Pilatesin Faydaları

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve FLEX-POINT tarafından 30 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    PİLATES son zamanlarda en revaçta olan egzersizler arasına girmiş durumda. peki pilatesin bu kadar tutulmasının nedeni ne merak ettinizmi?

*pilatesin diğer egzersiz türlerinden farkı kasların izometrik kasılmasını sağlayarak vücudu daha ince göstermesini etkili kılar.

*egzersiz yaparken kaslarımızı doğru kullanmayı öğretir. böylece vücut farkındalığımız artar.

*doğru kullanılan kaslar , minimum enerji ile maksimum performans sağlar. yani az enerji harcayarak daha düzgün bir postür kazanılır.

*doğru duruş kazanan vücut ağrılardan kurtulur olası sakatlıkların önüne geçmiş olunur.

*özellikle omurga olmak üzere tüm eklemlerde kontrol sağlar.

* fizik tedavi egzersizleri olarak ortaya çıkan pilatesi 7 den 77 ye herkes uygulayabilir.

*vücudun esnekliğini arttırır.ve bu da bize ne yapıyorsak yapalım bir artı kazandırır.

* VE en önemlisi daha ilk ders sonunda vücudunuzdaki negatif enerjinin gittiğini ve kendinizin kuş gibi hafif olduğunu hissedeceksiniz.

tüm bu yararları göz ardı etmeyerek hangi branşı yapıyorsanız yapın bence pilatesi de egzersiziniz arasına almayı düşünün. farkı hissedeceğinizden eminim.

daydreamer, candice, deja-vu ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Pilates egzersizlerini ayrica http://www.iform.dk/polopoly.jsp?a=8871&d=1264# sayfasinda, Windows media player veya Quicktime dan izleyebilirsiniz. Sayfa Danimarkaca: "Videoøvelse 1" basliginin altinda isinmak icin egzersizler bulabilirsiniz. "VIDEOØVELSER TIL PILATESSKOLEN 1" basliginin altinda cesitli pilates egsersizlerini bulabilirsiniz, her egzersizi 5-10 kere yapin, kise bir aradan sonra her egzersizi 5-10 sefer tekrarlayin. Bu programi 3 hafta icinde her ikinci gün gerceklestirin. Daha sonra "VIDEOØVELSER TIL PILATESSKOLEN 2", ve ondan sonra "VIDEOØVELSER TIL PILATESSKOLEN 3" deneyin.

Havayi burnunuzdan alip, ve agzinizdan cikarmayi unutmayin thums:

3. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    madonna'dan neyimiz eksik bizde yaparız tabi :D

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Ben de duruş bozukluğu var. Sanırım Pilatesle bu sorunun üstesinden gelebilirim.

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kesinlikle pilates postür bozuklukları için birebir. denemenizi tavsiye ederim.

deja-vu bunu beğendi.
  6. cena

cena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    plates demissiniz peki bir bilginiz varmı ANTALYA da plates egitimi veren bir yer???

7. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
  8. gigi00

gigi00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben yeni üye oldum.:p Ayrıca pilatesede yeni başladım evde kendim yapıyordum yaklaşık bir haftadır.Burdaki verilen linklerde işime yaradı.Ama ben merak ediyorum pilates ne kadar sürede etkisini gösteriyor bide özellikle baldırlarım ve kalça kaslarımı geliştirmek istiyorum.Boyum 1.60 ve 48 kiloyum bi yandanda kilo almak istiyorum kalın ve kaslı bacaklar için pilates uygun mu? çünkü Pilatesin vücudu daha ince gösterdiğini söylemişsiniz. :confused:

9. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kalın ve kaslı bacaklar için pilatesin yanında ağırlık egzersizi uygulamanızı öneririm. pilates ile maalesef bu istediklerinize ulaşmanız zor. o yüzden farklı bir antreman şart.

pilatesin etkisi aslında kişiden kişiye değişiklik gösterir. benim çalıştırdığım üyelerde 2 ayda gözle görülür değişiklikler oluyor. hareketleri tam anlamıyla yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

deja-vu, FleXoR ve gigi00 bunu beğendi.
  10. gigi00

gigi00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki nasıl bir program tavsiye edersiniz?Ağırlık egzersizi ve pilatesi aynı günlerde mi yapmalıyım yoksa haftanın belli günleri pilates diğer günleri ağırlık eğzersizi şeklinde mi çalışayım..

