pazumu sıkamıyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Ahmets tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    bu olay 3 ay önce antremanda 4 set bench 4 set üst göğüsten sona dumbel fly a geçtiğimde sol kolum dumbelı kaldıramadı uraştım ama olmadı sonra antremanı bitirmek zorunda kaldım
    yarın baktm pazumu sıkamıyorum yani şişiremiyorum doktora gittim kolluk krem hap falan verdi 2-3 hafta sona geçer başlayabilrisn dedi ama hala geçmedi
    şimdi biraz daha sıkabiliyorum ama yine tam şişiremiyorum sol kolumu.

sizce yavaş yavaş başlıymmı yoksa biraz daha bekliyyimmi ?
    ne önerirsinz
    bu sorunu daha önce yaşayan oldumu?

2. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Ilginc bi sakatlik, öylesi bi kas rahatsizligi hic yasamadim simdiye kadar. Sen genede tam iylesene kadar baslama bence. Sakatlik tam iylesmeden üstüne gidilmesi dogru degil. Ben kendim tecrübe ettim bunu. Belim agridiginda idman esnasinda devam ettim ve sonucunda 1 hafta yataktan kalkamadim. Artik neremde agri hissedersem aninda o bölgeyi calistirmayi birakiyorum ve dinlendiriyorum.

3. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    hm peki ya evt 3 doktor gezdim =) değişik bi durum elimden dirseğime kadar bi sorun yok gibi elimi falan iyi sıkıyorum fakat güç pazuya gitmyio o kısım şişmiyo
    spor salonuna gitmiyorm ama şınav, dips .mekik falan yapıyorm kolu hareketsizde pek bırakmak istemediğimden zararlımıki ¿

4. fakasupi

fakasupi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Sinav ve dips hareketleri zaten kolu zorlayan hareketlerin en basinda geliyor. acele edip egona yenik düsme.
    Markus Rühl ün bi yazisinda okumustum omuz rahatsizligindan dolayi 4 haftami 6 haftami ne istirahat vermis doktoru ancak bu 1 hafta sonra tekrar baslamis hicde bisey olmamis.
    Tabi illada kötüye gider diyede bisey yok ancak bu adamin ideali, amaci, durumu farkli. Genede sen bilirsin tabi.

5. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Bi kol çalışmazsanız sizin için daha iyi olur hatta kolunuzu dinlendirin. Sıcak su pansumanı yapabilirsiniz.

6. Ahmets

Ahmets Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    haklısn fakasüpü 3 ay oldu yaza iyi bi vücut yapmak istiodum ama öteki yaza kaldı artk sanırsam =) en iyisi biraz daha beklemek
    dediklerini deniycem hitman

7. Ağrı_Kesici

Ağrı_Kesici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu an aynı sıkıntı bende var evde sadece 2kg lık ağırlıkla kol egzersizleri yapiyordum.
    Hatta egzersizden sonra pazumu şişirebiliyordum. Ertesi gün kolumu açmakta cok zorlandım ve hala ağrıyor. Pazumu az da olsa sıkıyorum ama kas yumuşacık yani hem ağrı var hem de şişmiyo 2 gün oldu bengay falan sürüyorum geçer mi geçmez mi endişeliyim... Ne yapmalıyım ??

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Biceps kasını yırtmış olabilirsin. Dinlenmeyle geçer tamamen geçene kadar çalıştırma, 1-2 kiloluk dambıllarla güçlendirmeyi deneyebilirsin doktorun sıkıntı yok derse.

Sayfayı Paylaş