Playstation One Oyunlari

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karasan tarafından 6 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sağol despo benim ve karasan gibi eski kafalı uyelerimiz eski günlere dönsün

öncelikle ilk sayfada verdiğim mame32 emulatörünü indiriyoruz ortalama 17 mb indirdikten sonra exe yi kuruyoruz masaüstüne kısayol atacaktır daha sonra verdiğim oyunlardan beğendiğinizi indirip zipli halde c/proğramfiles/mameplus_bin klasöründeki roms klasörüne atıyoruz daha sonra masaüstüne attığı ikonu çalıştırıp f5 tuşuyla oyunu aktive ediyoruz eğer isterseniz resimlide anlatırım

herkese iyi oyunlar arkadaşlar

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Çocukluğumun ve ergenliğimin tamamı atari salonlarında sürterek geçti evde bi makine yoktu ama o jetonu atıp paranı bitirmemek için en kısa sürede oyunda ustalaşmanın verdiği haz ayrıca salonda multiplayerda girilen rekabet ve karizma yapma durumları çok heyecan vericiydi bağzı oyunlarda tek makinenin başına bir yığın eleman toplanır oyunumuzu izlerdi. Bahsettiğim döğüş oyunları street fighter, samurai shadown, soul age, tekken tarzı oyunlar hepsinde master yapmışlığım vardır. Soul age oyununda time atack modunda kırdığım rekor 12 yıldır hala kayıtlıdır. Ama artık atari salonu olayı bitik durumda. Daha sonra o oyunlar play station versiyonları çıktı, play station makinesi atari kasalarının içine girdi atari coistiğiyle oynandı bu arada o zaman biz kazık kadar olmuştuk fakat play station 2 oyunları büyükleride cezbetmeye başladı, biz kiralık oynadık arada sırada, yıllar sonra internet vs için pc aldık eve geçte olsa bu hikaye bağzılarına belki tanıdık gelmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2007
  3. snickers

snickers Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor, gercekten çok güzel oyunlar.. Jetonuma kıyıp oynayamadığım oyunların hepsini oynayacağım sayende :) Amiga 1200'üm vardı. Lemmings, Mortal Combat, Super Frog, Sensible Soccer, Lotus, Arcade Pool.. Çok güzeldi hepsi.

4. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    yapmayın dostlar yaşartmayın gözlerimi
    bir anda ard arda çektiğim aryuketler canlandı gözümün önünde
    karşılıklı inat ve yankılanan adu-adu-adu-adu sesleri
    tek bir forvet transferi ile san marino takımı cosmos u şamp. ligi şamp.u yaptıım günler aah ahh!!! :)

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    eski oyunları daha önceleri daha bir zevkle oynardım şimdilerde ise online oyun takılıyorum tabii fırsatım olursa.
    celeron ve onboard ekran kartı kasar

bende ekran kartı olarak geforce ve bellek 1gb olduğu için
    biraz daha zorlayıcı emülatörleri deniyorum ps1 yada nintendo64 gibi
    ps2 ve ps3 e de girmeyi düşündüm ama oyunlar dvd de olduğu için 40 part indirmek zor oluyor.
    ama bazen gameboy/neogeo oynadığım oluyor.

6. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Playstation 1 de Test Drive 5 , Need For Speed 4 High Stakes , Medal Of Honor , Resident Evil 2 , Army Man , Winning 3,4,5 , bir de japonların yaptığı uçak oyunları vardı çok güzel bu oyunları tavsiye ederim Karasan.Hatta bir bakayım cd ler tavan arasındaydı bulabilirsem gönderirim.

Karasan bunu beğendi.
  7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çok makbule geçer Boxer ;)

8. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gameboy oyunlarını seviyorsanız bilgisayar için "Gameboy Advance" emülatörü var. Limewire'da, Kazaa'da "Gameboy Advance Emulator" diye arama yaparsanız çıkar. Bazı internet sitelerinde "Rom" (oyun) bulunuyor, onları çekip bilgisayarda oynayabiliyorsunuz. Çok oynuyordum zamanında ama Xbox360 ve Ps3 alınca tekrar onlara dönüp oynamadım. Nintendo DS emülatörü de çıktı sanırım.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yeni bir oyuncak aldım :D
    GP2X isminde, kore malı.
    Linux bazlı bir oyun ve multimedya konsolu.
    Çift işlemcili 200 MHZ'lik bir mimarisi var.
    32 Emülatörü destekliyor.
    4 GB. SD Kartı var.
    Bunlara, Game Boy Advence, MAME, Super Nintendo, Mega Drive, Mega CD, NES, Amiga, Commodore 64 gibi bir çok bilgisayar ve oyun konsolunun oyunlarını yükleyip oynayabiliyorum.
    Harika bir oyuncak, tavsiye ederim.
    Ayrıca Divx formatında film, MP3 ve OGG müzik dosyaları ve JPEG ve diğer çeşitlerdeki resim dosyalarını izleyebiliyorsunuz.
    PSP yerin bu çok daha işlevsel ve özgün geldi, Emülatör meraklılarına ve farklı olmayı sevenlere tavsiye ederim ;)

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor, www.gp2xtr.com isminde, bu urun getiren ithalatci firmanin acmis oldugu bir forum var.
    O forumda, kimi kullanicilar ikinci el urunler satiyor.
    Ben super combo set, olarak bilinen, 4 GB SD kartli, adaptorlu, sarj cihazli, bileklikli, kulaklikli yani bu aleti alan kisinin tum ihtiyaclarina cevap veren bir set, 280 YTL.'ye aldim.
    Alet 2 aylik ve inanilmaz temizdi, hatta faturasi ile aldim, fiyat 520 YTL' imis alindigi zaman!!! Bu sekilde ikinci el almayi tavsiye ederim, tabii herkes cok temiz kullaniyor diye bir sey yok, ama ikinci el almak cok daha uygun. 250 YTL.'ye bile full aksesuarli bulunabilir.

FleXoR bunu beğendi.
  12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    evet karasan baya uygun almışın biröğrencim 550 almış tabi sıfırını fakat seninkide sıfır gibi ise gerçekten bedava seninki gibi bulmakta şans işi

13. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Pc mde eskiden emulator yüklemiştim. Ama son formatlardan sonra bir daha kurmadım. Öyle bir nostalji yaşattı ki bu sayfalar. Stret Fighter oyunu özledim açıkçası. Şimdi tekrar emulatoru kuracağım....

Not: PSone, PS2 ve bilimum oyunlar için Yazıcıoğlu pasajı söylendiği gibi İst'da 1 numaradır. Ancak Avrupa Yakası'nda ise; Aksaray Yeraltı Çarşısı çıkışındaki (cadde üzerinde) Vakıfhan da da bu tür oyunları satan iyi bir dükkan var ve arşivleri de çok sağlam...

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler opasan, yazıcıoğlu bana cok yakın, orada olacağına ihtimal vermemiştim açıkcası, en kısa zamanda bir bakayım.

Sayfayı Paylaş