Para yoksa...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve daragoza tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar beslenmeye ve para yatırmaya dayalı olan vucut geliştirme olayı turkiyede bu miktari kat kat fazla olması gerekıyor :) cogunun yoksulluk sınırında yaşadıgı bu ulkede hatta vucut geliştirmede doping almayı kaldırılan bu ulkede naturel vucut yapmak hic kolay degil :) saglıgımı onemsıyordum fakat kimsenin umrunda bile degiliz saglıklı yaşayıpda suanki tek amacım olan vucut geliştirmeyi bırakmak istemiyorum :) aslında ne yazacagımı bılmeden başladım :)
    vejeteryan fitness diyelim body building olayı ayrıdır bu işi bakliyat süt gibi şeylerle yapmak cok komik :)

amerikada bu işi yapan bir abinin bi sozunu soyleyim :)
    eğer günde 1 kilo et yiyemıyorsan bu işi ciddi yapma git tenis felan oyna :)
    etin 30 lira olması felan boyle şeyler insani o kadar sıkıntıya soktu kı yaşadıgım memlekete dusman olur hale geldim :) belediyelerin devletin hele hele sporu oven gorunuslerıyle koyulan vergilen ve distürbütörlerin ve satıcıların kazıklamaya calısması felan neyse ne diyecegimi unuttum mutlu bol acılı günler ^^

şimdi ağlak gibi gozukebilirim ama oyle biri degilim :) bunlar sadece varolan gercekler elimdeki iki üc kurus parayı otobuse minibuse vermemek icin kmlerce yol yuruyup beslenemye calısıyorum ^^

2. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1. fotoğrafın nasil geliştigini iyi bilirsiniz :p

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,7 KB
      Görüntüleme:
      1.003
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,7 KB
      Görüntüleme:
      995
  3. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    1.fotodaki kas herkeste var bende masturbasyon'a başlıyorum abi yaa :) :) :) :)

4. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ne zaman buraya konu actıysam silinmiştti hayret daha halen var :D

5. daragoza

daragoza Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    eğer et alacak paranız yoksa tavuk cigeri alın arkadaşlartavuk gogusunde 1 grm yağ varsa bunda 5 var :) butta 4
    kilosu 3 lira %26 protein var :) vitamin a + demeir cok fazla

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    para yoksa hardcore body building olmaz zaten para azsa fitness olur tabi fitness derken fitness model tarzı vücutlardan bahsetmiyoruz plaj vücudu tarzı diyelim gerçek bu

.ZYZZ. bunu beğendi.
  7. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Para yoksa olmaz .

Beslenmesi para
    Supllementi para
    Sterodisi para pct ayrı para
    Doktoru salonu para :)

Para para para varlığı bir dert yokluğu yara :)

8. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Para olup genetik olmaması daha da kötü. :) Para var dediğim de kazandığımı sadece kendime harcamada sakınca görmüyorum.

Günlük;
    1,5 tl 5 yumurta
    6 tl 200 gr dana
    6 tl 200 gr tavuk gogsu
    0,5 tl 100gr barbunya

Sadece antreman sonrası kullanacak şekilde 180 lira 2,5kg protein tozu desek ayda 20 idmandan 2,5 ay. Günlük 15 lira bile etmiyor dışarıda bir öğün yemek bile yenmez bu parayla.
    Bunları yiyebiliyorum ama saçma bir genetiğim var. Omuz çıtası dar, kollar-bacaklar incecik, bel kalın, boy kısa, eklemler zayıf bak sen en azından problemin olduğu konuda ağlak değilsin :) ben ağlakım böyle genetik mi olur elle tutulacak, estetik görünecek yerim yok :)

Şahsen vergisidir, algısıdır, memleketin halidir, imkansızlıklardır derken beyni yakıyordum. Zaten alan almış, satan satmış dedim ve gelecek ile ilgili umudum da kalmadığından hepsini kenarı bırakıp vgye başladım berbat genetiğime, vucuduma rağmen en azından kendi beslenmeme, vücuduma kafa yoruyorum.

Uzun oldu biraz cevap yazayım derken bende içimi döktüm, iyi oldu. :)

9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    yaş kaç hocam

ben de çok para zaman emek döktüm

genetik olmadı mı bu iş patates :) kendimden biliyorum

rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Para yok diye bi bahane yok gerekirse alnının teriyle çalış çal çırp bu spordan vazgeçme unutma illa suplement kullanmak zorunda değilsin

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    daha doğrusu genetik ve para lazım ikisinden biri yoksa olmuyor gerçekten ben şu ana kadar fakir ama çok iyi bir bodyci görmedim açıkçası bu arada bende genetik olarak iyi sayılmam çok çalıştım okudum para harcadım ama tam istediğim gibi olmadı vücudum

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Para önemli ama fitness yaptığım için o kadar zorluk gerektirmiyo supplement vb.

Zaten kas kütlem var. 10-15 kg daha yağ yakarsam bu iş tamam :D

Eskiden çok abur cubur yerdim pek bişey değişmedi maddi açıdan abur cubur , fast food verdiğim parayı yulafa , tavuğa , kırmızı ete , lora vermeye başladım :D

.ZYZZ. bunu beğendi.
  13. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Kendi tecrübelerime dayanarak diyebiliyorum ki normal bir insanın beslenmesi ile dahi düzenli idmanla vücut geliştirmek mümkün. Lor gibi çok ucuz besinlerle protein takviyesi yapmak da mümkünken bu iş parasız olmaz demek gerçekçi değil, ama tabii ki bu ifadeler amatör sınırlar dahilinde. Müsabık olma durumu elbette steroidsiz yani parasız olmaz.

14. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Yaş 20 üstat. Ekto endo karışımı saçma bir vücudum var. :) Eklemler zayıf, ince sayılacak kol ve bacaklara, dar omuz çıtasına, kısa üst vücuda, kalın bir bele sahibim.(Bel kalın derken yağları saymıyorum. Pelvis kemiği kalın.) 2 Sene önce 52kg idim. Farkında olmadan 70 olmuşum ve hafif hacim alabildiğimi görünce tekrar başladım.

Spor yapmasamda vücut tipleridir, anatomidir, beslenmedir, supplamentlerdir araştırıp karıştırıp duruyordum. Gerçekten kötünün de kötüsüyüm. :) Rezalet halde idim ama vücut son halini alıp gelişme dönemini tamamladı sanırım omuz çıtası hafif genişledi rezaletten bir tık level atlayıp kötü diyebileceğimiz hale dönüştüm.

Patates olsam da kenarı ayırdığım tüm paramı bu iş için harcamayı düşünüyorum. İşlerimi de öğünlerimi aksatmayacağım, yeterli dinleneceğim şekilde ayarladım. Kısaca para ise para, emekse emek. Bir yerlerden muhakkak yakalayabilirim umarım. Gelecekten de kendimden de umudum yok o yüzden en azından kendime iyi bakar, sağlıklı beslenmiş olurum.

En kötüsü de emeğimin karşılığını istediğim şekilde alamayacağımı bile bile ağzıma tuz, şeker, hamur işi, tatlı vs koymuyorum. :)

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    spor yapmasam da demişsin tam anlamadım şimdi yapıyor musun?

16. Shun

Shun Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Üyelik değiştirdim de buradan devam ediyorum. Şuanda spor yapıyorum. 1 hafta kardio ile başladım. 1ay adaptasyon. Şimdi tekrar program aldım. Son üç tekrar zorlanacağım şekilde ağırlık ile haftada 3 gün, günde 2 bölge için antreman yapıyorum. Spining, plates, yer hareketleri ile destekliyorum.

Beslenmem de ara öğünleri saymaz isek 5 öğün. Yağ,tuz,şeker,un,ekmek hiç tüketmiyorum. Yaptığım yemeklerde ve salatalarda az zeytin yağı kullanıyorum.
    Protein:süt, süzme peynir, yağsız dana,tavuk göğsü.
    Karb.: yulaf ezmesi, haslanmıs patates, pirinç lapa

Amaç temiz bulk olarak 3-4 sene bu şekilde devam edip, doğal yollar ile anatominin izin verdiği yere kadar hacim almak. Tavsiyelerini, tecrübelerini paylaşırsan çok mutlu olurum. İlgin için teşekkürler.

17. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    para ve genetik yoksa hiç olmaz demekten ziyade bu iki kaleme sınırlı olarak sahip olunca beklentilerin nasıl belirlenmesi gerektiği önemli bence. ben de ektomorfum ve öyle aman aman bir bütçem yok ama spora ilk başladığım halimle şuan ki halim arasında oldukça fark var. ama bu imkanlarla ne kadar ileri gidebileceğimin bilincindeyim ve beklentilerimi ona göre tutuyorum. motivasyon için daha yüksek hedefler de konulabilir ama sonuçta imkanlar bellidir ve kimsenin boşuna hayal kırıklığı yaşamayı isteyeceğini sanmıyorum.

komando1991 bunu beğendi.
  18. komando1991

komando1991 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Evet doğru sonuçta bu sporu hepimiz daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yapmıyormuyuz.En azından ben öyle yapıyorum amacımız görüntü yada daha kaslı bir görünüme sahip olmak değilde sağlıklı zinde bir vücut olmak olsa gerisi geliyo zaten para bu spor için belirleyici değil siz manken yada vgci olmak istemediğiniz sürece saygılar...

19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    süreci hızlandırmak senin elinde forumu oku.
    sütü peyniri iyice azalt, bu spor için çok uygun değil süt ürünleri.

20. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Bodybuilding zengin sporudur en masraflı sporların başında gelir.Ha çevremizde yokmu parası olupta deli gibi supplement kullananlar işte salon ortasında amino yutmalar aynanın karşısında değişik değişik poz vermeye çalışmalar genetik bence en önemli faktör bu sporda istediğin kadar paran olsun steroidlere bulaşmadıktan sonra dar bir omzun kötü bir genetiğin varsa bu spora 3 adım geride başlarsın.

Sayfayı Paylaş