patlayıcılık hakkında?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve korsan01 tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. korsan01

korsan01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar forumu araştırdım ama net bir cevap bulamadım ben basketbol oynuyorum ve bazı yerlerde tabiri caizse 1. vitesden 4. vitese atmam gerekiyor, yani çabukluk,patlayıcılık gibi özelliklerimi geliştirmem gerekli bunun için ne önerirsiniz, bu, ağırlıkla olabilecek bir şey mi yoksa dur sprint at gibi ağırlıksız bir çalışma mı olur_

Aslında boksör arkadaşların bu özellikleri baya iyi ip atlamak yarıyor heralde?

2. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki sprint fln yapsan daha yararlı

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlamak yarar ama senin araştırman gereken patlayıcı güç çalışmaları. vücudun temel 3 kas grubu için patlayıcılık söz konusudur zaten, bunlar bacaklar, omuzlar ve göğüstür, sen bacaklara yoğunlaşacağından şunu deneyebilirsin, 1RM'nin %60 ile tempolu squat ile süperset yaparak deep leaps (sona kadar çömelip sıçramak). bu örnek bir çalışmadır aklıma gelen, bunların varyasyonlarını sen kendin belirlersin. misal, boks için dumbbell press ile süperset medicine ball throw yaparım arada. (2 sporla da uğraştım ondan garip gelebilir yazdıklarım :D). bu arada 1RM tek tekrardaki maksimum ağırlığın demektir.

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. korsan01

korsan01 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hocam hazır sizi yakalamışım biraz soru soracam,
    ben gelişme çağımda olduğumdan squat ve omuz yapmıyorum,yaptığım tek squat dumbell squat(yere kadar çömelip ayağa kalkıyorum).
    jump squat ve türevleri çok yararlı bildiğim kadarıyla patlayıcılık için, dumbell squat'ın patlayıcılık geliştirmesi için maksimumumun %60'ı ile nizami ve tempolu yanmalar oluşuncaya kadar mı yapim, veya bunun için elinizde bir program var mı, ilgilendiğiniz için teşekkürler ayrıca.

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    tamam işte sen her şeyi kapmışsın :D saydıklarının hepsi doğru. nizami, tempolu bir şekilde yapacaksın. omuz yap ama, front raise, lateral raise, upright rowing vb yap mesela. sıkıntın olursa pm at, daha detaylı yardım edebilirim.

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş