pilates ile bodybuilding

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mankiw tarafından 11 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Arkadaşalr boyumun 2-3 cm uzması için platese başlaamk istiyorum, aynız zamanda 4-5 aydır body yapıyorum, pilatesin bodye olumsuz etkisi olabilir mi?

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    pilatesin body ye olumsuz anlamda bir etkisi olmaz. pilates vücudu içeriden güçlendirmeye (omurga baz alınarak) ve şekillendirmeye yönelik bir egzersiz türü olduğu için vücut geliştirmeye önemli katkıları olur. vücut geliştirmede kaslar enine uzayarak büyür. pilates te ise bu tam tersidir. kaslar boyuna uzayarak güçlenir. kasları her iki yönden de çalıştırdığın için çok daha iyi bir vücut yapının olacağına eminim.

mr.perfect ve perzuhal bunu beğendi.
  3. flash

flash Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Matbaaci
    Yer:
    Kirklareli
    Arkadaşlar bende şu pilates'i merak ettim biraz daha ayrıntılı anlatabilirmisiniz neler yapılıyor diye ? :roll:

4. 2fast2furıous

2fast2furıous Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pilates Metodu veya Pilates yirminci yüzyılın başlarında Joseph Pilates (1880-1967) tarafından geliştirilmiş fiziksel fitness sistemi.

Joseph Pilates Pilates metodu üzerine en az iki kitap yazdı: Return to Life through Contrology ve Your Health: A Corrective System of Exercising That Revolutionizes the Entire Field of Physical Education.

Pilates metodunun zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için Contrology (Kontrol bilimi) olarak adlandı. Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır.

5. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    pilates in temeli bayan flexor un dediği gibi omurga mızın etrafındaki kasları , genel olarak bel ve iç karın kaslarını geliştirir ,
    benim bel fıtığım var , doktorumun verdiği bel hareketleri nerdeyse pilates le tıpatıp aynıydı , hareket detayları pilates te daha güzel , 2-3 aydır yapıyorum bu hareketleri ve inanın hiç ağrım kalmadı , mesela pazar günü balyozla mutfak tezgahı ve duvarını kırdım dün , bugün hiç bel ağrım olmadı.
    hareketleri doğru yapmak önemli , eğerki belli bir şekile gelmiş ise vücudunuz bence kesinlikle yapılması gerekir.

6. mankiw

mankiw Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşşekür ederim , başlıcam pilatese büyük bi hitmalle
    bir tek beni sey düşündüüro, pilatese gennelikle bayanalr gidiyor şimdi solonda tek erkek olmuyim okadar bayanın içinde çok sırıtırım :))))

7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    spor ne kahramanlık nede cinsiyet kabul eder :)
    ne güzel işte belki de sen o salonda kimsenin gösteremediği cesareti gösterip birsürü bayanla pilates yapacaksın ve belki de birçok erkeğe öncü olacaksın... :)
    her zaman ilkleri başarmak güzeldir... kolay gelsin...

mr.perfect, Ay.Ak. ve efekrotos bunu beğendi.
  8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynı sorun gittiğim salondada var bayanlar fazla erkelerde var birde acayip derecede kalabalık bir seans

9. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bayanlarin cogunlukta olmasinda ne sakinca var ki? :) bence bu seni daha cok motive etmeli.pilates yapmayi bende cok istiyorum.ama asla bu spordan vazgecmem.

10. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    pilates yapmak için vücut geliştirmeden vazgeçmene gerek yok ki...

11. aren

aren Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    biliyorum...sadece tercih etmek zorunda kalirsam diye soyledim. :)

12. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bende de bel fıtığı var ve ay başı pilates'e de başlayacağım. Pilates'in olumlu sonuçları konusunda fikir verirmisin?

13. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    pilates egzersizlerinin amacı karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip sağlam bir iskelet oluşturmaktır. pilatese göre vücut merkezi derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. pilates egzersizleri ile omurga daha sağlıklı olur ve uygun vücut duruşu alışkanlıkları kazanılır. bel fıtığı gibi rahatsızlıklarınız olsa bile pilatesi rahatlıkla bir antrenör eşliğinde yapabilirsiniz.

14. scorpi

scorpi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    pilates e 2 ay kadar gittim amacım boy uzatmaktı 0.1 mm bile uzamadı.. pilates yapıpta boy uzatan var mı..hiç öyle bir kaynaga raslamadım ya pilates yapıp boy uzatacagım diyenler yada pilates boyu uzatıyor diye bilgiler var. kişisel hiç deneyime rastlamadım..

15. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    birincisi 2 ay kısa bir süre... ikincisi pilatesin boy uzamasına artısı var tabi ama bu kayda değer oranlarda değil. omurların arasını açtığından dolayı boy uzamasına etsisi oluyor ama dediğim gibi çok fazla bişey beklenemez uzama konusunda.

16. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Yaw kardeşler, ben Giresun'dayım. Giresun'da Pilates'in için bir salon yok. CD ya da kitap alabiliyorum sadece burda. Hareketler nasıl, Uzman bulmakta zorlanıyorum. Kendi başıma işin altından kalkabilir miyim?

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda arama yapmalısınız..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/pilates_egzersizleri_resimli-t9781.html?t=9781&highlight=plates
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/plates_egzersizleri_video-t10657.html?t=10657&highlight=plates

salvadore_xp bunu beğendi.
  18. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Belimin yapısı hakkında Flexor Hocam'la irtibata geçmiştim.Sağolsun,ilgilendi ve postürümün bozuk olduğunu,bel yapımın ''S'' ,''Sway Back'' olarak adlandırıldığını ve plates uygulamam gerektiğini söyledi.
    -Bu çalışmayı yaptıktan ve faydasını gördükten sonra tekrar sadece V.G. ye yönelmek eski duruma dönmeye sebep midir? Çalışmayan kas zaman içinde zayıflayacaktır ama bunu V.G. çalışmasıyla telafi edemez miyiz?
    -Yoksa ben düz durmak için platesi ömrümün sonuna kadar yapmak zorunda mıyım? (V.G. yi Allah'ın izniyle ömrümün sonuna kadar yapacağım,bundan şüphe yok ama plates için aynı şeyi söylemek mümkün değil.. :) )

19. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    pilates for dummies die arat ares te falan veya dier paylasım programlarında cok yararlı bi video baslangıc icin.. ama full ingilizce yabancı dil varsa sorun yok

salvadore_xp bunu beğendi.
  20. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca pilateste de herkesin dustugu bir yanılgı var pilates kesin boy uzatır diye birsey soz konusu degil ..ancak bildiginiz gibi 20 li yaslardan sonra 30 lu yaslara dogru artık omurlar birbirine girmeye baslıyor pilates sayesinde bu omurları eski haline getirebilirsiniz yani kaybedilen boyu geri kazandırır.. 18 19 yasında birindede omurlar ne kadar birbirine girmiştir oda merak konusu yani bu yaslarda kaybedilen bir boy olmadıgına gore bir kazancınızında olacagını sanmıyorum.. ama gelisme caglarındada boy uzamasına katkıda bulunabilir tabi aynı basketbol gibi ama nasıl basketbol oynayanın boyu uzayacak die bişey yoksa pilates yapanında uzayacak die birsey yoktur

Sayfayı Paylaş