Platoda başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve fink preud tarafından 15 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fink preud

fink preud Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar. Yaklaşık 1.5 ay önce 4 ya da 5. salon girişimime başlamış bulunmaktayım.
    Bunlar genelde 1.5- 2 aylık girişimler olarak kaldı zira ben evde dumbbell ile çalışırken de yaşadığım sıkıntıyı bir türlü aşamıyorum. 24 yaşındayım 1.75-80 kiloyum. Fakat ağırlık çalışırken 3 kiloyla bile çalışsam perişan oluyorum.
    Bir türlü arttıramıyorum ağırlık şınav vs. ne çalışırsam çalışayım.

Sadece koşu performansım artıyor. Bu da beni spordan soğutuyor. Ne yapmamı önerirsiniz. Yani 1.5 ay geçip hala 3 kiloyla çalışıp ilk günkü gibi onu bile zor kaldırmak gücüme gidiyor. Sorun ne olabilir ? Ve nasıl giderilebilir ?

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    sorun muhtemelen beslenmenizde olabilir, diğer yandan bu spor biraz sabır işidir, belki sorun yoktur vücudunuz biraz geç tepki verecektir..
    ancak beslenme ve antrenman programınızı yazarsanız eğer bir yanlışlık varsa bulmak için size yardımcı olmaya çalışırız..
    kolay gelsin..

mr_dblue, fink preud ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. arnold95

arnold95 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    3kg çok hafifdir zorlanıyorsanız bilekleriniz güçsüz demekdir

mr_dblue ve fink preud bunu beğendi.
  4. fink preud

fink preud Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilhassa dumbbell le yapılan omuz ve göğüs hareketlerinde çok zorlanıyorum. beslenmenin şu noktada önem arzettiğini sanmıyorum çünkü bir kuvvetsizlik var yani bu ani yapılan işlerde de ortaya çıkıyor. örneğin ev taşımak için düzenli bir beslenme rutinine girmezsiniz. öyle durumlar da zorluyor beni. dumbellle yana açma öne doğru kaldırma vs hareketleri bile canımı çıkarıyor. 3 kiloyla 10 tekrarı zor yapıyorum 1. setten sonraki setlerde. gene biceps çalışırken 5 kiloyla falan yapabiliyorum az çok. ama diğer hareketler yok olmuyor. makine hareketlerinde de en düşük kilolarla çalışabiliyorum. çok can sıkıcı. yani şimdi bu aylarca böyle gidecek. kondisyon falan gibi de değil. kuvvet arttırmak çok zor genetikle alakalı olduğunda. yani hep böyle kuvvetsizdim. ne yapacağımı bilmiyorum.

cevaplar için teşekkür ederim bu arada.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:01 ----------

gene de yazmaya çalışayım göbeğimi eritmeye çalıştığım için çok yememeye çalışıyorum. beyaz ekmek en kötü alışkanlığımdı ki başladığımdan beri bırakmış durumdayım
    kahvaltıda 2 yumurta peynir yiyorum. sabahları whey içiyorum kalkınca 1 haftadır aynı zamanda. öğlen ton balığı, tavuk ya da evde pişmişse o gün baklagil yemekleri falan yiyorum; yeşil mercimek nohut gibi. akşamları bazen et bazen yine sebze baklagil yemekleri yiyorum.

her antrenmandan önce likit amino alıyorum ve dediğim gibi bir haftadır antrenman sonrasında whey içiyorum.

antrenman programım 4 setli ve her bir bölge için 4 adet temel hareketlerden oluşuyor. 3 spor günü. ilk gün; göğüs - ön kol. 2. gün; omuz-arka kol, 3.gün; kanat ve bacak hareketleri.

salona her gidişimde 15 dk eliptik 15 dk koşu 10 dk bisiklet yapıyorum.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmenizi düzenleyin kötü beslenme ile bu spor yapılmaz
    motivasyonunuzu yüksek tutun yapamam diye düşünmeyin gün içinde stres sinir ve üzüntüyü düşük tutmaya çalışın
    uykunuza dikkat edin gece yarılarına kadar oturmayın
    kaldırabileceğiniz kadar ağırlığı kaldırın zamanla bu saydıklarıma dikkat ettiğiniz sürece kuvvetlenirsiniz
    ben ilk başladığımda 5kg dumbellla nizami 10 tekrarı yaparken zorlanıyordum iyi sporlar

mr_dblue ve fink preud bunu beğendi.
  6. fink preud

fink preud Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    uyku konusunda haklısınız. peki beslenme rutinimde ne gibi değişiklikler yapabilirim.

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Antremandan önce ve sonra Karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenme şarttır.
    Antremana aç giriyorsan bu da performans düşüklüğü yaratabilir ve çabuk yorulmana yol açar.

fink preud ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş