Para Çekme Olayında Erkek ve Kadının Farkı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    hah mesela diez in yazdıklarına tamamen hak veriyorum thums:evet komik görüntülerde çıkıyordur dorudur :) ben sadece kadınlar beceriksiz denmesine kızıyorum hepsi bua32 yoksa alınma falan yok ortada ;) hem böle korkutmayın gözümü daha hala ehliyet almadım,direksiyona da hiç oturmadım yaa:D

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Sen öyle dedin ben böyle dedime getirmek istemiyorum ama multitasking kesinlikle kadınlarda olmayan bir özellik. Kadınlar sadece daha çok düşünüyorlar. İlk yazının konusu aslında bu.
    Yani uzun süre düşünüyorlar ama ani kararlar alamıyorlar. Trafik ise tam manasıyla hızlı karar alma yeri.
    Benim babam çok pimpirikli olduğu için benden arabayı hep sakladı ama arbayı ilk elime aldığımdaki rahatlığımla da gurur duydu. Ablama ise ne olsa da kaçırmaz diye öğretmeye kalktı, üstüne düştü ama sonuç hüsrandı. Tabi ki ikimizin verdiği de bireysel örnekler. Bunları referans almayalım.
    Araç kullanma konusunda kadınların zaafı kabul etmek istemesen de var.
    Nasıl erkeklerin de kadınlara görece zaafları varsa ve bunlar kadınlar için mizah konusu olabiliyorsa araba kullanamama meselesi de olur. Demek istediğim bu.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki ediyorum. Bu zaaflar mizah üretmeye yardımcı oluyor. Kadınlar da erkeklerle dalga geçiyor, erkekler de kadınlarla. Mesele abartmamakta.
    Böyle görüntülere güleceğiz. Erkek arası sohbetlerde dalgamızı da geçeceğiz. Geçmeyen erkekler de var, geçmeyen kadınlar da var. Lakin kadınlar erkekler kadar dümdüz ifade etmedikleri, mizahı ironiye kaçırarak gerekirse geri adım atılabilecek şekilde sundukları için, daha insaflı davranıyormuş gibi görünüyorlar. "Seks ve futboldanbaşka birşeyden anlamayan varlık" tanımı bir genelleme. Aynen kadınlar için "alışveriş ve dedikodu dışında birşey bilmeyen varlık" diye yapılabilecek -tabi ki gerçeği yansıtmayan- genellme gibi.
    Mzah abartıdır arkadaşlar. Gerçekleri yansıtmak zorunda değil. Var olanı abartırsın.
    Kadınlar genel olarak daha kötü araba kullanır, bunu abartırsın mizah olur.
    Erkekler cinselliğe daha düşkündür, bunu abartırsın mizah olur.
    İkincisiyle üstüne üstlük erkekler de kadınlar kadar dalga geçer. Yani netice itibariyle genellemelerin istisnalarının da olduğunun farkındayım ama bu beni eğlenmekten alıkoymaz.

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    her kadın bu şekilde araç kullanmıyor ya da bu kadın gibi park etme özürlüsü değil elbet ama özellikle park etme sorunu yaşadıkları gerçek. aslında mekanik olaylardaki beceri farklılığı tarihsel bir gerçek. ilk çağları düşünün. avlanmak zorunda olan erkek, bunun için alet yapmak zorunda olan erkek, yaptığı bu aleti etkin ve verimli kullanmak zorunda olan yine erkek, daha sonra ne oldu tekerlek bulundu, bunu araçlarda kullanan, atı arabaya bağlayarak o aracı kullanan yine erkek, ilk motorlu taşıt yapılır bunu kullanan yine erkek. özellikle ilk araçlardaki direksiyon hakimiyeti için fiziksel güç gerekmekti idi bunun sonucunda erkeklerin araç kullanması kadınlara oranla daha fazla...diğer ve en önemli etken testesteron....hırs, heyacan ve cesaret erkeklerde daha fazla tabi bu çoğu zaman başa bela oluyor...o yüzden F1 de hep erkek pilotlar var...

5. hotlife79

hotlife79 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    turzm inşaat
    Yer:
    Normalde ankara ama şimdi rusya
    Süper ya bayıldım tam doğru olmuş valla :Dhyper_

Sayfayı Paylaş