Pink Zeppelin Antrenman Günlüğü ( Powerlifting )

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Pink Zeppelin tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    ben de onu bekliyordum ama neyse ki kimse ilgilenmedi ağırlığı atınca. :D
    front squat'ta sorun olmuyor butt wink açısından. high bar squat'ta ne durumdaymışım göreyim diye en aşağı kadar indim ama cidden çok ileri seviye butt wink var. benim için en iyisi high bar yapmamak , zaten dizler de ekstrem derecede ilerliyor bu kadarı pek sağlıklı değil .front squat + low bar parelel squat iş görür.

technical1967 bunu beğendi.
  2. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    eyvallah hocam saol.farmers sevdim ben sureklı yapıcam artık yuruyecek yer yok olsa onuda denerdim mesafe kısa olan yerde dönüp durmakda istemiyom :)
    zıplama ile yeni bir akım başlatabilirsin hocam muhakkak bir yere faydası vardır :)
    fail olanları kafaya takmaya gerek yok bence neticede 50 kilo ile çalışmıyorsun insan bazen kaldırdıgı ağırlığı bile kaldıramadıgı oluyor.sonuca konsantre olmak lazım arada bunlar nazarlık olsun :)
    aynen katılıyorum abi sana pek teknik bilgim olmasada bir yerde okumuştum paralel altına indikçe dizlere binen yuk artıyormuş buda ileriye dönük sıkıtınlara sebep olurmuş.ben birtek ısınmaları yaparken boş barla dibe inmeye çalışıyom onun dışında zorlamıyorum:)
    zaten salondan memnun değiliz tam manasıyla değiştirme bahanesi olur :)

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Front squattaki son tekrardaki fail bana göre bar biraz omuzdan öne kaydı gibi geldi o yüzden olmuş bence yoksa form güzel.Onlarda bu sporun tuzu biberi olsun hocam tam gaz devam toparlarsınız siz :)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    front squat'ta gücümüz yetmeyince refleks olarak öne eğilip back squat'a çevirmeye çalışıyoruz kalçayı daha fazla kullanabilmek için onu yapınca da kayıyor omuzlardan :)

Alfonso_ bunu beğendi.
  5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Bence yinede çok zorlama bir sakatlık falan mazallah kötü olur heleki o Squat yaparken yerde kaldığın videoda adamlar yetişmese sıkıntı olabilirdi.

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    arkadaşlar güzel bir antrenman yaptım. geçen gün squat'ta yaptığım şaklabanlıkları bu sefer yapmadım. :D ciddi bir şekilde antrenmanı yaptım. bol bol video da çektim aşağıda görebilirsiniz.
    - programa göre yapmam gereken 110 kg ile 2 set 3 tekrar , ardından 105 kg ile 3 set 5 tekrar bench press'ti. kuvvetimin bariz arttığını farkettim ve setler çok hafif geldi bu yüzden 105 kiloluk kısmı 4 set yapmaya karar verdim.
    - asıl setlerden sonra bir set pump yapmak istedim. pump recovery açısından çok faydalı bir şey. kasları temiz kanla doldurur. aynaya bakınca sağlam görünmek de cabası. :D legs up bench press yaptım bu yüzden , bacakları kaldırınca arch ve leg drive kalmıyor artı olarak dengede tutmak çok zorlaştığı için hareketi iyice zor hale getiriyor , güzel bir varyasyon.
    - overhead press yapmam gerekiyordu fakat en son yaptığım front squat'lardan dolayı karın kaslarım hala ağrıyor yarın da deadlift yapmam lazım , bu yüzden oturarak 30 kiloluk dumbell'lar ile yüksek tekrar ile takıldım. 4 set yaptım ilk 3 sette 10 son sette 9 tekrar yapabildim. dumbell'ları elime almayalı çok uzun zaman olmuştu hep barla çalışmaktan dolayı vücuttaki orantısızlıklar bir bir ortaya çıktı , dengede tutmak gerçekten çok zor , sanırım daha sık dumbell çalışması yapmam gerekiyor.
    - koltuğun yapısından dolayı belimde kıvrım oluşturmak zorunda kaldım normalde böyle yapmıyorum.
    - dumbell press'lerden sonra 3 set tricep çalıştım onu da videoya aldım.

kilo artışı belli oluyor baya yağlandım fotoğraf bırakayım pumpsız ve kasları sıkmadan çektim.

videolar da aşağıda 110 kg ile yaptığım 2 seti malesef atamıyorum birinde kamera düşmüş diğerinde de balıketli tatlı bir bağyan arkadaşımız kameranın önüne geçmiş , istediği kadar geçsin hiç sorun değil :p

videoları açmadan önce sesi kısın salon diskodan farksız.

Son düzenleme: 10 Mart 2016
    sultanmehmed, farti, mtnergl ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    seni izleyince motivasyonum artıyor kardeş;)

8. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir

bu da tricep izolasyonum. 5'ten fazla medya koyamadığımızdan buradan atıyorum.bi miktar öne eğilmeyi tercih ediyorum , dimdik durduğum zaman kanatlarımı ve göğsümü de aktif ettiğimi farkettim amaç tricep'i izole etmek boyunuza göre hangi pozisyon uygunsa o şekilde takılmakta fayda var. ışıklandırma da berbat ayrıca bu kadar şişko değilim. :p

mali67 bunu beğendi.
  9. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yalnız yağlıyım diyorsun ama fazla değil bence biraz su toplamışsın sanırım. Tricepsdeki lateral head kısmından anlaşılıyor Aslında bir hacimlede alakalı ama.:) Olsun iri gözükmek her zaman iyidir.

10. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    evet aslında daha çok su toplanması olayı var. sanırım benim östrojenim yüksek bununla ilgili olabilir.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    dumbell pressi izlerken aklıma geldi ki, set bittikten sonra o ağırlıkları yere atamamak o yorgunlukla amele gibi yerlerine taşımaya çalışmak :(

farti, mali67 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  12. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    aslangur bunu beğendi.
  13. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Aga kas kütlesi çok iyi, bence videoların başlıklarını ingilizce yap.:) Youtube'da ki Pl camiasında olman lazım bence. :D Furki gibi fitaminsiz de diyemezler :D Bu yaza Calisthenics ile giriş yapabilirim bende. Deadlift'in çok başarılı, ancak bitiş noktasında yüzün tavana doğru gidiyor gibi ben öyle gördüm, dilini damağına sabitlersen boyununu daha stabil tuttabilirsin.

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bahsettiğin olayı denemeyi hep unutuyorum , bir sonraki antrenmanda kesin yapacağım. sağolasın yorum ve öneri için. :)

15. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    sağol, başlığı geç farkettim ne yazık ki çok şey kaçırmışım. Yarışmada başarılar, forumun ağırsağlam üyelerinden birisin çok daha iyi olacak inşallah

16. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    son birkaç gündür yarışma olayıyla ilgili düşünüyorum , gitmeyeceğim sanırım.sol quadricep'te ağrı var ve giderek artıyor üstüne gidersem daha da kötüye gidebilir diye korkuyorum. doktordan randevu aldım sinir sıkışması olabilir dedi emg çekmek gerekiyormuş ama okulun hastanesinde olmadığı için başka hastaneye sevk etti onlar da aynı gün için muayene randevusu veremediler başka boş vaktim olmadığından gidemedim. pazartesi için tekrar randevu alacağım bakalım ne çıkacak.

17. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun, yarışmaya katılamayacağın için adına üzüldüm.Ama sıkıntı yok başka bir tarihteki yarışmaya katılırsın.Bakalım bende önüme 1 2 yıl daha koydum IFBB Fitness Model yarışmalarına katılmak için:)

18. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun.başka zaman olur saglık daha önemli.

19. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Geçmiş olsun reis. Bi daha ki sefere ozaman

20. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bugün çok sağlam bir antrenman yaptım. quadricep probleminden ötürü squat ve deadlift'lerde program işini askıya almak zorunda kaldım zira büyük engel oluyor.bir süre için back squat'ı askıya atıp front squat'a yönelmek istiyorum ve bugün de bunun için çalıştım.
    -130 kg ile 2 set 3 tekrar çıkarabildim. son sette agresifleşip 135 kg ile 3. tekrarı test etmek istedim. malesef dizleri kilitleyemedim ve fail oldu epey de ses çıktı , umarım atılmam :D
    -durmadan sakatlanıyorum bu da bir adım ileri iki adım geri gitmeme neden oluyor bu düşünceyi kafamdan atmak istiyordum ve ve bu yüzden bugün gerçekten agresif çalıştım , son limitime kadar zorladım. front squat'ta eski rekorum 145'ti ve bugün 1 rm için o değere ulaşmak istiyordum. önceki setler olmasaydı 135 ile 3. tekrarı çıkarabileceğimden eminim bu da 1rm için 145 eder. üstelik 3 kg daha hafifim bu da gelişme demektir. ;)
    - asıl çalışma setlerinden sonra ağırlığı 100'e düşürüp pump yaptım. pump için çalışırken vücutçuların stilini kullanıyorum yani dizleri kilitlemiyorum. half rep olduğu için güzel görünmese de kas gelişimi açısından çok daha faydalı. yabancıların constant tension dediği kasın sürekli aktif olduğu bir şekilde yapmak hipertrofi açısından daha optimaldir.
    - front squat'lardan sonra low bar squat'ta 140 kg ile 5 set form çalıştım. bacağımdaki ağrı back squat'ta daha fazla hissediliyor ( bacaklarımı geniş açınca daha çok ağrıyor ). 140 kg bile çok ağır hissettiriyor. bu ağrı problemi yüzünden kalça ve hamstring'de geri kalmaktan korkuyorum bu yüzden bundan sonra barbell hip thrust ve leg curl'ü antrenmanlarıma ekleyeceğim. bar ile bulgarian split squat yapmak istedim ama dengede tutmak çok zor geldi. sonuçta bir pete rubish değiliz. :D
    - back squat'tan sonra leg curl yapacaktım. makineyi sonuna kadar fulledim , sanırım makineyi tasarlayanlar nasıl olsa kimse ağırlığı sonuna getirip çalışmaz diye düşündüler bu yüzden aletin kablosu dayanamayıp koptu. :D halbuki çok yavaş ve kontrollü bir şekilde yapıyordum.işe bakın ki fail videomda özür dilediğim salon görevlisi arkadaş yine ordaydı. :D kabloyu koparmışsın dedi. benim suçum değil. :D
    -leg curl yalan olunca mecburen sırt kısmına geçtim. 10 kg ağırlıkla barfiks , lat pulldown ve seated row yapıp antrenmanı bitirdim.

Akay, mali67, abseto ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş