Peynir Altı Suyu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nuri07 tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu protein tozları bildiğim kadarıyla peynir altı suyundan yapılıyor biz bu peynir altı suyunu direk içsek ne gibi faydası veya zararı olur..?

Pinky bunu beğendi.
  2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Büyük ihtimal en büyük sorun aşırı tuz oranı olacaktır.

Ayrıca midenin bunu kaldıracağını sanmıyorum iğrenç bir tadı olur muhtemelen.
    Hiç denemedim ama az çok tahmin edebiliyorum :D

3. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Tadı benim için sorun olmaz bi şekilde tüketirim ama yararı olacaksa, acaba yararı olurmu?

4. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman sonrası amacıyla değil ama günlük protein ihtiyacını karşılama amacıyla olabilir
    yada böreklik lor yersin yağsız az tuzlu birşey protein miktarı yüksek(%19 kadar) fiyatıysa kilosu 4-5 lira kadar, her gün yarım kilo yesen protein derdini büyük ölçüde ortadan kaldırırsın, yoğurtla yada meyveyle yersen lezzetli de olur

nuri07 ve Pinky bunu beğendi.
  5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    peyniraltı suyu yerine altaylar 'ın dediği gibi lor peynir almanı tavsiye ederim.Normal peyniraltı suyunu hergün içersen yarardan çok zararın olur en başka içerisindeki "tuz" oranı çok yüksek,ayrıca normalde aldığımız peyirlerin kabının dibinde bulunan su bence doğal peynirin suyu değil bozulmasın diye sonradan ekleniyor ...

6. nuri07

nuri07 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler bide loru deneyelim bakalım..

7. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    peyniraltı suyunu içebilmen biraz zor olur, asidik bir ortamdır ve midene ve yemek boruna çok kolay bir şekilde zarar verebilirsin.

8. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Peynir altı suyu peynirin altındaki su değildir diye bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim inşallah biliyosunuzdur :)

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  9. mustiii

mustiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peynir alti suyunun cok tuzlu birsey oldugunu zannetmiyorum cunku peynir mayalandiktan sonra tuzlanir peynir alti suyu dedikleri sey ise dinlendirme havuzunda bekletilen buyuk miktarda mayalanmis sutun peynire donustukten sonra kalan kismidir.ayrica kalan peynir alti suyu tekrardan yuksek isida buhar kazanlarinda kaynatildiktan sonra mantik olarak proteinli olan kismi ustte tortu olarak birikir ustte kalan peynir tortusu taze lordur bu yuzden taze lor en saglikli sut urunudur umarim yardimci olmusumdur

nuri07 bunu beğendi.
  10. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Benim bildigim peynir alti suyu peynirin kutusunun icerisindeki tuzlu su degil,taze yogurtu actigimizda icerisinde az miktarda bulunan sudur.yanlis mi biliyorum.bu arada bir arkadasim loru yogurt yada meyve ile tüket demis.Peynir ve yogurdun ayni anda yenmesi midede bir sorun olusturmaz mi eksime vs.?

11. mustiii

mustiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    lor dediginiz urun iki kere kaynamis oldugundan en sagliklidir sadece tuzsuz oldugundan cabuk bozulur onun icin azar azar alip tuketmeye bakin hic bisey olmaz rahatlikla tuketin.hem peynir alti suyu o degil peynir yapilmak icin mayalanan sutun peynir olustuktan sonra kalan kismidir.

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  13. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaslar size tarifini vereyim evde kendim yapiyorum bu peynir alti suyunu sütü kaynattiktan sonra sogumaya birakin ilik hale geldikten sonra icine yarim cay kasigi kadar sirke dökün döker dökmez sirkeyi süt kesilecektir kesilen kismi lor peyniridir tuzsuz tadsiz marketlerden aldigimiz gibi fakat kendimiz yaptigimiz icin icinde ne oldugunu biliyoruz peyniri kepce süzgeciyle tülbentin icine koyun isterseniz icine biber ceviz fistik gibi vesayre seyler ekleyebilirsiniztülbentin agrini bagladiktan sonra süzülmeye birakin peynirden arda tencerede peynir alti suyu kalacaktir protein acisindan cok zengindir söylmesi vaktim olursa video eklerim

AnkTıp92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş