Performans Arttiricilar ve Yag Yakimi Hakkinda bilgi ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mathilda-s tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mathilda-s

mathilda-s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar , ben 3 yili askin bir suredir yurtdisinda yasiyorum , bu forumda tavsiye edilen L-Carnitin markalarini burada bulamadim..Hepiniz Turk vatandasi olarak bana biraz yardim etmek zorundasiniz:) Dunyanin bir ucu Cin'den yaziyorum.. Kisa bir ozet gececegim ;
    Oncelikle harika bir site , gercekten bircok konuda bildigim yanlislari duzeltmemi sagladi...Ben 27 yasindayim, genel olarak hayatimin her donemi toplu fakat gayet orantili -saglikli bir vucudum vardi..Ama bu son 1 yildir stresle alakali beslenme ve hayat tarzimi epey sagliksizlastirdim ve kilom epey artti..Daha once dag-tepe trekking ,tirmanma bir cok sporla ic iceydim . Son 1-1bucuk yildir vucudum o kadar hamladi ki , toplu bir kadin kategorisinden sisko bir kadin kategorisine gectim..Oncelikle herhangi bir L-carnitin,Cla turu urunun kilo verdirmeyecegine eminim, duzenli spor ve beslenme stilimi planlayip ek olarak bu miskinlesen vucudum icin biraz hareketlendirici biseylere ihtiyacim var...Terleyemeyen biriyim bu baya sorun, yazin en kavurucu sicaginda bile cok nadirdir elimi alnima atip nemli buldugum..L-carnitin icin herkes ter attiriyor demis...Simdi sizlerden rica ediyorum bana cok kafami karistirmadan enerji arttirici ve dietime destek verici biseyler onerin...Ayrica dagcilikla ugrasirken edindigim bacak kaslarim baldirlarda epey belirgin olarak duruyor ama ust bacaklarim tam bir felaket oldu, bilhassa ust ic bacaklarimda kastan eser yok bingil bingil rezalet duruyorlar...Cardioyla halletmeyi umuyorum , umarim once incelir sonra kasa donusurler :(

2. mathilda-s

mathilda-s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Burada g-n-c diye bir marka var , kullandiniz mi? met-rx diye bir marka da var...weideri bulamadim hicbiryerde..

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kaç kalori alıyorsunuz?

4. mathilda-s

mathilda-s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1100 ve ya alti..Cok istahli degilim...600-700 kaloriyle kapattigim gunler oluyor fakat enerji sorunum var..Bu hafta salona yazilacagim..Elimde guzel ve saglikli bir diyet listesi var.Kalorisi benim suan gunluk aldigim kaloriden biraz fazla fakat cardiyoyla dengeleyecegim..Suan cok sagliksiz ve duzensiz besleniyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2014 ---
    Listemdeki 1250 kalorinin ne kadarini yakmaliyim? ve bu enerji sorunumu l-carnitinle halledebilirmiyim sizce?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çoook çok az. Bu zaten neden enerji sorunu yaşadığınızı açıklıyor. Daha yaklaşık sonuçları bilmek için yağ oranınızı, hayat tarzınızı, kaç kilo olduğunuzu bilmek lazım ama önceden de spor yaptığınıza göre, sizin de farkında olduğunuz üzere kas kütleniz ortalama bir kadının üzerindedir. Bu da günlük kalori ihtiyacınızın yüksek olduğu anlamına gelir. Bu kadar düşük kaloriyle vücudunuz ne kendisine gereken enerjiyi bulabilir ne günlük vitamin-mineral ihtiyacını karşılayabilir. Bunun yanında hormon üretimi için, vitaminlerin emilmesi için gerekli yağ miktarının da büyük ihtimalle altındasınızdır, bu durumda hiç enerji verici peşine düşmeyip beslenmenizi tahminen 1500, kas kütlenize göre belki de 1600-1700 civarına çıkartmanızı tavsiye ederim. Hatta vücudun toparlanması için 2 haftalığına 2000 kalorilik bir toparlanma aşamasından sonra 1500'e indirebilirsiniz, eğer bu 1000 kalori civarı olan diyete uzun süredir devam ediyorsanız en mantıklısı bu olur. Bir de vitamin hapı almanızı tavsiye ederim.
    Yağ yakıcıların çok etkisi olduğunu düşünmüyorum, bağımsız bilimsel araştırmalarda l-carnitine her zaman etkili bulunmuyor. Bence para vermeye değmez. Bundan öncelikli sorunlarınız var şu anda. Önce beslenmeyi düzene koyarak vücudun dengesini tekrar kazanmak ve yağ yakımına başlamak lazım. l-carnitine belki en son kalacak olan inatçı yağ kütlesi için kullanılabilir, şimdilik düşünmeyin.

