Personal Traininge Başladım. Hedefler Büyük. Hadi İnşallah...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve _Emir_ tarafından 22 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. _Emir_

_Emir_ Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar dün itibariyle ilk P.T antremanını gerçekleştirdim. Bu konuyu kendi motivasyonum ve kendimi takip için açıyorum. İlgilenip yorum yapan yönlendiren arkadaşlar olursa çok sevinirim.
    Kısaca bugünümden ve hedefimden bahsedeyim.
    35 yaşındayım. Çocukluktan beri kg sorunu olan bir insandım. Boyum 1.82. Bundan 10 sene önce 115 kg ulaştım ve kendimce yaptığım diet ve ilk kez başladığım spor salonu macerasıyla 7 ayda 35 kg verip 80 kg indim. Daha sonra aralıklı olarak düzensiz bilinçsiz dönem dönem spor yaptım ama 90kg civarlarında kaldım.
    Bu forumun da katkısıyla bilinçlenmem gerektiğine karar verdim ve en iyi faydayı sağlayacağını düşünerek P.T. dersi almaya karar verdim.
    Dün ölçümlerim yapıldı ve antreman ile diet startı verildi.
    Ölçüler şöyle:
    Boy :1.82
    Kg : 92
    Bel: 104 cm
    Omuz :113 cm
    Göğüs :108 cm
    Kol : 33 cm
    Bacak :61 cm (En kalın yerinden basene yakın ölçüm)

Düşük carb yüksek protein karışımından oluşan bir dietim var. Diet benim için sorun değil, beni zorlayan bir şey değil zaten alışığım uzun zamandır kg kontrolüne.
    ama anladım ki istediğim sağlıklı fit görüntü ve yaşam için kg kaybı yanında kas gelişimi de önemli.
    Şu anki hedefim bel ölçümü 90 cm'e omuzu 120 cm 'e kolu da omuzla orantılı olacak bir değere getirmek, göğüs ve sırt yağlanmasından da kurtulup biraz bölgeye biraz şekil kazandırmak.

Haftada 3 gün P.T antremanı yapacağım, iki günde cardio planlıyorum. Dün ilk antremanı yaptık. hafif cardio sonrası omuz göğüs sırt kol ve bacak çalıştık ancak bu durum tespiti ve değerlendirme içindi. İlerleyen antremanlarda programım şekillenecek.

Bu başlıkta eğer başarabilirsem kg kaybımı ve gelişimimi fotoğraflarla destekleyerek periyodik olarak paylaşmak istiyorum.

Sporu artık hayatımın bir dönemine değil, tamamına yayma düşüncesindeyim. Elbette bu yaştan sonra profesyonel olarak spor yapacak halim yok ama 35'ten sonra insanın özellikle vücuduna daha iyi bakması gerektiğini düşünüyorum. İlk etapta 3 ay içerisinde 80kg inmek ve bu sürede kas kaybı yaşamamak mümkün olursa da belirttiğim kas gruplarında az da olsa hacim kazanmak ve vücut orantımı düzeltmek isteğindeyim. Sonrasında 7 ay daha düzenli olarak antreman yapmak ve ideal olduğunu düşündüğüm 75 kg civarlarına inmek istiyorum. Dediğim gibi bu süreçte önemli olan kas kaybı yaşamamak. Yoksa sadece diet ve cardioyla da bunu başarabilirim. Ancak sağlıklı olmanın sadece tartıdaki değerlerle mümkün olmadığını ve bunun görüntüye de aynı oranda yansımadığını anladım.

Motivasyonum çok yüksek, dün P.T'nin faydasını gördüm, inanılmaz zorlandım ama antrenörün varlığıyla olabildiğince setleri tamamladım ve de en önemlisi hareketleri nizami yapabildim, şu an kas ağrıları içindeyim :) ama keyfim çok yerinde. Anladım ki daha önce bilinçsizce salonda makineler arasında dolaşıp zaman kaybetmişim. İçimden bir ses bu kez doğru başladığımı ve sonunu getireceğimi söylüyor.
    İnşallah başarılı olurum ve kendime mahcup olmam.

Destek ve yorumlarınızı bekliyorum.
    Herkese sağlıklı günler, güzel gelişimler.

Sayfayı Paylaş