Para Bitti Spor Gitti

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jessman tarafından 18 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. jessman

jessman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Başlıktan da anlayacağınız üzere "para gitti spor bitti." Malum günümüzde her şey para olmuşken bunu söylememin bir anlamı yok çok normal bir durum. İstanbul'un en saçma semtinde oturduğum için gidebileceğim spor salonu işaret parmağıyla gösterilecek kadar az. Sözde yeni gelişen bu ilçe lüks ve modernliği ele alıyormuş. Bu yüzden de burada zaten 2-3 tane olan spor salonuna gitsem aylık 200tl fiyat biçiyorlar. Ulan sen soyguncu musun kardeş? Gören amerikada Profostonel sporcu yetiştiren salon sanıcak. Eğitmenlerinin kolları 35cm. bile olmayan bu spor salonları benim derdim, benim kederim oldu. Bundan 3 ay önce napalım başka çare yok diyerekten bir salona yazıldım. Ellem ettim kallem ettim 3aylık 450TL de anlaştım. Anlaşmaz olaydım. Sözde lüks olan bu salon 1 bench press- 1 incline bench press - 1 decline bench press sehpası olan, ve her aletten sadece 1 tane olan allaha şükür koşu bandı ve kondüsyon bisikletleri 5-6 tane olan bu yer benden 3aylık 450Tl aldı inanabiliyormusnuz? Üstelik zar zor indirim yaptırtmama rağmen. Nedir bu pahalılık? Milletin başka bir spor salonuna gidemeyeceğini bildikleri için mi bu kadar pahalı tutuyorlar fiyatları acaba?

Benim bir önerim var! Buna devletin veya federasyonun derhal el atması lazım. Nasıl eğitim merkezlerine belirlenen fiyatlar getiriyorsa devlet, Spor Bakanlığı'nın da böyle bir projeye imza atmasını istiyorum. Aylık 200TL ne demek arkadaş? Spor salonu ticarethane olmuş durumda. spor yapmak isteyen genç, orta yaşlı farketmiyor hepside hep bu yüzden spora uzak kalıyor.

Madem spor merkezi açılıyor, devlet denetlesin eksikliği var mı? Fiyatlandırma nasıl olacak? İşte bizim ülkemizde sporun gelişememe nedeninin başıdır "para"!

Genç sporcu olmak istiyor. Araştırıyor, izliyor, motive oluyor. Hayaller kurmaya başlıyor. Sonra bir gün sırtına çantasını takıp bir spor salonunun yolunu tutuyor. Hayallerine tam kavuşacağını düşünürken, spor salonu sahibinin aylık 200TL, buda yetmiyor Gündüz üyeliği, Akşam üyeliği şu saatte geleceksin, şu saatte gitmiş olacaksın sınırlandırması getiriyor. Sınırlandırma getirdiği halde fiyatları yine el yakıyor. Şimdi sorarım sizlere böyle bir ticarethane anlayışı içerisinde ülkeden nasıl sporcu çıkacak? Devletin gençleri desteklemesi lazım. Ben böyle düşünüyorum. Bunun da en baş yolu spor salonları, futbol klüpleri yüzme kursları, yani bütün spor branşlarıyla ilgili kurslar, salonlar ücretleri devlet denetlesin, bir sınırlama getirsin. Yazık günah, sonuçta Türkiye'nin insanların durumu belli. Her şey ortada. Öyle değil mi?

Hayalet- bunu beğendi.
  2. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam ben 2 yıldır evde fitness yapıyorum, vücudum parçalı ancak çok hacimsizim. Düzensiz çalışmam yüzünden kilo alamıyorum.
    Düzenli çalışmak içinde bir spor salonuna yazılmak şart oluyor. Ancak dediğiniz gibi fiyatlar çok yüksek, günlük 4 lira sırf yol parası aylık 120 lira ediyor.
    Birde aylık 150 liradan spor salonuna yazılsak, spordan sonra ya da önce karnımız acıkacak yemek yicez derken aylık 500 lirayı bulacak fatura.
    Birde supplement alsak toplam 750 lira olacak ve soruyorum, hanginizin elinde ay sonu 750 lira para kalıyor ? Ben zaten asgari ücrete çalışıyorum, yakında nefes almak bile parayla olursa şaşırmam.

Mesuertüzün ve Hayalet- bunu beğendi.
  3. Rhea

Rhea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    fitnes zaten zengin sporudur arkadaslar

4. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ben mahalle arası bir spor salonuna gidiyorum. yolda yürüyorum. yarım saat yürüyorum giderken. gelirken de yarım saat. ayda 60 lira salon. merkezdekiler ve büyük salonlar daha pahalı sanırım. biraz daha butik salonlar daha ucuz olabilir.

5. jessman

jessman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Hiçbir spor branşı zengilik veya fakirlik ile bağdaştırılamaz!
    Yaşam biçimi spor olmayan insanların kelimeleridir bunlar. Sporu sadece 'hava atma' aracı görenlerin kelimeleri...
    İşte bu yüzden, bu ticari kafa mantığı nedeni ile 'Maloday' isimli arkadaşımız gibi yüzbinlerce genç arkadaşımız var. Buna ben de dahil.

