Piyango Talihlisi Memuriyete Dönüyor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Despo tarafından 17 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    11 yıl önce büyük ikramiyeyi kazandı, şimdi memurluğa dönmek istiyor. Bir talihlinin hazin hikayesi

Edirne'de 11 yıl önce Milli Piyango'dan büyük ikramiyeyi kazanan 40 yaşındaki Ayhan Yalçınkaya, zengin olduktan sonra bıraktığı devlet memurluğuna dönmeye çalışıyor. Parayı bulunca hayatının değiştiğini belirten Ayhan Yalçınkaya huzurunun bozulduğunu, kötü günler geçirdiğini ve Milli Piyango bileti aldığı için pişman olduğunu söyledi.

Ayhan Yalçınkaya, Edirne Sigorta Hastanesi’nde memur olarak çalışırken 11 yıl önce Milli Piyango bayiinin yanından geçerken, bilet almaya karar verdi. Cebinde kalan son 300 bin lirasını harcayıp harcamamak için bir süre düşünen Ayhan Yalçınkaya, 100 bin lirasıyla yarım bilet satın aldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle 9 Eylül 1995 tarihinde çekilen piyangodan ertesi gün büyük ikramiyeyi tutturarak 10 milyar lira kazandığını duyan Ayhan Yalçınkaya sevinçten havalara uçtu, 3 gün uyku uyamadı.

Parayı aldığında gazetelere devlet memurluğunu bırakmayacağını ve ev alacağını açıklayan Ayhan Yalçınkaya, bir süre sonra memurluktan istifa ederek ticaret hayatına atıldı. Yalçınkaya, paraları başkalarına yedirdiğini söyleyip tehdit edip baskı kurduğunu söylediği babası Teyfik Yalçınkaya'ya, açtığı iki işyerini de devretti.

En büyük darbeyi yediğini söylediği babasının, bu işyerlerini başkalarına devrettiğini belirten, ve daha sonra şimdiki geçim kaynağı olan oto kiralama şirketi açtığını kaydeden Yalçınkaya, şunları söyledi:

“Ancak işler umduğum gibi gitmedi. Hiç tanımadığım akrabalarım ortaya çıktı. Tanıdıklarım benden yardım taleplerinde bulundu. Bir yıl boyunca dışarı çıkamadım. Elimden geldiği kadar yardım ettim. Kendime 4 daire aldıktan sonra nakit param bitti. İnşaat aşamasında olduğu için bunların kiralarından da yararlanamadım. Yardım ettiklerimin hepsi bana sırtını döndü. Zor günler geçirdim, huzurum kaçtı. Zaman geldi hasta oldum, doktora çıkamadım. Şimdi durumum iyi ama parayı iyi kullansaydım çok daha iyi olurdu.”

‘PARA HERŞEY DEĞİLDİR’

Bir anda zengin olmasına rağmen paranın çabuk tükendiğini belirten Aydın Yalçınkaya, şöyle devam etti:
    “Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı, ama huzur olacaktı. O zaman çok mutluydum. Şimdi bütün dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna geri dönmek istiyorum. Ticaret hayatından bıktım. Sürekli inişler çıkışlar yaşıyorum. Çalışma bakanlığına dilekçe verdim. Burdan herkese sesleniyorum para her şey değildir. İnsanın etrafından ne dost ne de tutunacak dal kalıyor.

Şimdi hiç şans oyunu oynamıyorum. 4 dairem var, birinde ben, birinde annemler oturuyor. Diğer iki dairemin kirası ve işyerimden gelen kazancımla geçimimi sağlıyorum. Şu anda devlet memuru olsaydın bin YTL üzerinde maaş alırdım. Emekli olurdum sigortam olurdu.”

Hürriyet

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    eskilerin bi sözü vardır 'hızlı giden atın boku seyrek düşer' diye

alın teri olmadan kazanılan para hiç kimseye yarar sağlamamıştır .hele insanın içinde savurganlık varsa ..

3. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    cok haklısın.bide böle paran olunca herkes senle dosttur ama paran bitince sırtını dönerler.valla üzüldüm adamın haline ya :(

4. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan oğlu ..

İnsan oğluda biraz aç gözlü abi şimdi bu adam burada bole basit şeyleri anlatıyo ama ne karılara ne kumarhanelere para yedirmiştir yani bunları neden anlatmıyor yani 11 milyar para olucak bundan 11 sene önce o adam tutucak o parayı sırf ticarette yiycek :) bıraksın bu işleri abi 11 milyar ı o zaman bankaya atsa belki simdi 10 Trilyonu olurdu abimizin dediği laf doru ama Hiç Kimse Peygamber değil Hiç kimse yeterince dürüst değil memur olsaymıs 1000 ytl alacakmıs yaw kapı kuledeki adamlar gökdelen dikecekler neredeyse :)) her allahın gunu rüsvet manyaa olmuslar

Ahmet kayanın bir parçası var öptüğüm kizlar geliyor aklıma anne dieyde bi nakarat var bir düşünün insan hayatını mahveden bir varlık varsa oda kadındır ama mukemmeleştirende bir kadındır herhalde muhtemelen ahmet kayanın öptüğü kızlar bir başkaları ile sx yapıyodur :)

11 milyar para :) 11.000.000.000 kere allah akıl fikir versin he bide

yalan yok gerçek var sana kaybettirsede :)

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Parayı kazanmak ayrı bir meziyet harcamak ise ayrı bir meziyettir

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bi laf biliyorum bu mevzuyla ilgili; Allah az verip aratmasın, çok verip kudurtmasın..

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bu tip yerlerden cıkan paralar hayır etmez

niye :?:

sebebi diyelim 100 kişi bilet aldı ve belli bi para verdi.ama 100 kişinin içindede 3 kişi ikramiye aldı.97 kişi kaybetti ve o

verdikleri paraya lanet edip.kazana hayrını görsün diye içlerinden niyazda bulunmadıkları için bu tip yerlerden kazanılan

paralar hayır etmez

ben cok oynadım ama hiç bi gün kazanmadım.iyikide kazanmamısım

bu işin gercek sebebi budur inanmak size kalmıs arkadaslarım

Sayfayı Paylaş