Pazu çalışırken sanki boşa enerji harcıyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bugolog tarafından 1 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bugolog

bugolog Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1-2 yıl önce 5-6 kilo dambıl ile çalışıyordum ve pazularımın şiştiğini ve çalıştığını hissediyordum. Ama şimdi 8-10 civarı kilolarla çalışmama ve yorulmama rağmen sanki hiç gelişmiyormuş gibi geliyor. Büyüdüğünü de sanmıyorum. Nerede hata yapıyorum sizce? 3 ayrı hareket yapıyorum pazılar için. Elimi dizime dayayıp dambıl kaldırmak, dambılları ayakta yan tutup kaldırmak, ve dambılları ayakta düz tutup kaldırmak. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    sürekli aynı ağırlıklarla çalışırsan çalıştığın ağırlık iyi bir rakam bile olsa kaslar bir süre sonra tepki vermeyi azaltır
    burada gelişimi devam ettirebilmen için 3 seçeneğin var
    1.si ağırlığı arttıracaksın
    2.si ağırlığı arttırma gibi bir imkanın yoksa gerilimi arttıracaksın,yani hareketi normalde yaptığından çok daha yavaş şekilde ve dambılı kaldırırken yukarda 1 saniye bekleyerek sıkıştırma yapman gerekir
    3.seçenekte setler arası dinlenme süresini saate bakarak her antremanda dahada kısaltarak yapman gerekir
    ama uzun vadede ağırlık arttımak şarttır bunlar sadece ağırlık alma imkanın yoksa bir süreliğine gelişimini devam ettirir

Barbell Training bunu beğendi.
  3. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Dambillari kaldırmak için kaldırma hissederek kaldır zorlandigin yerde hafif yardim yap. Yani dambillari eğilip bukulerek zoru zoruna kaldirirsan hareketten calarsin ve tam verim alamazsın.

4. Batujan

Batujan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Pazularda en önemli detay her sette ağırlığı arttırmaktır gerekirse 5 gerekirse 2.5 ama bir şekilde her sette zorlansanız bile arttırın biceps için en önemli gelişim detayı bence budur.

5. bugolog

bugolog Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alacağım. :)

Sayfayı Paylaş