PODYUM BU MU?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve flyod tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Bugün internette gezinirken bu fotoğraflara rastladım. Göreceğiniz üzere sıradan podyumdaki sporcuların fotoğrafları değil. Derece elde etmiş madalya kazanmış sporcuların resimleri bunlar. tarih yer : Yalova 04-07 eylül 2014
    Şahısları tanımadığım ve hedef göstermek istemediğim için yüzlerini boyadım ne olur ne olmaz =)
    Çıkmış ya da konuya daha hakim arkadaşlardan açıklama bekliyorum. Hocam arkadaşım forumdaşım !!!
    Bu sporcuların yarıştığı branş nedir? Podyum çıtası bu seviyede midir? Bilmediğim bu fotoğraflarda benim göremediğim bir şey mi var?
    1.png 2.jpg 3.jpg 4.jpg

2. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Sanırım klasik vücut geliştirme kategorisi..
    Şöyle bir baktımda yoldan geçerken bir uğrayalımda çıkalım havası var..

elezar bunu beğendi.
  3. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    hangi kategoride madalya almışlar merak ediyorum...

4. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Kim Daha Cok Yağlı kategorisi .)

Sent from my iPad using Tapatalk

Tevfik Erzon ve onur04 bunu beğendi.
  5. sinus

sinus Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Sanki diger branslar tertemizmis gibi, devlet vucut gelistirme yarismalarina el atiyor. Bence pek sasirilacak bir tablo degil.
    --------------------------
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2015 ---
    Resimleri görünce cem yilmazin filmi aklima geldi.

-Siyah donun varmi?
    +Var
    -Yazin yarismaya

:D

Son düzenleme: 9 Şubat 2015
    zeo64 bunu beğendi.
  6. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Master lar gibi geldi. Ama hiç önemi yok son bi kaç yıldır mahfettiler camiayı...

doxux, Tevfik Erzon ve elezar bunu beğendi.
  7. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Foruma fotoğraf ekleyipte yorum isteyen arkadaşlara yapılan haklı ya da haksız eleştirilerin sahiplerine de burdan gönderme yapıyorum. bunlara bir göz atın sonra eleştirilerinizi bir daha gözden geçirin. Sanırım göz alışkınlığı olsa gerek bir abcdefghakan,steve austin,cmsmr,nickini unuttum ferdi,lethee berkay,schwarzxxl ve daha niceleri canavar vucudlara sahipmişte biz gözardı etmişiz. Bu adamların geldikleri noktalar çok iyi.Podyumun bu seviyede olduğu bir ortamda örnek alınacak böyle bireylere sahip olmak şanstır.

doxux, sultanmehmed, buffdudes jr ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    bu arada teşekkür ediyorum güzel düşüncelerin için :)

9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Flyod adımı gördüğüm için sevindim,bir kaç cümle de ben kurmak istiyorum.Maalesef ülkemizde bazı kategoriler bu şekilde şampiyonlar çıkartabiliyor.Özellikle yüksek siklet kategorilerinde bu durum mevcut,çünkü +85 90 gibi kilolarda yağ oranı düşük ve steroid kullanmayan sporcu yok ülkemizde maalesef.(Benim bildiğim) Doğru mu yanlış mı tartışılır bir durum olan,steroidle ve dopingle mücadele olayı ülkemizde bu sikletlerde böyle durumların yaşanmasına neden oluyor.3-4 sene spor yapmış,yağ oranı %10'un altına inmemiş abilerimiz orada gidip TÜRKİYE ŞAMPİYONU ünvanını alıyor maalesef...Ama bu duruma şuan için yapacak bir şey yok gibi.Daha bu konunun yanında bir de şunu düşün ve ülkenin haline sen karar ver.Alt kategorilerde olan şeyse şu,muhtemelen 3-4 senedir birinci olan kişiler dopingli,fakat federasyonda hakemlerden veya başka adamlardan tanıdıkları olduğu için doping testine alınmıyor bu vatandaşlar ve birincinin en önemli rakibini götürüp steroid testine alıyorlar,sırf demoralize olması açısından.Steroid yok mu?Eğer canları isterse yüksek kafeinden bile yarışmalardan men ediyorlar düşünebiliyor musun???Nisanda bende gireceğim ve girdiğim kategorinin ilk üçüne gireceğimi söyleyenler çok,bende kendime güveniyorum.Ama bu söylediklerimin var olduğu bir ülkede,bu diyetlere,bu çabalara değer mi hiç bilmiyorum.İlk yarışma deneyimim,belki de son yarışma deneyimim olacak.Konu dağılmasın,cidden ülkemizde bu durumlara şaşırmamak gerek,alışmaya bak :)

elezar ve cmrsmr bunu beğendi.
  10. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Yarışmasa başarılar diliyorum. söylediğin şey doğru. Steroidi yasaklıyorsun ama özellikle atletik fizik kategorisi klasik vücut kategorisinde yasak yok. Bunların derdi hardcore body mi. Saçmalık.
    Hep derim yine diyorum vücut geliştirme sporu dopingsiz olmaz. Eğer yarışmacıysan bunları kullanmak hakkın ve mecbursun. Net.

11. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Teşekkürler fakat ben kullanmadım ve nisanda girmeyi planlıyorum.75-80 kilo altı kategorileri için şart olduğunu düşünmüyorum.Ha avrupa da şansın var mı steroidsiz kesinlikle hayır.Eğer gerçekten amacın bu işi avrupa çapında yapmak ise kesinlikle steroidsiz bir yerlere gelinmeyeceği evet net.Ben sırf bu sene bir deneyim olsun,içimde kalmasın diye gireceğim,zaten avrupaya gidişlerde iptal federasyon tarafından...

cmrsmr bunu beğendi.
  12. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Selam flyod

ince düşünceden ve göstermiş olduğun hitapdan dolayı tşk ederiz..
    Steve zaten bir çok şeyi dile getirmiş.
    Turkiyemizde bu tür podyumlarda temiz vucutlar gorememizin en önemli sebebi fedarasyonun sporcuya bahşettiği değerdir.. Ne bir ödül ne bir destek nede bir ilgi hiç bir şey yok.. Türkiyede zaten sporcunun arkadasinda durcak adam gibi sponsorda bulamazsın. E ben şimdi ne için yarışayım? Getirisi olmayan ama götürüsünün haddinden fazla olduğu bir kareografi için değer mi?
    Herkes zaten ilk yarışma hevesini atıp arazi oluyor. Bana adam gibi değer ve destek ver ki magaradan kafamı çıkartıp sahneye bakıp 1 ciligin hayalini kurup elimden geleni yapayım.

elezar bunu beğendi.
  13. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Durum genel olarak bu,bende belirttim büyük ihtimalle,ki öyle olmasını hiç istemem,ilk yarışma deneyimim son deneyimim olacak :) Bırakın başkasının desteğini,ailem bile sağlığımla oynadığım düşüncesiyle vücut geliştirmeme karşı :) Ama dediğim gibi bu durumlara Türkiye'de alışıp gülüp geçmek gerek

elezar bunu beğendi.
  14. bigdream

bigdream Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Adamlar naturel :)

15. gbz21

gbz21 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    İşte doping testi denilen saçmalığın sonuçları bunlar.Dünyada bizden başka ifbb dünya avrupa şampiyonasına gidecek adamlara doping testi yapan ülke yoktur herhalde. @flyod o saydığın adamlar gerçekten yarışmaya girse derece alacak adamlar ama sence kaçı naturel ? Girmeme sebepleri çok açık zaten ama hepsi için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın bir iki kişi için söyledim.
    Bu arada @cmrsmr gerçekten klasik vg kategorisinde test yok mu ?

16. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    @Steve Austin yukarıda belirtmiş test var ancak birinci olan kişiler belli onlara test yok. Hakem arkadaşı vs vs diğerlerine test var.
    Dikkatli bakın o kategorilerde 1. Ve diğer sporcular arasında fark açık şekilde bellidir. İsim vermek istemiyorum. Neyin ne olduğunu insanlar görüyor anlıyor. türkiye vücut geliştirme federasyonu bitmiş vaziyette. Eski sporculara mı yazık ettiler demeliyiz yoksa gelecek nesil sporcuları mı bitirdiler demeliyiz bilmiyorum. Durumlar vahim...

elezar bunu beğendi.
  17. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Bir branşın popüler olması demek o branşın gelişmesiyle doğru orantılıdır sporda ülkemizde en popüler olan futbolun bile hali ortadayken çoğu insanın amele sporu olarak gördüğü vücut geliştirme nin bu hale gelmesi çok acı yalnız su da var ki bunu değiştirmek bizlerin elinde

Herşey de olduğu mental bir değişiklikle başlamak gerekli diye düşünüyorum

18. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    sadece federasyona bağlı bi yarışmaa mı olmak zorunda atıyorum mesela bodyforumtr kendi adıyla bir yarışma düzenlese buna izin vermezler mi?

elezar bunu beğendi.
  19. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Maddi ve çevre olarak büyük bir birikim ve olanak gerektirir
    Tabi gerekli mercilerdende izin alınmalı

RoCCo2407 bunu beğendi.
  20. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    ifbb ye karşılık olarak mr. olympiaçıkmıştı, bu federasyona karşıda parası olan dergi sahipleri bişeyler yapar belki :)

Sayfayı Paylaş