Önemli olan spor salonunun lükslüğü değil. Önemli olan o salonun gerçek bir sporcu yetiştirebilmesidir. Ama sorun şu ki önemli olan 'PARA' .

Son düzenleme: 18 Şubat 2014
    efekrotos, Pulbiber072 ve moloday bunu beğendi.
  6. Rhea

Rhea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    spor salonunun luxugunu kastedmemistim ben,
    sadece FITNESS sporunun butceye bindirdigi yuk ten bahsediyorum. en basitinden 70 kg biri icin ayda en az extradan 200+tl harcamasi gerek

spor salonu : 60 TL
    120 gr protein alsa bu arkadas gunde : bim den tavuk gogsu alsa 500 gr. 120 gr protein icin 5 TL odemis olacak.aylik 150 TL eder.
    eee bu arkadas hic mi et balik yumurta(15 adet yumuarta 5 TL suan ) peynir sut findik badem vs yemeyecek ?

7. moloday

moloday Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Öyleyse biz spor yapmayalım, zenginler yapsın birtek.
    Hatta biz yaşamayalım, zenginler yaşasın.

8. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    spor parasiz yapilir yagdan felan kurtarirsin ama vg yapcaksan para harcaman lazim.

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa088 bunu beğendi.
  9. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Aylik 200 tl cok buyuk bir rakam neresi orasi merak ettim. 300 tl market alisverisi yapiyorum sadece ve bu rakam vucut gelistikce artıyor kim ne derse desin vucut geliştirmek maddi yonden masrafli bir spordur. Ha ben sadece protein tozu kullanirim evde ne hazirlaniyorsa onu yerim diyorsaniz zaten bir yerden sonra yerinde saymaya baslarsiniz.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

10. savasbaris

savasbaris Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Arkadaşlar müasabik sporcumusunuz antrenormusnuz yada olmak icin bi cabaniz mi var? Nereye kadar gelismeyi buyumeyi planliyorsunuz? Insan vucudunun gelisim konusunda bi siniri vardir ondan sonra gelisim cok cok yavaslar zaten suplementlerle bu gelisimi hizlandirir kimi insan. Kimi insaninda planlari vardi kür kullanir. Jessman arkadasimizin dedigi gibi simdiki gencler utanarak soyluyirumki bu sporu hava atma araci olarak kullaniyor. Neden hic saglikli yasamaktan kimse bahsetmiyor sporun faydalarindan kimse bahsetmiyor biride demiyorki bu sporu yapiyorum artik az hasta oluyorum sigara icmiyorum bu sayede merdivenleri artk soluksuz cikiyorum vs. Buyumek buyumek buyumek aklinizi buyumek almiş baska hic bir faydasi kimseyi ilgilendimiyor. Diger iyi yonlerini dusunun birakin tam anlamiyla beslenemyin dört dörtlük yapamayin ama inanin merak edin arastirin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CasLoWeD bunu beğendi.
  11. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    vücut geliştirmenin nesi maliyet arkadaşlar ya :D söyle diyim suplement kullanmayan sıradan bir sporcu günlük 100 gr protein alsa 250 grda karbo makarna pilavdan karboyu alabilir 100 gr proteinin 500 gr tavuk etinden karşılasan kalnınıda lor vs süt bunlardan karsılasan günlük maliyeti 15 lira falan tutar 1 kilo tavuk gögüsü 10 lira 100 grde 20 gr protein var desen max 500 gr bile senin işini ileri derecede görür makarnayı alsan 75 gr karbo var 100 grda bi paket 500 gr pilavda öyle 20 25 lira 5 6 kilosu heralde siz yediğiniz yemeği sayıyonuz size söyle diyim biz evde 3 kişi yaşıyoruz babam la babannem aylık 500 600 lira harcıyolar yemklerine ben 250 lirayı gecmiyorum parcalı ve hacimliyim yani siz spor yapsanızda yemeke para gitcez yapmasanızda işin içine tozları katmayınca gayet ucuz bir spor siz profesyonel değilsiniz arkadaşlar 100 gr protein alsanız bile vücut bunu almaz o kadar diyim size çok abartıyonuz bazı şeyleri kendiniz zorlaştırmak için :) bakın;

günlük 1 litre süt 2.5, 3 tl
    tavuk eti 500 gr 5 -6 lira civarı
    1 paket makarna 500 gr lık 1 lira
    salata falan 1 -2 lira desen daha ne istiyon :D

normal birisi olsan ıspanak alsan yanında kola meyve suyu yogurt vs desen bu fiyatın aynısı tutar zaten fazla kasmayın yani yapın sporunuzu hiç yemek yemeyin yine güzel vücudunuz olur hacimli olmazsınız ama hiç yapmamaktan iyidir

başka bir gün için 1 paket yumurta alsan 4 5 lira tutar 10 tane var desek içinde

3 tane yumurta sabah yulaf ezmesi 500 gr lık paketlerı 5 tl falan eti nin + süt + 250 300 gr pirinç desen 250 300 grda tavuk yine 15 tlyi geçmez günlük maliyeti yani bi paket yulaf alıyosun günde 100 gr tüketsen 5 gün gider tabi bu verdiğim ornekler sıradan insanlar için sizin gibi benim gibi bu işi üst düzey yapcaksan tabiki çok para gide rama kendinizi kandırmayın siz üst düzey yapmıyorsunuz zaten bu işi

12. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Savasbaris herkezin kendi hedefleri var. Vg veya fit farketmez ikiside ayni kapiya çıkıyor beslenme..
    Kas inşaa etmek kadar onu korumak ta beslenmeden geciyor.kim ne icin yaparsa yapsin ister hava atma ister dikkat cekme farketmez sonucta gorsellige hitap eden bir spor dalı. Eğer bir emek veriyorsan spor salonunda haftada 5 saat ter dokuyorsan bunun ödülü olarak vucuduna istedigi besinleri vermek zorundasin.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

13. jessman

jessman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında benim anlatmak istediğim farklı kulvarlara çekilmiş durumda şuan. Benim bahsettiğim şey bu sporun lükslüğü, pahalılığı değildi. Benim burada dile getirmek istediğim tek şey 'SPOR SALONLARININ YÜKSEK ÜCRET KARŞILIĞINDA HİZMET VERMEK İSTEMESİ' altını çiziyorum. Bahsettiğim şey bu yani, protein tozu, kreatin, kür olayları değil, beslenme işi değil, benim bahsettiğim sadece spor salonları ile ilgili bir konu. Burada spor pahalılığını değil, spor salonu pahalılığını tartışalım. Böylece çözüm odaklı bir sohbete değinmiş oluruz. Konu, konuyu açar felsefesinden gidersek hiçbir zaman cevap bulamayız. Anlaşılmıştır umarım.

14. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Antalya'da fiyatlar normal 60 bilemedin 70 tl fiyat ile spora devam edebiliyorsun, fakat tek spor salonuna yazılmak ile iş bitmiyor sen yazıl salona ücretini ver eğer'ki düzenli beslenmiyorsan, günlük gereken protein ve karbonhidrat'ı alamıyorsan o yaptığın spor vücut geliştirme gurubuna girmiyor malesef ha dersin'ki ben fitness ile uğraşıcam tamam onu evde bazı egzersiz ve aletler ile yapabilirsin.Ama şunu söylemek isterim türkiyede beslenmek zor arkadaş et'in kilosu belli tavuk desen 15'günde yetişiyor hormon ile tabi oda fiyatı yine yüksek yani askeri ücretle çalışan birisinin yapabileceği birşey yok supplement fiyatları'da belli.

15. Ryz

Ryz Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    ozel salonlar pahali oluyor belediyelerin bu islere el atmasi lazim ankarada bazi belediye baskanlari bu yonde calisma yapiyor eski belediye baskani keciorenin spor kompleksleri yapti fiyatlarida baya uygun hatta ozel salonlar bile 40 tl den baslayan kampanyalar yapmak zorunda kaliyor.

GSmart Maya M1 v2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    tolga hocayla aynı salonda idman yapiyoruz sporu falan birakmadi yani:))

17. hzkeko

hzkeko Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13

18. Juan Antonio

Juan Antonio Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    para bitti diye spor bitmez. ben salona yazilali 4 ay oldu sadece. Öncesinde evde 2 çift dambell ve kendi vücut agirligimla yaptığım hareketlerle fit bir vucuda sahiptim zaten. Spor insanın doğasında vardır. Evet durumu kötü olan ve hacimli düzgün bir vücut için hayvansal gida ve takviye gıdaları tüketemeyen insanlarımız elbetteki vardır. Öncelikle spora ve beslenmeye ne kadar para ayirabileceginizi belirleyin. Tavuk göğüsunu ucuza bulmamiz mumkun. Indirimli dönemde ton balığı almak mümkün. Halk ekmeginden tam bugday ekmek almak mümkün. Eve yagli peynir degilde light peynir almak mümkün. Lütfen ben bu spora saygı duyan birisiyim. Bende öğrenciyim. Ve bende zorlanıyorum. Belli yerlerden kisiyorum. Ve olabildigince beslenmemi yagsiz gıdalara yönetmeye çalışıyorum. Sadece şinav mekikle vücudumu öven insanlar vardı. Aklınızı kullanın. Alternatif yaratın. Ve iyice düşünün.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.575
    Ödül Puanları:
    123
  20. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    vallaha salon antalyada normal.ama ben yine bu canina yandigimin ulkesindeki pahaliliga cekicem konuyu kusura bakmayin. 17 yasina yeni girdim 16 yi doldurdum.1.75 boy 73 kilo.gunde 2 yumurta 200 gram tavuk gogsu aliyorum.toplasan 50 gram yani.onun haricinde artik aksam yemeklerinde ne varsa o.sutten ondan bundan aldigimiz ufak tefek proteinleride toplarsak (1 tl lik biskuvi var bi paket. 10.5 gram protrin var ama neye yarar?) 60-70 gram arasi protein gunluk.haftanin 4 gunu spor ve spor gunleri eas whey. simdi benim vucudum gelismicekmi?

Sayfayı Paylaş