Plastik ve Demir Ağırlık Seti Ne Farkı Var ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deadlyff tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sizce plastik ile demir arasında ne kadar fark vardır ? Hangisini almalıyım ? Uzun vadeli düşünüyorum plastik sağlıksız mı olur ? fakat 20kg demir yanında 2 kısa barlı fiyatına 50 kg plastik 2 kısa 1 uzun barlı alma imkanım var tanıdık siz olsaydınız hangisini alırdınız?Demir çantalı diğeri değil fakat kilo farkı ve uzun bar farkı var?Ve demir vidalı diğeri mandallı?

Evet arkadaşlar 50 kg plastik yanında 2 kısa 1 uzun bar almak istiyorum aşağıdaki gibi:

veya bu alttaki demirliyi alacağım
    bench_Obench_Obench_O

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun ömürlü olmasını istiyorsan kesinlikle demir veya krom tercih etmelisin

deadlyff bunu beğendi.
  3. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Flanş plaka galiba plastik dediklerin bence onlardan al. benimde evde bir odam spor salonu yaptım ve tercihimi döküm plakadan kullandım ve vidalı barlardan kullandım fakat biraz pişman oldum çünkü mandallı olan yani olimpik barlar çok daha iyi . zaman kaybetmeden ağırlıkları çıkarıp takabiliyorsn. fakat vidalı olnca vidala çıkar flaan uzun iş olabiliyor. ama flanş plaka ve olimpik barlar biraz tuzludur.

deadlyff bunu beğendi.
  4. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman demir ağırlıklı vidalı almayayım çıkarması takması zorsa fakat bu plastik ağırlıklı mandallılar çabuk deforme olmaz mı?Uzun sürede sorun yaratır mı?Dostum fakat bu dediğin olimpik veya flanş kısmını anlamadım.O resimlerdekinin aynısı dostum.Barları da ağırlıkları da aynı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:44 ----------

Dostum teşekkürler fakat bu plastik ağırlıklı mandallılar da kullanımı vidalıya göre daha rahatmış çabuk mu deforme olur fakat demire göre daha kullanışsız mı ?Daha az mı olur ömrü?

Son düzenleme: 17 Ocak 2013
  5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Kullanıma bağlı biraz, ağırlıkları yerlere çarpmadıkça kırılma vs olmaz tabi ama ne olacağı belli olmaz, bar elinizden kayar, dambıl yere düşer vs zarar görür. karar senin yinede

deadlyff bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    plastik daha fazla hacim kaplar.

deadlyff bunu beğendi.
  7. deadlyff

deadlyff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler hepinize sanırım plastik alacağım tak çıkar daha kolay olduğu için ve daha hesaplı daha 30 kg daha fazla ağırlık alabileceğim için.

Eşyalarımı özenle kullanırım hele kendim aldıysam :)

8. Semih68

Semih68 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    olimpik flanşlar neden pahalı dökümlerden farkı nedir

9. Black-Spy

Black-Spy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrendi
    Yer:
    İstanbul
    20 Kglik vinyl dambıl seti aldım.Evet döküme gore hacmi fazla ancak fiyat açısından daha uygun.Kum dökme sorunu olabilir ben onun için bantlamistim.Fiyat açısından plastik , performans ve uzun süreli kullanım icin döküm diyebilirim.

Sayfayı Paylaş