Patronumun güvenini kazanmak..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mrlaz tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkese merhaba

Bir mühendis adayıyım ve gectiğimiz ay büyük bir fabrikada işe basladım patronum da uzaktan tanıdıgım bi insan direkt onun referansıyla girdim bu işe imalat ile montaj arası bi elemanım lakin teknik bilgimin de yüksek olması sebebiyle beni AR-GE bölümüne almak istiyorlar ve yılbasından sonra alınacagım galiba bugün patronumla biraz konustuk ve konu garip biryere geldi..Kafam karıstı acıkcası

Kendisi bana bugün beni yakından AR-GE bölümüne alacaklarını lakin bir uyarıda bulunmak istediğini söyledi konusmayı aynen aktarıyorum

"-Patron: Daha önceden yaşadıklarımızdan dolayı sana bu uyarıyı yapmak zorundayım cünkü aynısını tekrar yasarsak senin referansın ben oldugumdan dolayı ortaklarımdan cok büyük bir baskı görürüm şimdi biz daha önceden burda teknik büroda ve AR-GE büromuzda calıstırdıgımız elemanlarımızdan cektiklerimiz oldu yani buraya gelip burda bir süre calısıp sonra bizim burdaki projelerimizi alıp başka rakip firmalara sattıkları veya bir firmaya ortak olup orda ürettiklerine şahit olduk,bu şekilde hoş olmayan ve iş etiğine uymayan hareketleri cevremizdeki firmalarda ve kendi firmamızda cok yaşadık ,ben sana bu uyarıyı yapmalıyım cünkü senin referansın benim üstümdeki baskı büyük..

+ben:Anlıyorum tabi ali bey,lakin bu konuda güveninizi boşa cıkarmayacagım bla bla bla..."

devam eden konusmada patron sürekli bunu tekrarladı ve konusma sonunda sanki tatmin olmadı gibime geldi ,acıkcası bana tam olarak güvenilmeyen bir ortamda kafalarda "projeleri araklıyor mu acaba ? calıyor mu acaba?" sorularının oldugu bir ortamda calısmak istemem

Bunun üzerine şöyle bir şey düşündüm.

Bir belge hazırlasam ve altına imzamı atsam

Örneğin;
    xx/xx/xxxx tarihinde aktif olarak calısmaya başlamış oldugum xxxxxxx firmasından herhangi bir projenin bir kısmını veya tamamını kopyalayıp başka bir firmada ,hissedarı veya sahibi oldugum bir firmada kullanmayacağım bla bla.. isim soyisim tarih imza.."

gibi bir belge hazırlayıp patrondan cok kendimi rahatlatmayı düşünüyorum siz ne diyorsunuz bu fikrime arkadaşlar bide bu belgeyi nasıl zenginleştirebilirim agzı laf yapan arkadaşlar bu piyasanın içinde olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi
    Dipnot:Fabrika büyük tekstil makinaları üreten bir firmadır.

2. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Bana kalırsa güven zamanla kazanılan birşey yani öyle kağıtla, belgeyle cart curtla olmaz, sen orda çalıştıkça, işini elinden geldiğince yapıp zaman geçtikçe bu sorunda ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum, patronda zaten sana hiç güvenmiyor değil, daha önce başına böyle bir durum geldiği için biraz tedirgin o kadar, açık bir şekilde de paylaşmış seninle

Sayfayı Paylaş