11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    ayrı günlerde yapın. 2 gün pilates yapıyorsanız 2 gün ağırlık antremanı yapabilirsiniz. forumda birçok program mevcut. bacak egzersizlerine ulaşabilirsiniz.

deja-vu bunu beğendi.
  12. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    FleXoR, wrestler ve diez bunu beğendi.
  13. papillon

papillon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamm siteye yeni uye oldum ve merak ettigim bir kac sorum var ..
    oncelikle ben 4 aydır duzenli bir sekilde pilates power yapıyorum haftada 240 dk. bunun yanı sıra gym-stick ve spinning yapıyorum yine onlar da haftada toplam 240 dk herbiri ... ve son olarak hafta da 180 dk. abdominal crunch yapıyorum ozel bir spor salonunda spora baslamadan once 58 kiloydum ve suan 61 kiloyum ühü :( kilo aldım ve kas olarak 2 kilo yag fazlalıgım vardı baslamadan once su an herhangi bir yag kalmadı :D ... neyse benım sorum su olucak ozel bir beslenme uygulamıyorum ve gecen gun ölcüm alındı ve kas kaybım olmus 1 kiloya yakın ... su sıralar evimde biraz duzensizlik mevcut kardesim evlenio :) dolayısı ile yeme seklide biraz deişti mumkun mertebe dersler den sonra protein agırlıklı beslenmeye calısıyorum ama demekki su aralar pek te iç acıcı besleyemedim kendimi :( protein tozu kullanmam da bir fayda olabilir mi kilo yapar mı ( yag kesinlikle almak istemiyorum ) ve hangi protein takviyesini kullanabilirim gerekli ise ...

14. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    şu sıralar pilates ile ilgili kafamda soru işaretleri var
    bazı yerlerde pilatesin-pilates power denen aletlerlerle yapıldığını,pilates topunun yukarıda yazılanlara katkısının fazla olmadığını duydum,bu konu hakkında bilgilendirirmisiniz lütfen..

bide arkadaşta sormuş,protein tozu almak bi bayan açısından çirkin bir görünüm yaratır mı bırakınca sorun olur mu?

15. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    pilates çeşitli şekillerde uygulanabilir. bunlar ister gym ball(büyük top) , magic circle(çember) , thera bant(elastik bant),mini ball (küçük top) gibi taşınabilir küçük aletler olsun isterse chair , allegro , reformar gibi makineler olsun herbirinin uygulanış şekli aynıdır. hepsi matwork dediğimiz minder egzersizlerinin makine yada başka şekilde uygulanışlarıdır.

pilates standarttır. fazla kurcalamaya gerek yok. tabi çalıştığınız salonda imkan varsa matwork egzersizlerinden sonra makinelere geçmek çok daha mantıklı. herbirinde sonuç doğru yapıldığı takdirde gözle görülür şekildedir.

daydreamer, deja-vu ve saydam bunu beğendi.
  16. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    yapmak istediğim sporu kurcalamak isterim tabikide
    buna göre vaktimi harcarım;)

daydreamer ve deja-vu bunu beğendi.
  17. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    bende size federasyon onaylı bir pilates eğitmeni olarak cevap verdim. pilatesi ne ile yaparsanız yapın yukarıda yazdığım faydalara ulaşırsınız. fitness ta nasıl periyodik olarak program değiştirmek gerekiyorsa pilates te de geçerli. topla fayda alamazsınız diye bişey yok.

daydreamer ve deja-vu bunu beğendi.
  18. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    bende deneyeceğim bunu tşklerr

19. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    internetten türkçe dublajlı bir pilates videosu indirdim hergün evde onu çalışamaya başladım ama indirdiğim video ne derece yararlıdır bundan emin değilim

20. ebru6666

ebru6666 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

merhaba ben size birsey sorabılırmıyım???
    ben plates e basladım ve basladıgım salonda henus top yok haftada 3 gun gıdıyorum..ama ben top dıye tutturdum..hocada topumuz suan yok ve zaten yenı baslayanlara top vermıyoruz onemlı olan yer hareketlerını kavramak sonra topa gececegız dedı..ama gecmezse topsuz plates olurmu??yararı olurmu??yanı sadece yer hareketlerının???

bıde ben 3 gun plates ve dıger gerı kalan gunlerde yanı 2 gun dıyeyım cardıo ve agırlık yapmak ıstıyorum cunku vucudumdan yag atmak ıstıyorum.. bunun ıcınde sıvı l carnitine aldım..spor yapacagım gunlerde ıcecegım..sızın buna bır yorumunuz olabılırmı acaba?danısayım dedım...

sımdıden tesekkurler........

Sayfayı Paylaş