Pazuların eşitsizliği

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve turuncudevrim01 tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. turuncudevrim01

turuncudevrim01 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ,
    Yaklaşık 3 aydır 5 kg.'lık dambıllarla çalışıyorum.Açıkçası spor salonuna gitmeden de dambıllarla ve ek olarak çektiğim şınavlarlada karşılık aldım.Sorun şu ki ; sağ pazum sol bölgeye göre daha yumru halde.Muhtemel sebepleri nelerdir ? Solak olmadığımdan daha mı geç gelişir ? Ya da sol kola daha fazla mı asılmalıyım eşitlemek için ? Önerilerinizi bekliyorum . Teşekkürler şimdiden. (Ayrıca setleri düzenli ve sayarak yapıyorum.)

2. OttomannSlapp

OttomannSlapp Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Barfiks barı
    Dostum solak olmadığından dolayıdır kanımca. Ben sağ elimi kullanıyorum ve bende de aynı şekildeydi bir aralar. Ama bunu sol koluma biraz daha yüklenerek düzelttim. Dediğin gibi sol kola biraz daha asılmalısın. Günlük işlerini sağ elinle yaptığından dolayı sağ elin daha gelişmiş vaziyettedir. Kolay gelsin

turuncudevrim01 bunu beğendi.
  3. selimsii

selimsii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar öncelikle merhaba konuyu hortlatmak gibi oldu ama bişey sormak istiyorum.Düzenli olarak spor yapmasam da 3 yıldır haftada 2 ya da 3 kez çalışan birisiydim.Son 4 haftadır hergün çalışıyorum.Geçen senelerde sol pazumu tam olarak sıkamıyordum yani şişiyor ama bazı sinirleri tam olarak hissedemiyordum.Sağ kola göre bariz bi yumuşaklık vardı yani.Zamanla geçer diye düşündüm ama halen sağ kola göre bu böyle öncelikle bu normal midir ? Yoksa bi yere görünmemi tavsiye eder misiniz ?

Sayfayı Paylaş