Polonya'dayım, spora başladım fakat hiçbir şey bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lollol tarafından 8 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lollol

lollol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese merhaba. Erasmus amacı ile Polonya'ya geldim, body building ile ilgilenmek istiyorum fakat yardımınıza ihtiyacım var.
    Özet geçmek gerekirse; bundan yaklaşık 3 yıl önce 3-4 ay kadar body building geçmişim var sadece. Polonya'da bir salona kayıt oldum fakat hoca ingilizce bilmediği için, bilen de yardımcı olmadığı için ben aletlere bakıyorum aletler de bana bakıyor boş boş. Salondaki tüm aletlerin fotoğraflarını çektim. Sizden istediğim şu. Buradaki aletler vücut geliştirmek için yeterli mi? Yeterli ise takip edebileceğim bir program yazabilir misiniz bu aletlere göre?
    Çalışma programının yanında ne yiyip ne içeceğimden de bahsederseniz sevinirim. (Not: yemek yapmayı biliyorum)
    Boyum 1.70 civarı, kilom ise 70 şu an. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Salon ve aletlerin fotoğrafları.

https://www.dropbox.com/sh/0jg7xfqtbj3gk8e/AACFMXBbX_HtJxcMKBYptkCTa?dl=0

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Abi, kasvekuvvetcom agirsaglamcom gir oku bir fikir ve program edinirsin.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN.

3. VVISA

VVISA Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tezgahtar
    Yer:
    Antalya
    Jatomi felan polonya'nın her şehrinde var... Sen nerdesin? Jatomi'de ki tüm çalışanlar ingilizce - almanca bilir en azından seninle anlaşabilecek düzeyde -- Jakuzi havuz felande cabası özlemişim polonyayı bak :D Bu arada yurtdışında spor yapmak gerçekten zor olur çünkü etrafında ki herkes perşembe cuma cumartesi gece kuluplerine gidip kafayı bulup eğlenirken sen spor yaptığından alkol tüketemiyorsun ortamlara uzak kalıyorsun felan -- polonya'da domuz yağı çok kullanılır yemeklerde özellikle burgerking ve mcdonalds gibi yerlerde ayrıca dışarda zapienkanka yiyebilirsin kalorisi düşük ve doyurucudur - pierogi de bir değişiği karbonhidratını karşlılar - kaşar peynir her yerde vardır ama feta cheese bulamazsın (beyaz peynir) böyle margarin gibi bir paketin içindedir dikkatli ararsan sağda solda bulursun büyük alışveriş merkezlerinde (ya da her yerde vardı da ben bulamadım) - Çok uygun fiyatlara dana eti bulabilrsin yağsız hazır kesilmiş... - Burda olmayan her turlu light ürünü bulabilirsin orda ki marketlerde aklında bulunsun. woda gazowana ve woda niegazowana (gazlı ve normal su ) gazlı olanı bolca tüketebilirsin ya da sabah kahvaltılarında marketlerden litrelik limon aramalı normal sular var burda bulamadım hiç onlarda alıp kahvaltıdan önce biraz içip ya da spordan önce içip yağ yakımını hızlandırabilirsin. (Direk limon bulmak çok zor). Fitness programları için forumdaki yeni başlayanlar bölümüne ya da agırsaglamın başlangıç programlarından faydalabilrisin o konuda pek bir fikir veremem ama polonya hakkında sormak istediklerini sorabilirsin sıkıntı yok.

Sayfayı Paylaş