patlıcan ezmeli acılı tavuk

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve keromero tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Çukurova yöresinin vazgeçilmezi olan patlıcan salatalı bir yemeği yapmadığımı fark etmemle bu yemeğin tarifini hazırlamam bir oldu.Patlıcan içeriğindeki niasin ve B vitamini ile hem zayıflamak isteyenlerin ,hem de protein ağırlıklı beslenen ve aktif olarak spor yapanlar için süper bir sebze.Uzmanlar közlenmiş halde tüketilmesi gerektiğinde hemfikirler zira bizde öyle yapacağız .Hem pratik hem lezzetli bir tarif oldu ,salondan geldikten sonra 10 dk içerisinde hazırladım umarım sizde beğenirsiniz

120 gram tavuk göğsü : 27,6 gr protein , 1,2 gram yağ , 1,2 gr karbonhidrat , 120 kalori

3 çorba kaşığı közlenmiş patlıcan konservesi : 0,6 gr protein , 3 gram yağ , 6 gr karbonhidrat , 52,5 kalori

1 adet közlenmiş kırmızı biber : 1,1 gr protein , 0,4 gram yağ , 5,4 gr karbonhidrat , 32 kalori

Baharat

Toplamda : 29,3 gr protein , 4,6 gram yağ , 12,6 gr karbonhidrat , 204 kalori

120 gram tavuk göüğsünü baharatlayıp yarım çay bardağı suyla yağsız olarak kavurmaya başlıyoruz daha sonra servis tabağına alıyoruz ve başka bir tavada 3 çorba kaşığı közlenmiş patlıcan konservesini ve çok ince doğradığımız közlenmiş bir adet kırmızı köz biberi istediğiniz baharatlarla ben pul biber ve karabiber kullandım kavuruyoruz ve tavuklarımızın yanına alıyoruz.
    Afiyet olsun . Bol sporlu günler . Diğer fitness yemek tariflerime buradan bakabilirsiniz

[​IMG][​IMG][​IMG]

ALINTIDIR : sporcuyemektarifleri.wordpress.com

Arnold_Civardagezer ve ADANALI1980 bunu beğendi.
  2. Berkerion

Berkerion Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Konya
    Cumartesi akşamı deneyeceğim güzel ve leziz görünüyor .ayrıca düşük kalori kaliteli gıda

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. umit.bozkurt

umit.bozkurt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    antalya
    Kesinlikle deneyeceğimo_O

4. Arnold_Civardagezer

Arnold_Civardagezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Tesekkurler, kozlenmis patlicana bayilirim, tavuk gogsuyle yeni tatlar ararken iyi oldu bu

keromero bunu beğendi.
  5. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Geçen yapıp yedim. Çok güzel bi karışım oldu. Közlenmiş biberi bence sudan bi kere geçirmek lazım yoksa tadı ekşi kalıyor

keromero bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş