Piramit Sistem Prensibi

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve sohbetseli tarafından 6 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlaşılma var sanırım, ısınma setlerinde dinlenme 1 dakikanın altında olursa daha iyi dedim, ağır girilen setlerde set araları için 1.5 dakika bile yetersizdir, 3 dakikaya kadar set arası verilebilir.
    Çok anormal derecede ağır çalışılıyorsa, 3 dakikadan bile fazla ara verilebilir.
    Isınma setlerinde ise daha fazla dinlenme, ısınmanın mantığına aykırı, kası yormadan kan pompalamak, kas ve eklemleri, bağ dokuları ısıtmak hedefleniyor.
    Piramit yönteminde asıl çalışma setleri olarak adlandırılabilecek ileriki setler, özellikle 6-10 tekrar civarında dinlenme olayı ısınmadan çok daha farklıdır haliyle ;)

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Karasan;ben genelde 2 şer dk. ara veriyorum.Aslına bakarsan benim ısınma setim(ki aslında ısınma seti değilmiş :) ) 50 kg ile yaptığım set.Sonraki setleri ağır set olarak sayabiliriz(60 kg pek olmasada 70-80-90-100 kg ler..).
    Bunların arasında verilen 2 şer dk lik dinlenmeler ideal.Daha azı az gelir.
    -Ters piramitte daha ağır kilolar kullanılabilir esasında...Sakatlanmaktan korkmasam uygulardım ama bir terslik olmasından çekiniyorum.Yine de bi denemek lazım.
    -Piramit sistemini konuştuğumuz çok iyi oldu.Bir-iki senedir göğüsü sürekli piramitle çalışıyorum.Ağırlıkları pek fazla artıramadım(sürekli çalışmamamın da etkisi var elbet..)Yanlışlarımı gördüğüm iyi oldu.Faydalı bi konuşma oldu Karasan..Çok teşekkürler..
    -Çalışmalarında başarılar dilerim...

3. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    Bu şekiilde süreyi ayarlamak zor olmazmı?

4. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bu başlık biraz eskimiş ama uygun başlık olduu için soruorum piramit sistemde kiloları belli bi düzenle artırmamız gerekmez mi her set 5 er kilo veya 10 ar kilo verilen örnekte bi 10 kilo artırılmış diğer sette 8 kilo artırılmış bu yanlış diil mi? bide 4 tekrar konusu için faydasız olduu doğru mu 6 da bitirmelimiyiz en az sizce?birde ben izolasyon hareketlerini(lateral raise gibi) ters piramit şeklinde uyguluorum 10-8-12-15 sabit tekrarlı diil hem tekrar sayısı az diil omuzların istedii gibi hemde pump etkisi verio böylece

5. pLayer1_mtn

pLayer1_mtn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Süper birşeymiş gibi görünüyor ve bence mantıklıda.Ben hep bu pompalama olayının,yani ağarlık azltıp fazla tekrar yapmanın işe yarayıp yaramayacağını düşünürdüm.Salonda bunun yapanlar vardı vücutlarıda iyiydi aslında ama ben sadece arttırma yoluna gittim bu zmana kadar.
    Ben 2 senedir yapıyorum fakat yazları ara vermek zorunda kaldığım için istediğim verimi vücut şeklini sağlayamadım.Bu sistemi deneyecem şu önümüzdeki 2 ay bakalım sonuç ne olacak.Teşekkürler bilgi için.

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    en cok uygulanan metod. her set kilo arttırma dolayısıyla dusuk tekrar. klasik agırlıkcı programı. bir cok kişi iyi sonuc alıyor olsada ben pek sevmem. en azından duz piramiti sevmiyorum. ters piramitbana daha iyi bir yontem gibi geliyor. ayrıca laktik asit dedikleri bir çalısma daha var oda yararlı oluyor bende. kaslarım genel olarak agırlıktan ziyade tekrarlara daha cok cevap veriyor diyebilirim.

ikinci gozlemlediğim bir seyde bu prensiple uzun sure calısıldığında kasların yumusacık - dolgun bir goruntu alması. benim gibi tekrarlar uzerinde yogunlasıyorsanız kas daha sert ve sıkı bir gorunum kazanıyor onuda fakettim.

7. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    piramit setle ilgili sorum var bu konunun altında sorayım dedim .

hacim kazanma amaclı düsündügümüzde piramit ile ters piramitin farkı varmıdır ? mesela ben bench pressde piramit uyguluyorum son sette gücüm kalmıyo ve o son sette girecegim agırlıgı ters piramit ile ilk sette daha fazla agırlıkla girebiliyorum .

2. sorumda belli bir dönem(2-3 ay boyunca mesela) bütün bolgeleri ters piramit 6-8-10-12 sistemi ile calışsak bize negatif bir etkisi olrumu ? bu soruyu sormamın sebebi salondakilere bakıyorum istisnasız herkes piramit set uyguluyor kendi kendime diyorum neden bu ters piramit uygulanmıyor piramite gore dahamı az hacim kazandırıyor

8. emrglt

emrglt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi gunler arkadaslar piramit sistemine gecicem bununla ilgili arastirma yapiyorum yanlis idman yapmak istemiyorum bilincli idman yapmak daha onemli sorum şuki piramit sistemine ters piramitlemi baslamak lazim yok normal piramit sistemininlemi ve piramit sistemine basladim mi bu calisma sistemi ne kadar devametmeli mesala 1 ay duz 1 ay ters mi calisilmali yaklasik 4 aydan beri calisiyorum ara verdikten sonra suanki calisma programim cift adele gögüs pazu omuz arka kol gibi tavsiyelerinizi bekliyorum tskler

9. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Küçük kaslar ve büyük kaslar için kaç set yapmalıyız?

10. srtcAKKAYA

srtcAKKAYA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    küçük kas grupları içinde mi geçerlidir bu artırarak gidilen piramit sistemi ?

11. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    10-8-8-6 Çalışması 5 Aylık Bir Sporcu İçin Ne Düşünüyorsunuz ? Ben Öyle Çalışıyorumda Yoksa 12-10-8-6 Mı Yapsam

12. sunny50

sunny50 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    selamun aleykum arkadaslar yenı spora basladım evde daha once dambıl sınav calısmıslıgım var sıfır deyılım ama sızın dedıdgınız gıbı 100 kg kaldıramam pramıt sıstemını uygulamak ıstıyorum sormak ıstedıgım mesela
    • göhüs için bu hareketlerı
    • Biceps içinse bu hareketleri

Sayfayı Paylaş