Planım ve Yorumlarınız (kalori diyeti)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve e_sercan tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. e_sercan

e_sercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    üniversiteli ;)
    Yer:
    istanbul
    slm arkadaşlar ve büyüklerim... geçen sene bir hata yaptım ve vücudum yağlıyken vg'ye başladım.tabi bir antrenörüm olmadığı için zayıflamadan kas geliştirmeye kalkıştım...Sonuç olarak kas gelişimi oldu fakat yağ tabakasının altında...

şimdi amacım egzersizlerle destekli bir diyete girmek ama öncelikle sizlerin yorumlarını almak istedim...

boy: 1.85 kilo: 95 yaş: 19

günlük kalori ihtiyacım '' 2806 ''

hangi gıdanın kaç kalori olduğunu biliyorum fakat bir diyetisyene gitmeden günlük kalori ihtiyacımı nasıl kısabileceğimi bilmiyorum...
    kısacası sizce günde kaç kalori alarak ve nasıl bir egzersiz programı yaparak devam etmeliyim???

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sercan, vg ile başlayarak yanlış yaptığını düşünmek kötü olmuş. Şöyle düşün. kas geliştirmeden kardio yapsaydın diyelim 20 dakika koşarak 200 kalori harcicaktın. bacaklarına kas katarak şimdi 20 dakika koşarak belkide 300(iyi abarttım:)) kalori harcicaksın. Ayrıca önümüz kış, sana tavsiyem vg ye hiç ara vermemen ve yediklerine dikkat ederek ve her antreman sonrası 20 dakika koşarak önümüzdeki yaza hazırlanman. Şahsen bende öyle yapıyorum :D

3. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-vermek-zayiflamak-t1373.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kilo-verme-le-lgili-en-t11369.html

Bu 2 baslıgı incele ilk olarak ;) calısmanı az kilo çok tekrar şeklinde calıs ve cardio egzersizlerini ihmal etme.

Draftın dediği gibi ben yapı oalrak kilolu bi insandım zayıfladım 76 ya kadar düştüm tartıda 200 gram fazla görsem uyuz oluyodum kilo paranoyası olmustu ve su anda 86-87 arasıyım nedenmi ? Kas kütlemi arttırmak ve vücudumun gün içinde yaktıgı kalori miktarını için arttırma ve bunla birlikte güzel bir vücuda sahip olmak için ;)

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ekim 2009
  4. e_sercan

e_sercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    üniversiteli ;)
    Yer:
    istanbul
    bu konuyu açmadan önce zaten vermiş olduğun sayfaları incelemiştim ''safeo'' .

forumda gereksiz bir konu açmamak için herşeyi okuyorum öncelikle...

benim değinmek istediğim konular şunlar :

1- kalori diyetine girmelimiyim?

2- bu diyetin zararları olurmu?

3- cardio yaparken nasıl bir yol izlemeliyim? (nelere ağırlık vermeliyim )

amacım önce kilo verip sonra tekrar büyümek... yorumlar için şimdiden saolun

5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Protein alımına dikkat etmelisin diyet sırasında kaslarını kaybetmemek için. Cardio ya gelince eger zayıflamak istiyorsan interval cardio yap kosu bandı ile. yani
    5 dk ısınma
    3dk kosu +1 dk yürüyüş 3 kez
    2dk kosu + 1 dk yürü 3 kez
    1dk kosu + 1dk yürü 3kez

Bu tarz bi egzersizi yapabilirsin hemde zevklidir. Tempoyu gittikçe arttır güç ve dayanklılıgında arttırırsın böylece.

Beslenmeye gelince netten 2000 kalorilik fln bi diyet bul onun üzerinde modifikasyon yap. Mesela kahvaltına yumurta vs vs. Yağ un ve şeker mümkün oldugunca kullanma. Tuz kullanıma da dikkat ve cok fazlada diyete baglı kalma önemli olan 3beyaz ;) spor yapıcaksın sonucta besinlerini de alman gerekli..

Diyet sırasında yiceklerin azalıcagı için ve sporun da etkisiyle halsizlik ve vitamin eksikligi hissedebilirsin. Bi tane multivitamin hapı temin et kendine destek olarak onu kullan kilo vermek için suplement kullanmak istersen ztn var ordan bakabilirsin ;)

Son düzenleme: 18 Ekim 2009
    e_sercan bunu beğendi.
  6. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bilinçli bir zayıflama (hatta yağ yakma diyelim)sisteminde asla halsizlik hissetmezsin.

yapay vitaminlerde asla işe yaramaz

7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Bu donemde kas gelistirmeye devam et, agirliklari arttir, karbonhidrati azalt. Yaz doneminde Nisan gibi kardiyo egsersizlerine devam et ve diyet e basla. Tavuk gogsu-pirinc pilavi agirlikli ve tuz cok az bol su diyeti yazin gercekten ise yariyor.

8. e_sercan

e_sercan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    üniversiteli ;)
    Yer:
    istanbul
    ''safeo'' yorumun hakkında araştırma yaptım... interval cardio tam bana göre diye düşünüyorum pazartesi günü başlıyorum cardio çalışmalarına...

9. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    bu değişken koşuda nefeste önemli ...ciğerlerin yükü kaldıramayacaksa biraz sabit ve orta tempolu koşular ile altyapı oluşturabilirsn

Sayfayı Paylaş