Phil Heath (2011 Mr. Olympia) Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Phil_Heath tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    ne demek istediğini anlayamadım 'weiderler' derken kusra bakma :S

2. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    adam mr. olympia, 130 kilo ve yağ oranı %3-4 forumdaki çoğu kişinin toplam vücut ağırlığından daha fazla kas kütlesi var. beslenme şeklini eleştirirken kendinize göre değil ona göre düşünün.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:00 ----------

ben bile günde 6 öğün yiyorum bu adamın 8 öğün yemesinden daha doğal ne olabilir ki? zaten sadece bu adam değil bütün üst düzey prolar bu şekilde çok öğünlü besleniyorlar. doğrusu da bu zaten kasları aç bırakmayacaksın.

sterod diyip geçmeyeceksin bu işler sırf steroidle olmuyor bu emeğe saygısızlık olur. bu forumdakilere onun steroid programını miligramı miligramına uygulasan bile kimse yanına bile yaklaşamaz. herşeyi kusursuz yapsan bile genetik olmadan hiçbir şey olmaz.

son olarak bi 15-20 sene sonra kendisi istemedikten sonra taş gibi bir vücudu olmaya devam edecektir. ha pardon yaşlanınca o kaslar sarkıp yağa dönüşüyordu öyle değil mi?

AkrepHan, Azi, denizgnr97 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    sn karataş,

- herhalde bunun kadar yemiyorsunuzdur?...mikatralara dikkate ttinizmi ?...

- + 2 öğün deyip geçmeyin ...hele, böylesi yüklü olursa ve her öğün maşallah etli ,metli...)

*** "sterod "konsuna gelince bu sporcular " anabolizan "kullanmadan bu ölçülerin ,şeklin, büyüklüklerin yanına dahi yaklaşamazlardı....) anabolizanlar, maalesef "beslenmeden" çok daha baskın ...zaten, esas çıkış imal nedenleri beslenme yetersizliği durumlarında hastaların kilo kaybına ameliyatlardan sonra uğramaması içindir...

anabolizanlar, hipertrofi ve spor performans oluşumunda,rekorlarda vb çok önemli yer tutaralar ...kullanımları "etik ve doğru değildir" ,ama bu da başka bi olay...((

Son düzenleme: 19 Ocak 2012
    Zer0, Azi, purulence ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    bence yanlış düşünmüşsün belki de durum şundan ibarettir ; mr. olympiadan önce son bir kaç ay anabolizan testlerinden geçebilmek için stetoidleri kestiğinden , mecburen beslenmeye vermiştir kendini...

5. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    mr olympia da test istenmiyor ki. ayrıca kendini beslenmeye vermek ne demek 365 gün sıkı besleniyorlar zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:12 ----------

iyi de abi o adamla ben bir miyim? tabii ki benden çok yiyecek.

Azi, rockybalboa7 ve Phil_Heath bunu beğendi.
  6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
  7. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Olay 6 öğün sekiz öğün yemekle alakalı değil. Ben de bazen altı öğün yerim ama toplam yediğim bu adamın bir öğünde yediği kadar filandır. Ben sonuca göre konuşuyorum.

""iyi de abi o adamla ben bir miyim? tabii ki benden çok yiyecek.""

ikiniz de insansınız sonuçta, ortak payda bu. Mesele insanın istediği kadar anabolizan vs... alsın sınırları olduğudur. Benden kat kat fazla kas yoğunluğuna sahip olsa bile hiçkimsenin vücudu normal bir yetişkinin alması gerekenin 15 katı proteini kullanamaz. Vücudu kaldırsa midesi kaldırmaz zaten.

Bazı powerlifterlar bloglarında beslenme programarını paylaşıyorlar zaman zaman. Kütle ve kilo olarak Phil Heath ten daha hacimli ve ağır adamlar bile onun aldığının iddia edildiği proteinin üçte birini alıyorlar.

8. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    world's stronges man litvanyalı powerlifter zydrunas savickas'ın günlük 12.000 kalori civarı aldığını biliyor muydun? Günde Phill Heath'ten yaklaşık 3000 kalori fazla alıyor. Lütfen bu adamlarla kendinizi kıyaslamayın.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    peki bu besin tablosunu yalanlayanlar sizce bunun bu şekilde dergide basılma sebebi nedir? satışı arttırmak amaçlı ilgi çekme mi? Phil Heath sizce böyle yalan bilgilerin yayınlanmasına neden izin vermiş o zaman , taktik mi?
    Bunları eleştiri amaçlı söylemiyorum sadece görüşlerinizi merak ediyorum lütfen yanlış anlaşılmasın...

