Piyasada Sütten İmal Edilmiş (Casein İçeren) Lor Peynirleri Hangileri?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ferhat Doğanay tarafından 12 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ferhat Doğanay

Ferhat Doğanay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Bodrum, Muğla
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle forumda araştırma yaptıktan sonra konu açtığımı belirteyim;
    https://www.bodyforumtr.com/search/23601309/?q=casein&o=relevance&c[title_only]=1

Uyumadan önce doğal alınabilir casein kaynaklarını araştırıyorum. Bunu supplement olarak da çok kullandım ama şu anki yüksek fiyatlardan dolayı bir süre alternatif doğal besinlere yöneleceğim.

Growth salgılanması, şeker vs. birçoğumuzun bildiği durumlardan dolayı süt yerine saf casein kaynağı peşindeyim. Forumda onlarca konu açılmış, hemen hepsini okudum... Bu konularda lorun whey mi casein mi olduğu tartışılmış ve sonunca 2 çeşit lor olduğuna kanaat getirilmiş. Benim ihtiyacım olan şey ise şu an marketlerimizde satılan lorlardan hangilerinin sütten yapıldığı? Peynir altı suyundan yapılmış olanları lazım değil zira whey olarak tüketmeyeceğim.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yazmalarını rica edeceğim.

Ayrıca, süzme peynirin casein olduğu belirtilmiş lakin o da lor ile kıyaslanınca pahalı denilebilecek bir fiyata satıldığı için önceliğim süt kaynaklı lor. Onu bulamazsam süzme peynirlere bakacağım artık...

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş