Pizzaboy Hedef 75...!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve PizzaBoy tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar...

Daha once buraya Karatay Diyetim basligi acmistim ama zamanla bu diyetin bana uymadigini anladim ve degistirdim. Aslinda Karatay diyeti onemli sayginligi olan bi diyet- yasam anlayisi ama ne zaman bu diyeti uygulamaya kalksam sikinti yasiyordum.

Bu nedenle farkli bir diyet ve spor programiyla yeniden duzene oturmak istiyorum.

107 kilo ile basladim ve 5 ayda 12 kilo vererek 95 kiloya indim. Ay basina 2.4 kilo eder ki bu beni hic memnnun etmedi.
    Boy: 1.80
    Kilo:95

Diyetime pek uyamadan sporla verdigim kilolar bunlar. Diyetime uymadimm derken pizzalar havada ucusmadi tabi. :)
    Diyet konusunda bir sikintm yok ama geceleri inanilmaz aciktigim icin baya sorun yasiyorum. Diyetleri geceleri bozuyorum, gunduz sorun olmuyor.

5 Aydir cardio ve agirlik calismasi yapiyorum.

Bu siteden ve baska sitelerden edindigim bilgiler cercevesinde bir beslenme ve spor programi cikardim. Elbette yanlislik yapmisimdir. Ornek olarak beslenmemde sikinti var ama saki biraz daha yiyecek eklesem kilo alacakmisim hissi doguyor.

Lafi uzatmadan programlarimi yaziyorum. Elestirilerinize sonuna kadar acigim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:59 ----------

Beslenme Prorami

Gunde 2 ogun yemek yiyebiliyorum bu nedenle 2 ogun uzerinden beslenme programi hazirliyorum..

Cogu insan icin ogle saatinde kahvaltimi yapabiliyorum.

11 veya 12 gibi
    Sabah: 1 yumurta-sarisiyla beraber..
    -1 adet domates
    -Avuc ici buyuklugunde beyaz peynir ( light degil)
    -6 adet siyah zeytin.
    -Kibrit kutusu buyuklugunda kasar peyniri.
    - Sekersiz cay ( yesil cayi kahvaltida icemiyorum bir turlu)

Genelde kahvaltiimi boyle yapiyorum...4-5 gibi spora gidiyorum. Spor programini ayrica belirticem..
    Spora gidene kadar aciktigimi hissediyoorum. Buraya ara ogun koyabilirim.

Ara ogun: Bir dilim karpuz + Sekersiz kahve sonrasinda, spor icin..

19 veya 20 gibi
    Aksam : Haslanmis tavuk gogsu ( 200 gr civarrinda)
    -2 adet doomates
    -Az yagli yogurt

Yatmadan once yesil cay iciyorum.

Genelde bu programi uyguluyorum ama nedense 3.gun sonunda deli gibi acikmis oluyorum. Genelde kahvalti ogunumdeki yiyecekler tok tutar beni ama 3. gun sonunda yetmiyo hemenn acikiyorum. Sanirim istah sorunum var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:05 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:01 ----------

Spor programi..

Haftada 5 gun spora gidiyorum. Cardio+ Agirlik calismasi yapiyorum.

1.Gun : Isinma icin 12 dk Elliptical bike.

Gogus + Biceps + Triceps calisiyorum..

Gogus :

* Chest Press 3*8
    * Cable Cross-over 3*8
    * Dumbell Fly 3*8

Biceps:

* Cable Curl 3*8
    * Dumbell Curl 3*8
    * Preacher Curl 3*8

Triceps :

* Cable Tricep Push Down 3*8
    * Dumbells Tricep Extension 3*8
    * Single Arm ( Right- left ) 3*8

12 Dakika isindiktan sonra esneme hareketleeri sonrasi yukarida yazdiklarimi yapiyorum. Daha sonra cardio yapiyorum. Bu konuda kafam karisik. Cok fazla fikir var.

Cardio programini agirliktan once ye mi alsam agirlik calismasi sonrasi mi yapsam bilemiyorum.

Devam Edelim. Bu agirlik calimasi sonrasinda:

Dikey bisiklet 15 dakika- Tempolu
    Yatay bisklet 15 dakika- Tempolu
    Kosu bandinda 30 dakikalik bi cardio.

Kosu bandinda 7 hizla 10 dakika yuruddukte sonra 11 hizinda 3 dakikalik kosu 2 dakikalik 7 hizinda yuruyus.
    Bunu 4 set yapiyorum ve toplamda 30 dk tamamlanmis oluyor.

2. Dynamo

Dynamo Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmen yine karatay beslenmesi gibi olmuş. Ara öğünde ki karpuzu çıkarıp badem ekle tam karatay.. Ama protein alımın az geldi. Kalori açığıyla yağ yakmak istiyorsan öğün sayısını arttırmalısın

3. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dynamo

Evet beslenme konusunda sikinti cekiyorum. Belirli bi diyet minvaalinde ilerlemek gibi bi derdim yok. Sabah Kahvaltima ekmek ekleyebilirim. Ama aksam ogunu icin ne gibi seyler ekleyebilirim bilmiyorum...Kalori acigiyla kilo vermek demissinde kalori acigi olmadan nasil kilo verilir ki? Farkli bir metod mu var acaba? Farkli bir sey mi soylemek istedin acaba?

Son düzenleme: 1 Temmuz 2012
  4. Dynamo

Dynamo Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Karatay beslenmesinde kalori sınırı aşılır; leptin hormonuyla öğün araları uzun tutulduğu için yağ yakılır. Tereyağı, kuyruk yağı serbest olan beslenmede kalori fazla olur haliyle.

5. PizzaBoy

PizzaBoy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sporla desteklenmis kalori acigiyla kilo vermek hedefim.
    Su anda 95 kiloyum ve 75 kiloya inmek istiyorum aama maksimum yag minimum
    kas algisiyla hedef kiloya inmek istiyorum. Bu nedenle cardio+agirlik calismasi yapiyorum. Beslenme konusunda sorun olusuyor, sanirim zayif beslenme nedeniyle diyetimi bozacak hale geliyorum. Aslinda ara ogunlerle bu sorunu halledebilirim. Bu ara ogunlere tokluk hissi yaratan besinleri almam lazim.

Yeni programimi editlerim.

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    aksamları yediğin tavuğu 300 gr çıkar, tok tutar, çünkü midede çabuk sindirilmez, akşamları da geç yatma, yeşil çay uyku kaçırır akşam içersen, 7-8 saat uuyumaya bak, kuruyemişte ölçüyü kaçırırsın, açken insan çok yiyor, yiyeceklerin tadları fazla olmasın, açken iradeye sahip olunmuyor, baktın olmuyor geç vakit meyva sakın yeme, yeşillik, domates, salatalık iyi bir seçim.

Sayfayı Paylaş