6. mathilda-s

mathilda-s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kollarimda ufakta olsa ve baldirlarimda epey belirgin kaslarim duruyor.Suan baslayacagim elimdeki beslenme listesi gunluk 1250 kalori, daha once hic diyet yapmadim..Vitamin alma fikrini dusundum aslinda ama emin olamiyorum.Yani vitamin baslayacagim spor salonunda isime yarar mi? Bu son 1yili askin suredir ciddi bir istahsizlik ve halsizligim var..Bircok kez doktora gittim fakat tamamen psikolojik diyorlar.Boyle olunca herhangi bir tedavide bulamadim eski enerjimi yakalamak icin.....Su uzerimdeki halsizligi bir atabilsem eminim devami gelecek...peki hangi vitaminleri alayim.Hemen hemen hergun mutlaka 2-3 badem-2-3 kuru uzum ve 1 ceviz yiyyorum.Bu baslayacagim listede protein ve karbonhidrati karsilayan bir kahvalti var-salam-peynir-1dilim ekmek-yumurta-zeytin, hergun 5 yesil elma ve aksamlari sebze yemegi var.Arada yogurt..Bu listeye gore ben hangi vitaminleri alayim? yesil elmanin yag yakmakk icin cok etkili oldugunu soyleniyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2014 ---
    Kaloriyi dediginiz gibi biraz yukseltsem eski enerjimi yakalarmiyim, o zamanlarda cok fazla yemiyordum gerci..1700 kalorilik bir liste yaptirsam gunde ne kadarini yakmam gerekir asagi yukari..ve bunun icin salonda kac saat calismam gerek...Boyum 1.71 - kilom 86-87 oldu!

Son düzenleme: 30 Ocak 2014
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vitaminin salondaki faydasından ziyade sağlığınıza faydası olacaktır. Şu anda bir süredir yetersiz beslenmenizden ötürü büyük ihtimalle vitamin ve mineral eksikliğiniz vardır, bunu yerine koymanı hem enerji seviyenize hem de iştahınıza katkı sağlar. İştahın artmasından da çekinmeyin, sağlığın göstergesidir bu. Bütyün vitaminleri içeren herhangi bir multivitamin işinizi görür, Türkiye'de olsanız supradyn derdim ama orada da muhakkak benzer multivitaminler vardır. Yeşil elma yağ yakmaz ama lifli olduğu için sindirimi, mide boşalmasını geciktirir. Genel olarak bütün lifli gıdaların yağ yakımına faydası vardır. Ama 5 elma fazla gibi, boşuna o kadar basit şeker almayın.
    Kalori miktarının artması eksik kaldığınız besinleri yerine koyar, aynı zamanda kalori zaten yiyeceklerdeki enerjinin ölçüsüdür, o yüzden evet, kalori miktarını arttırmanız enerji seviyenizi de arttıracaktır. Bugünden yarına değil ama 1-2 hafta içinde. 1700 kalori alırsanız hepsini yakacaksınız. Günlük kalori ihtiyacı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama bir erkek için 2500, kadın için 2000 civarı günlük kalori ihtiyacı olur. 1700 bunun altında olduğu için hepsini yakacaksınız ve geri kalan kalori ihtiyacını da vücut depolardan karşılayacaktır. Bu arada spor yaparak kasların gerekli olduğu mesajını verip yeterli protein de alırsanız bu kalori eksiğini yağlardan karşılayarak yağ yakarsınız. 1700 benim tahmini değerim, en ideali olmayabilir.
    Yerinizde olsam yapacağım şu olurdu, 2 hafta boyunca 2000 kalori alarak vücudun normal ritmine, metabolizma hızına gelmesini sağlar, bu düşük enerjili durumdan çıkartırdım. Bundan sonra kalori miktarını 1700'e düşürüp 2 hafta da bu şekilde beslenip vücudun ne tepki vereceğine bakardım. Eğer bu 1700 kaloriyel beslenilen 2 haftada kilo kaybı başlamışsa, bu kayıp 0.5-1 kg arası,aynen bu şekilde beslenmeye devam ederdim. Eğer hala kilo kaybı başlamadıysa günlük kalori miktarını 1500'e düşürür, 2 hafta da bu şekilde devam ederim. 1700'de başlamadıysa 1500'de çok büyük ihtimalle başlayacaktır. Bu şekilde günlük kaç kalori alınca yağ yakacağınızı bulduktan sonra tek yapmanız gereken spora ve 1500 kaloriye devam etmek, zaman geri kalanı halledecektir. Hızlı kilo vermeye çalışmayın, 10 günde 1 kilo kadar vermek gayet sağlıklıdır. Belki ilk başlangıç aşaması için daha hızlı kilo kaybı olabilir, çünkü vücut ne kadar yağlıysa o kadar hızlı kilo kaybeder ama normal kilonuza yaklaştıkça 10 günde 1 kilodan daha yüksek bir hız kas kaybetmenize neden olur. Özellikle bu kas ktlesi ortalamadan yüksek insanlar için daha büyük bir risk, bu riski almayın, kiloları 1-2 ayda almadığınızı hatırlayıp 1-2 ayda da vermeye çalışmayın. Gerçekçi olmayan hayallere kapılmayın ve hedefinizi "birkaç ay sonra değil 6 ay sonra, hatta 1 yıl sonra ideal kiloma ulaşacağım" şeklinde koyun. Bu şekilde hayal kırıklığına uğramadan devamlılık sağlarsınız. Devamlılık sağladıktan sonra başarılı olmamanız mümkün değil.
    Şunu da ekleyeyim en son olarak, kadınlarda vücudun su tutması erkeklere oranla daha yüksek oranda olur, bu da genelde regl döneminde olur. Bu dönemlerdeki su tutulumundan kaynaklanan kilo artışları moralinizi bozarak "ne yapsam olmuyor" gibi bir ruh haline sokmasın sizi. Bu gayet doğaldır, su tutulumu gerçek bir kilo artışı değildir, vücut o suyu atacaktır. Periyodun aynı günlerindeki tartımlar daha kesin sonuç verir.

8. mathilda-s

mathilda-s Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Cok tesekkur ederim gercekten, sanirim dediginiz gibi benim icin vitamin yollu bir canlanma ilk etapta l-carnitinden daha mantikli, once gym - cardio ve platesi birlikte alip bikac ay sonra da ust bacaklarimda inceden bir kaslanma icin ugrasacagim..Umarim bu enerji sorunum vitaminle eski hale doner..Orta ritimli bir kosuyu eskiden 30dk cok rahat devam ettirirken simdi 10 dakikada yoruluyorum.Kilo almis olmaminda etkisi buyuk sanirim..biraz incelmem gerek..suanda kasa yonelik calisirsam epey sisecebilirim diye dusunuyorum..? vucudum daha onceden de cok hizli kaslaniyordu..bu isleri cok iyi bilmiyorum ama doga sporlariyla ugrastigim zamanlarda herkes kaslarimi farkedip soyluyordu..Sanirim biraz forma girdikten sonra kasa yogunlasmak daha iyi di mi? oyle mi :) multivitamin burada epeyce var..Bu hafta ici baslayacagim.Tekrar zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim..

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Met-rx greg plittin markasi diye biliyorum. Öncelikle bir spor salonuna yazıl fitness icin. Beslenmeni düzene sok diyete gir. Bunlari yaptiktan sonra cla l carnitin kullan.

Sayfayı Paylaş