Piramit Sistemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Volkan26 tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar vgde 3.ayıma başlıyorum ilk iki ay genellikle ya 3x10 yada 4x10 şeklinde çalıştım piramit sistemiyle devam etsem bi sorun olurmu. Bir sorum daha olucak bi günde hem Decline bench, incline bench, bench press çalışılırmı ?

2. kutup2626

kutup2626 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benc press sonra inciline dumbell press daha sonra deciline benc press çalışılır tabi ama senin ayında uygun olur mu onu bilemiyorum piramit sistemine geçmende bi sakınca olucahini sanmıyorum ama

3. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Ben her zaman piramit sistemini öneririm ama bazı hareketlerde bunu yapmasan da olur atıyorum bicepste ez bar curl hareketini ve hammer curl hareketini piramitle yaptıktan sonra bicepsi tepelemek (şekillendirmek) için concentration curl hareketini sabit max. ağırlıkla giriyorum.
    İkinci soruna gelirsek ; bence press hareketlerinde ana hareket bench presstir daha sonra incline ve decline girebilirsin. Çünkü biri üst göğüs diğeri alt göğüs içindir. Dumble fly i da bench pressten sonra düz sehpada gir ben öyle yapıyorum hangi sehpada göğüs kaslarını sikistirirsan orada açmasını yap . Son olarak göğüs programına pullover ekleyebilirsin benim göğüsler bu dediğim programa iyi tepki verdi . Pull over da ister piramit gir ister max. ağırlık bu sana kalmış ama bence göğüs kaslarina kesinlikle faydası var sadece çok izole bir hareket değil bu arada konuyla ilgisi yok ama programında omuza 6 hareket koymussun bence çok agir vucun en hassas yeri eklem eklem sıvısı boyun ve kolla birleşen hassas bir nokta bu kadar yuklenmen dogru mu bilmiyorum?

4. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    omuzu 4 harekete indiricem 4 büyük ihtimal Military Press Dumbell Shoulder Press Upright Rowing Shrug/Lateral omuzsilkme ve lateral arasında gidip geliyorum hangisini koysam diye

5. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Upright Rowing de büyük ölçüde shrug gibi trapezleri vurur. Zaten trapez her omuz hareketinde öyle yada böyle çalıştığı için ekstra harekete gerek yok. Ama lateral raise deltoidleri vurur. Yani omzun o bombeli görünüm almasını ve geniş görünmesini sağlar. Lateral Raise'i kesinlikle öneririrm. Hatta 3 set'te front raise yapsan çok iyi olur. 4 hareket az, 5 hareket ideal bence.

6. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    anladım teşekkürler konu açmıştım Programım hakkındaki görüşleriniz diye acaba oraya bi göz atsanız yorumlarınızı söyleseniz nasıl olur 1-2 haftaya kadar kesin program çıkarıcam spor salonunu da inceledikten sonra başlıycam teşekkürler

Sayfayı Paylaş