Pilatesin Faydaları

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve FLEX-POINT tarafından 30 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    topsuz pilates tabiki de olur. önce yer hareketlerini kavramanız ,dengenizi geliştirmeniz daha sonra toplu yaptığınız pilates e zemin hazırlar. yeni başlayanlara da top verilebilir ama temel mat(minder) egzersizleridir.

pilates harici 2 gün kardio ve ağırlık çalışması güzel bir seçim olur. sıvı l-carnitin de fayda sağlayacaktır. ii çalışmalar...

deja-vu, diez ve ebru6666 bunu beğendi.
  2. tali

tali Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende sitenize bugun uye oldum. Durus bozuklugu ve bazi agrilarim icin fizik tedavi uzmanina gittim ve bana pilatesi onerdi. Uzman bir egitimciden bunu gorerek uygulama yapma imkanimizin olmasi guzel. tesekkurler.thums:

FLEX-POINT bunu beğendi.
  3. deja-vu

deja-vu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben pilatesi 1.5 yıldır yapıyorum :) flex-point hocamla da 3 ders pilates yaptık ve pilatesi çok seviyorum, çok da faydasını gördüm. hocama bol bol sorular soruyorum ve bilinçli yapmaya çalışıyorum sporu. ders esnasında veya sonrasında takıldığımız yerleri sormak kesinlikle çok faydalı...

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sevgili deja-vu senin gibi bilinçli bir üye ile pilates yapmak bir antrenörün isteyebileceği en güzel şey. grubumda yer almandan mutluyum. pilatese devam...

deja-vu bunu beğendi.
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
  6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spor yapmak isteyen herkese kapımız açık.bekleriz...
    :)

deja-vu bunu beğendi.
  7. deja-vu

deja-vu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :rolleyes: bunu duymaktan dolayı çok mutlu oldum
    pilatese devam ...
    ben de sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum thums:

8. zeynepkosan

zeynepkosan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    plates gerçekten çok faydalı ama ben sürekli aynı sporu yapmaktan sıkılıyorum o yüzden spor merkezlerini tercih ediyorum

9. cousen_it

cousen_it Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    MErhaba

Merhabalar, forumda çok yeniyim yardımlarınızı rica ediyorum.

O kadar çok sorum var ki neyse sırayla başlıyım :)

27 yaşımdayım 56 kiloyum boyum 1.57

yaklaşık 2 haftadır pilates yapıyorum, ne yalan söyliyim çok da sevdim. Spor salonuna gitmedim evde yapıyorum. düzenli yaparsam (günde 1 saat) kaç haftada şekle girer vücudum?

bununla beraber yanında protein ağırlıklı bir diette uyguluyorum. eskiden bu sayede 27 kilo vermiştim :) o sarkmalar vs'ler kalmadı tabi. ama istediğim açıkçası fit bir görünüm. Şu anda karın bölgemde yağlar var elbette

diyet ve sporla beraber 2 ayda toparlanabilir miyim?
    yada bu 2 aylık süreçte sıkılaşmak ve karnımı toparlamak için ne yapabilirim?

şimdiden teşekkür ederim.

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şu sürede vücut şu şekle girer diye tam bir yorum yapılamaz herkesin vücudu farklı kimisi 1 yılda kimisi 6 ayda sonuç alır.

mr_dblue bunu beğendi.
  11. lakeoftears

lakeoftears Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,
    varis şikayetiyle doktora gittim ,doktor pek çok önerinin yanı sıra spora ağırlık vermek gerektiğini ,özellikle pilates egzersizlerinin varis oluşumunu engellediğini söyledi. Ben zaman zaman spor salonundaki derslere girdiğimi söyledim, devam et dedi. İlk etapta renkli renkli plastiklerden, toplardan nefret ettiysem de pilatesi gerçekten şu an çok seviyorum.Sıkıcı gelmiyor bana.

12. smaug

smaug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen bana yardım edin ben 6 aya yakın evde ebru sallinin videolariyla pilates yaptm bu sırada kafama göre diyet yyguladm on kilo kadar kaybettim smdi diyetisyene gidiyorm almak icin on iki gunde 3 kilo aldm bu sırada hergün pilatesimi yaptm ama karnim asiri sisik suan Patlicak gbi bi his var sizce gobek yapmis olabilir miyim bu kadar karin çalışmama ragmen yoksa aldığım kilo direk goebe mi gidiyor ? Gobegim sis olmasına ragmen oturunca katlanmiyo ve sert

13. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Su an uyguladiginiz diyet programini yazarmisiniz?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. smaug

smaug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah : 2 dilim tam buğday ekmeği 2 tatli kaşığı labne bi kaç zeytin 1 haşlanmış yumurta( sarisini yemem) recel ya da nutella
    Ara : yarım paket buskivi+şekersiz sutsuz kahve
    Oglen : peynirli sandviç
    Ara: kuruyemis
    Aksam: 100 gram ızgara tavuk ya da 3 ızgara köfte + yarım kase corba + 4-5 kasik pilav ya da makarna yanında salata ya da yogurt
    Gece : kafama göre bisiler atistiriyorum