10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    bu program yalan olsa bile phil heath'in normalde de benzer şekilde beslendiğine emin olabilirsin. bu adam için günde 9000 kalori olağanüstü bir şey değil.

Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    - öğünde 30 gr civarı protein almak bir efsane falan değil , gerçeğin ta kendisidir...tabi ki 30 gr konkret bi şey olarak düşünülmememli , yaklaşık olarak metabolizmaya , anatomik özelliklere bağlı +/- oynayabilir kişiden kişiye ...

bu konuda , yüksek miktarda 2.5 gr/kgs ile bunun yarısı kadar 1.25 gr/ kgs alanlar vb gruplar mukayese edildiğinde hipertrofi açısından bi fark olmadığı türlü deneylerle saptanan konular...(bunlarla ilgili bi sürü olayı zaten internette bulabilirsiniz, ararsanız ...)

protein sentezlenmesi, ya da olanaların kaybedilmemesi "anabolizanlara "bağlıdır...

örneğin anabolizan almadan , ne kadar güölü beslenilirse beslenilsin,çalışırsa çalışsın kolu 44-45 cm üstüne çıkarttığını söyleyen yalan söyler ...)))

vaktiyle , ağırlık ,halter çalışırken günde abartılı şekilde protein aldığım dönemler olmuştu, ancak daha sonra bunu yarıya indirdiğimde herhangibir performans düşüklüğü , ölçü kaybı vb olmadı...

zaten, 8 öğünün herbirinde 30 gr proteinin neyini absorbe edeceksiniz ki *!...bu yaklaşık 240 gr eder (tabi ki olmaz ,ayrı konu) ...

kısaca , konunun ana hattı "anabolizanlar" ...bunlar alındığı sürece 8 öğüne falan gerek kalmaz...

bu , reklam, saptırma, hedeften uzaklaştırma, rejabeti engelleme kokan bir durum...zaten, kolay kolay da "drug" kullandıklarını pek belirtmezler hiçbir zaman...
    adamlar, neticede bu yola baş koymuş ,ölümle burun buruna çizgide seyreden ekstrem müsabıklar...(((

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Lance Armstrong un 15000, Michael Phelps in de 12000 kalori alma olayı gibi inanmıyorum. Zaten bu yazdıklarım haklarında çıkan bu haberleri komik bulmuşlardı. Bunlar elit sporcular ve çok iyi ayarlanmış beslenme programları var ama yüklenmeden ziyade pozitif nitrojen döngüsünü sağlamaya yöneliktir. Gerisini supplemenler ve dopingler ile sağlarlar. Doping endüstrisi de yapı gereği kontrol mekanizmasından bir adım ileri olduğundan tartışmak yersiz.

Ben zaten baştan da yazmıştım bu adamlar elit sporcular ama aynı zamanda insanlar ve insanın da sınırları var.

13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Phelps in 12bin aldığı doğru arkadaşlar, o adam günde 6-8 saat antreman yapıyor...

Hayranıyım ayrıntılı biliyorum yani 12bin aldığı doğru..

İlk duyduğumda bende inanmamıştım ama %90 doğru

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    buna en cok karsı olanalrdan ve yalandır dıye emın olanalrdan bırı benım o yuzden ben cevap verım

bakarsan eger beslenm etablosunda supplemnteler var ve o dergı su an elımde marka verılmıs ve urun sımı gecıyor yanı tamamen weıder tıpı bır reklam

weıder ortaya cıkıp yuksek proteın alın dıyene kadar kımse yukske proteın almıyordu ( alan vardı tabıkıde ama bole yagun degıldır )

bıll pearl-mıke mentzer-arnold -mark dugdale- dorıan yates gorece dusuk proteın almıslardır

bıll pearl kısmı vegan olarak kılo bası 1-1.5 gr aldıgını solmıstır

mıke mentzer kas ınsa donemınde kalorının %20-30 unu proteındne almıstır kı 3 bını gecmemıstır . kılo koruma donemınde ıse kılox 0.6 gr almıstır

dorıan yates ıse kalorısının %20-25 ını proteındne alarak mr.olımpıa olmustur

jay cutler bır semınerınde 300 kusur aldıgı nı solemıstır ama ne hıkmetse bu semınerın vıdeosuna asla erısmek artık mumkun degıl

arnoldun en yakın arkdası franco 170 gr ıle harıkalr yarattı dmeıstır

mark dugdale yıne bır weıder semınerınde yukske proteıne asla gerek yoktur . nromalın bıraz ustu kas ınsa etmek ıcın yeterlıdır demıstır . ve weıder ertesı gun sozlesmesını ıptal etmıstır

yuksek proteın alımı tabıkıde gereklıdır ama yuksek derken ne kadar yuksek normal bır erkek gunde 0.8-1 gr alması gerkır . bunun az ustu yanı mıke mentzerın deyımıyle gunde kılo x 0.8 gr + 1 havuç ( evet yanlıs yok 1 havuc nedne bır havuc cunku bır orta boy havuc 1 gr proteın ıcerır :) ) yeterlıdır .

tabıkıde bole kıstlamyın kendınızı ama 1.5 gr m ustunu ben mantıkjlı gereklı bulmuyorum tamamen para ısrafı

helekı supplement kullanımı tamma bende kullanıyorum ama kılo x 1.5 gr alan bırının asla ıhtıyacı olmaz

burdakı olay aldıgı kalorı degıl aslında asıl olay aldıgı proteın :)

ve bır power cı vucutcudan cok cok fazla kalorıyı yakabılır bır gunde :) powerlıftıng zaten cok ayrı ve ozel bır spor dalı :)

Azi, purulence, ZeusS_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    peki sizce ortalama 80 kilodaki bir bodyci bir günde kaç gr protein almalı (supplement harici ve anabolizan kullanmıyorsa)

16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer hardcore çalışıyorsa " 1 -1.5 gr/kgs "yeterli...9

zaten , belli bir düzeyden sonra "beslenme yardımıyla "hipertrofi yaratılması mümkün olmaz...

-weider lere gelince ,bunlar gerçekten "vg dünyasını " pike taşıyan ,ancak yanında da türlü entrikaları rahatlıkla döndüren sistemin ağa babalarıdır...

sergio olivia, arnold schwarzenegger,franco columbo ,frank zane vb bunalrın hiçbiri "weider " ürünleri veya "weider metodları" kullanarak şampiyon olmadılar...şampiyon oldukları için sisteme duhul edilip ,reklamda kullanıldılar...(((

alternatif,muhalif olan sistemler ,kişiler vb "ufc nin " "strikeforce" u yediği gibi ortadan kaldırıldılar...ama, şampiyonlar "weider " falan dinlemeden zaten bildiklerini yaparlar, reklam dışında...)))

zaten, hiçbir ciddi antrenör "weider supplement vb program vb" sine itibar etmez...)))

Azi, Danny Boy ve Phil_Heath bunu beğendi.
  17. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    benimde 6 yıllık spor hayatımda gördügüm yüksek proteine gerek olmadıgıdır , yukarıdaki arkadaşların yazdıgı gibi kilo başına 1-2 gr protein alımı cogu sporcu için yeterlidir...birde antreman sonrası hemen protein alma gerekliligi var asıl parayı bundan götürüyo bu supplement firmaları , yine edindigim tecrübelere dayanarak antremandan sonra hemen protein alımına gerek yok diyebilirim , vucudun bu kadar çabuk sürede kas yıkımı yapacagını hiç sanmıyorum yapsa bile o kaybedilen kas hiç benim olmamıştır zaten.....

phill heath böyle bir beslenme programı uyguluyabiliyormudur sorusuna gelince yapılması imkansız degil , özellikle löp et seven biri için hiç zor olmasa gerek , benimde önüme böyle güzel hazırlanmış biftekler gelse bende hayır demem , mideye indirirrim

18. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    weider premium toz alacaktım sayenizde optimum almayı dşünüyorum weiderdan soğudum valla :D

19. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    karakaş hocam mr.olympia da steroid testi yapılmadığına emin misiniz çünkü yarışmacı hocama(mr. olympia yarışmacısı değil yanlış anlaşılmasın) yapılmadığından bahsettim ve hocam benle dalga geçti... bir kaynak atabilir misiniz?

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tabıkıde yapılmıyor son gune kadar steroıd alır onlar. kesın ve kesın yapılmıyor

mike mentzer tarzı hesaplarsak eger :)

80 kg = 176 lbs

176 nın sonuan bır 0 koyarız 1760 yapar

176 x 2 = 352

1760 + 352 = 2112

bu kısının alması gerekn gunluk kcal

buna bırde hergun ıcın 16 kcal eklıyoruz / 1 gr proteın mantıgı yukarda acıklmaıstım

yanı 2112+16=2128 kcal dır

bunun %60 ı karbonhıdrat +%25 ı proteın + %15 ı yag

buda zaten gunluk 133 gr proteın yaprkı oldukca yeterlıdır

Azi, denizgnr97, Phil_Heath ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş