayrıca insülin seviyesini dengelemek içinde vücut tarafından harcanmaktadır.sorarım size hem vücudun ihtiyacı olan glutaminin kaslardan alınması hem de insülin sevisyesini dengelemek için alınması gereken glutaminin kaslardan alınması kas hacminde düşüşe yol açmaz mı?ayrıca glutaminin kas ağrılarını azalttığını da biliyoruz.sadece kas ağrısını azaltmakla kalmaz antioksidant görevi görerek bağışıklık sistemine katılarak vücudun halsiz düşmesini önleyerek hastalanmayı da azaltır.glutamin protein sentezinde de vücut tarafından kullanılır.

üslübum da gayet normal siz yanlış anlamışsınız.iyi günler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:47 ----------

ayrıca forumda ufak bi araştırma yapsan glutaminin ne kadar elzem olduğu hakkında bilgilenmiş olurdun.

Glutamine tüm amino asitlerin anasıdır. Glutamine vücudumuzda glutamic asit,valine,isoleucine gibi amino asitler tarafından sentezlenebilir. Fakat vücut hasta iken, hararetli bir antrenman anında, ya da stres altında iken vücudun bazı bçümleri glutamine’e çok fazla ihtiyaç duyar o kadar çok ihtiyaç duyar ki vücut bu miktarı kendi kendisine sentezleyemez işte o an glutamine amino asitini supplement olarak almak fark yaratır. Avrupa da birçok hastane de glutamine bu amaçlarla kullanılır. Gluttamine supplementleri kas kaybını önler.

Glutamine’ in özellikleri

• Normalde essensiyel amino asitler sınıfına girmeyen Glutamine duruma göre esensiyel bir amino asittir olabilmektedir bu durumlar; travma,stres,yoğun antrenman,hastalık v.s
    • Glutamine doğa’da en çok süt ürünleri,kırmızı et,yer fıstığı,badem,soya,hindi eti ve fasülye de bulunur.
    • Glutamine vücutta iskelet kaslarında serbest bulunan amino asitlerin % 60 oluşturur
    • Kaslarda bulunan glutamine seviyesi protein sentezininin derecesini belirler.
    • Glutamine vücutta proteinler ve enzimlere dönüşebilen değişken bir maddedir ve bu özelliği sayesinde birçok bio-mekanik reaksiyon içerisinde bulunabilir ki bu da metabolizma için çok önemlidir.
    • Glutamine mukopolisakaritler ve nükleotidlerin gibi enzimlerin yanı sıra diğer esensiyel olamayan amino asitlerin de sentezlenmesini sağlayabilir.

L-Glutamine in fonksiyonları

• Anti katabolik etki
    • Protein sentezi ve yağsız kas kütlesi yapımı
    • Bağışıklık sistemine destek olmak
    • Değişik organ ve dokuların metabolizmalarında rol almak
    • Beyin için önemli bir yakıt olmak
    • Kendini gerektiğinde insulin plazmasında glikoza çevirebilmesi
    • Antrenmanlardan hemen sonra kas glikojeninin yenilenmesi
    • İyileşme etkileri(ilerlemiş travmalarda)
    • Kilo kontrolüne yardımcı olmak
    • Glutamine kan beyin bariyerinden rahatlıkla geçebilir
    • Kan beyin bariyerinden geçtikten sonra L-Glutamine amino asitine dönüşür
    • Glikozun beyinde kullanımını sağlayarak beyin’e enerji sağlar
    • Kas sisteminde su tutumunu sağlar(Hücre büyümesi)

Glutamine’in bağışıklık sisteminde ki rolü

• Bir çalışmaya göre Maraton koşusundan hemen sonra ve 2 saat sonra Glutamine alan bir grup sporcu ile almayan bir grup sporcu üzerinde inceleme yapılmış, sonuç; Glutamine almayan grupta doku enflamasyonu %81 iken alan grupta %49 olarak çıkmış.
    • Glutamine egzersiz yapmayan kişilerde dahi bağışıklık sistemine destek olur ve vücudu enfeksiyon ve diğer hastalıklardan korur.

Glutamine Nasıl Kullanılır ?

• Kaslar korumak veya geliştirmek amacı ile glutamine protein yönünden zengin bir beslenme ile birlikte kullanılmalıdır.
    • Glutamine suplementinin günlük tavsiye edilen kullanımı kg başına 50mg dır.
    • Glutamine’in boş miğde ile ve başka supplementlerden ayrı bir zamanda antrenmandan dakikalar önce alınması tavsiye edilir.
    • Araştırmalar glutamine’in fazla kullanımında dahi hiçbir yan etki göstermediğini doğrulamıştır.
    • Glutamine ile ilgili çalışmalar gününmüzde halen sürmaktedir.

Glutamine’in sunum şekli

• Oral yoldan alınan toz veya kapsül formları mevcuttut
    • Glutamine in başka bir önemli supplement olan creatine ile birlikte alınması önerilmektedir
    • Glutamine Taurine amino asiti ile de kombine edilerek alınabilir.
    • Glutamine ‘in HMB (beta-hydroxy-betamethylbutyrate) ile kombine edilmiş formları da bulunmaktadır.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2012
  16. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Glutamine'in görevleri başka birşey, glutamine'in oral supplementasyonu başka birşey. İkisi arasındaki ince çizgiyi görmenizi beklerdim.

İşkembeden bir kaç tane makale sallıyım sizin için. :)

Önce bununla başlayalım :

"Effect of Glutamine Supplementation Combined With Resistance Training in Younger Adults."
    http://sportperformance.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/glutaminesupplementation.pdf

Bu tatmin edici ve güzel bir çalışma, ama sizi biraz daha bilgilendirip, zor kazandığınız paranızın cebinizide kalması adına bir kaç tane makale daha belirtmek isterim.

"Lambert MI, Hefer JA, Millar RP, Macfarlane PW. Failure of commercial oral amino acid supplements to increase serum growth hormone concentrations in male body-builders. Dept. of Physiology, University of Cape Town Medical School, South Africa."

"Williams MH. Facts and fallacies of purported ergogenic amino acid supplements. Department of Exercise Science, Physical Education, and Recreation, Old Dominion University, Norfolk, Virginia, USA.
    "

"Chromiak JA, Antonio J. Use of amino acids as growth hormone-releasing agents by athletes. Department of Health, Physical Education, Recreation and Sport, Mississippi State University, PO Box 6186, Mississippi State, MS 39762-6186, USA."

Ben cevabımı yazarken yazmışsınız. Yazdıklarımın aksini ispatlayacak makaleler ile cevap vermenizi yeğelerim, zira bilimsel açıdan tartışmanın seyri ancak o şekilde mümkün olacaktır. Ben şimdiden söyleyeyim; yanık teşhisi konmuş, hastalarda glutamine'in recovery süresini kısalttığı ve lean body mass artışına katkıda bulunduğu adına bir araştırma mevcut. Ama bizim durumumuz ile pek uyuşmuyor.

Son olarak tekrar ediyorum ki yanlış anlaşılmıyım; glutamine vücut adına son derece önemlidir. Burdaki konu oral glutamine supplementasyonu.

17. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bak kaanrlz ne yazmış?
    "glutamine o kadar elzem bişey degil almanı önermem" ben buna cevaben glutaminin görevlerini önemini belirtmek için cevap verdim.başlarda siz de glutamin görevlerinin,glutaminin önemli olmadığını söylerken benim paylaştığım yazıdan sonra konuyu "glutamin supplementasyonu"na çevirdiniz.teşekkür eder saygılar dilerim. :)

18. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben birseyi cevirmedim, zira baslik sahibi sahsin supplement kombinasyonu temelliydi mevzumuz. Supplement konusu altinda tabi ki glutamine'in oral supplementasyonunu konusacagiz. Dogal yollarla gidalarla alinmasinin mi tartisilmasini bekliyordunuz?

kaanrlz isimli uyeyi tespitlerinde hakli goruyorum sonuc olarak.

Sayfayı Paylaş