15. smaug

smaug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca hala almam gereken 4 civarı kilo var sonrasında zaten salona gidip vucudumu şekle sokucam dedigim gbi merak ettigim tek sey kilo vücuduma yayilicak mi yoksa bu kadar karin çalışmama rağmen sadece göbekte mi kalicak

16. smaug

smaug Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  17. preacher_

preacher_ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Smaug bence o bisküvi yerine başka bir şey dene. Kuruyemiş, kuru kayısı, yeşil çay; süt, meyve ya da tam buğday ekmeğine tost gibi... Herkesin bünyesi farklı ama tatlı-unlu hazır gıdalar bana alt göbek+ selülit olarak geri dönüyor. Ne zaman ayarımı kaçırsam tekrar ediyor. Karbonhidrat yerine proteine veya işlenmemiş yiyeceklere yönelmek gerekiyor.

18. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba ben "spor yapayım derken göğüsten olmak" diye bir başlık açmıştım sonra araştırdım sizin konunuzu buldum. Hepsini okudum bi arkadaş benim gibi kaslı bacaklardan yakınmış. Pilates yeterli değil ağırlık egzersizi de yapmak lazım demiş başka bir arkadaş. Şöyle söyleyeyim ben hiçbir şey bilmezken gittim salona, hocaya da dedim hocam bakın bir şey bilmiyorum ve kesinlikle bacak bombesi istemiyorum (çünkü bacaklarım doğuştan kaslı) tamam dedi ama her allahın günü lounge yaptım 2 ay boyunca. ve hoca bana esneme falan vermedi hiç. Bunların hepsini aylar sonra öğrendim internetten bakarak ama iş işten geçmiş benim bacak üstleri oldu kocaman. E zaten basen de var. Ben de 2 buçuk ay pilates yaptım sonra hocam ayrıldı ben de başka salona gittim şimdi 2 haftadan fazla ara vermiş olmama rağmen pilatese (o esnada spor yaptım ama) tekrar başladım. Kaslarımı uzatır diye düşünüyordum ama üst bacaklarım 6 aydır kocaman hala bir santim bile düzelmediler. Ağırlık olarak ne yapayım ekstradan?? Hoca yavaştan başlatıyor şimdi lunge verdi 2 kg dumbeller elimde. Ama squat ve loungedan inanılmaz korkuyorum quadricrpslerim şiştiği için, artık yapmak istemiyorum. Popom yoktu eskiden diyebiliriz ama yani ön çok gelişmişken popo çok da iyi değil hala (arka bacakta bi kas var onu çok seviyorum ama) Bir de ben uzun kas isterken kollarımdaki kasları çıkarınca kocaman duruyorlar. Anlayacağınız çok özür dileyerek söylüyorum yaşadığım yerdeki hocalara güvenim kalmadı pek :( Ne yapayım söylerseniz çok sevinirim ve pilates gerçekten en güzel şey.

19. nurcan9191

nurcan9191 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya ben nefret ediyorum ya bundan yerine 10saat fitness yapim da iyi agrilarim oluyor tam tersi basladigimdan beri bel agrim var ozellikle sirf sıkılastirdi ise yariyo diye devam ediom sabir cekerek

20. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşadığınız durum genelde karşılaşılan birşey paniklemenize gerek yok pilates konusunda çok bi bilgim yok o yüzden bilen arkadaşlar hangi hareketleri yapmanız gerektiğini nasıl istediğiniz şekle gireceğinizi söylerler.Benim tavsiyem pilates in yanına aerobic yapmanız veya hareketlerinden işinize yarayacak olanları programınıza eklemeniz çünkü benimde bacaklarım fazlasıyla iyiydi sırf vücudum esneklik kazansın diye aerobic başlamıştım bi kaç ay sonra vücut özellikle bacak ve bel kısmı esnedikçe o eski kaslı bacak görüntümün kalmadığını farkettim . İşinize yarayacağını düşünüyorum.Forumumuzda çok deneyimli ve bilgili hocalarımız var çoğu kişinin yaptığı gibi bu forumu DİKKATLİ takip ederseniz salona sadece aletleri kullanmaya gidersiniz :)
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2014 ---
    bel ağrısı yanlış giden bir şeyler olduğunu söylüyor olabilir .Programınızı gözden geçirin fazla yüklendiğiniz kısımları düzenleyin hareketlerin yapılış tarzını tekrar kontrol edin sıkılaşayım derken sağlınızdan olmayın

Sayfayı Paylaş