Patates.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ATICI tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Merhaba arkadaşlar forumda biraz araştırma yaptım fakat istediğim cevapları bulamadım, sizlerin yardımcı olmanızı diliyorum.

Öncelikle kilo almaya çalışıyorum, yememe oldukça dikkat ediyorum, fakat biraz yemek seçen tiplerdenim, aşmaya çalışıyorum :lol: yapı olarak yağlanma söz konusu olacağını sanmıyorum olursa da iki gün yemem erir gider gibi bir düşünce var açıkcası :lol:

Soruma geliyorum arkadaşlar, ben haşlanmış patatesi çok severim, pirinç pilavından, bulgur pilavından daha fazla yani. Günlük karbonhidrat ihtiyacımın büyük bölümünü burdan yapmak istiyorum. Araştırmama göre:

100gr haşlanmış patates

17-20 gram karbonhidrat

60-80 gram su ihtiva ediyor.

Ara öğünlerim genellikle 3-5 haşlanmış yumurta ve 1-2 kase yoğurt oluyor.

Günde 10 tane kadar haşlanmış patates yersem şayet 200 gram karbonhidrat ihtiyacımı sadece buradan sağlıyorum "hesaplarıma göre". Kalan ihtiyacımı zaten ana öğünlerde ki pilav,makarnadan sağlıyorum. Tabi ana öğünler tavuk, kırmızı et, yumurta ve yine süt ürünleri ile birlikte.

Bu kadar patatesin herhangi bir zararı var mıdır?

(Kilo alımında fikir verme adına : 60Kg. 1.73Cm.) Saygılar.

2. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    dene ve gör :) 2 gün yemem erir mantığı yanlış bence.
    protein alımını düzgün tut da karbonhidrat illaki yakılır. hacim yapman için protein şart.

3. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Tabi ki o işin espirisi :lol: patatesin içinde makarnadan alınan kompleks karbonhidrat değilde daha çok nişasta olduğunu biliyorum, bu yüzden zararlı mıdır diye sormak istedim?

Saygılar.

Bu arada şimdi farkettim kusura bakmayın, ara öğünler 3-5 haşlanmış patates, yumurta değil.

Son düzenleme: 17 Şubat 2013
  4. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Yağlanma yapabilir tecrübeli arkadaşlar konuya iştirak ederlerse daha açıklayıcı bilgi verebilirler.

5. MaçaPapazı

MaçaPapazı Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    patatesi fazla yersen bağırsaklarını bozabilirsin dikkat et büyük abdest sorunu çekebilirsin :)

6. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    patates basit karbonhidrat okadar yemek yağlanma yapabilir kepekli ekmek ve bulgura aban sen yine

Sayfayı Paylaş