Para Çekme Olayında Erkek ve Kadının Farkı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Veyron tarafından 3 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    ERKEK

1- Bankamatiğin önüne parket
    2- Kartı sok
    3- Şifreyi gir, işlemi yap
    4- Parayı, kartı ve makbuzu al

5-Arabaya bin çalıştır git.

KADIN

1- Bankamatiğin önüne parket
    2- Dikiz aynasında makyajına bak
    3- Kontağı kapat
    4- Kontak anahtarını çantaya at
    5- Bankamatiğin önünde çantada cüzdan ara
    6- Kartı sok
    7- Çantada şifrenin yazılı olduğu kağıdı ara
    8- Şifreyi gir
    9- Ekrandaki bütün yazıları oku
    10- İptal tuşuna bas
    11- Şifreyi yeniden gir
    12- İptal tuşuna bas
    13- Şifreyi yeniden gir
    14- Bakiye sor
    15- Parayı al
    16- Bütün yazıları yeniden oku
    17- Makbuzu al
    18- Arabaya dön
    19- Makyaja bak
    20- Sağ sinyal ver
    21-Üç santim ilerle, dur
    22- Arabadan in
    23- Bankamatikten kartı al
    24- Arabaya dön
    25- Kartı cüzdana koy
    26- Makbuzu küçük bir deftere işle
    27- Makyaja bak
    28- Geri vitese tak
    29- 1 Kilometre ilerle
    30- El frenini indir

2. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    veyron ne yaptın ya harika olmus eline sağlık valla saat biri geçti bugun ilk defa gülüyorum sağol.eline sağlık.bi bakış açısıda benden;

Kadın - Erkek Farkı-kadın kavga çıkmasın istediği vakit konuşmak ister
    -erkek ise kavga etmek istediğinde konuşmaya başlar

-kadın mutlaka duygularının alaşılmasını ister
    -erkek ise duygularının anlaşılmasından nefret eder

-kadın \'\'git\'\' dediğinde erkeğin kalmasını istiyordur
    -erkek \'\'git\'\' dediğinde ise sahiden kadının gitmesini

-kadın gelecek kaygısı duymamak için evlenir
    -erkek evlendiğinde gelecek kaygısı duymaya başlar

-kadın cevap beklemeden de soru sorar
    -erkek kesinlikle cevap beklediğinde soru sorar

-kadın \'\'neyin var\'\' dediğinde \'\'hiç birşey\'\' cevabına inanmaz
    -erkek \'\'neyin var\'\' dediğinde \'\'hiç birşey\'\' cevabına inanır

-kadın için \'\'evet\'\' ya da \'\'hayır\'\' gibi kısa cevaplar yetersizdir
    -erkek içinse, evet ya da hayır cevapları \'\'lüzumundan fazla\'\' yeterlidir

-kadın istemediği bir cevap duyunca yeni sorular üretir
    -erkek istemediği bir cevap duyunca daha evvelki sorularını bile unutur

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    el frenini indir!! duh
    süper..yüzümdeki gerginliği aldı valla bu espri.. eline sağlık..:lol::lol:

4. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Birde gazetelerde bayandan satılık diye yazarlar. :D

Bayandan araba alırken baskı balata parasını kesmek lazım .Çünkü kafadan deiştirmek gerekiyor.

Birde park etme olayları var o daha süper .Video yu izleyin hak vereceksiniz bana(zaten herkes hak veriyor biliyorum)

[youtube]IX7ab3pOE_w[/youtube]

[youtube]1bghfvMyyRg[/youtube]

Son düzenleme: 3 Ağustos 2007
  5. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk videodaki ne öyle..otoparkta vurmadık araba bırakmadı..bi onu ebeliyor bir diğerini sanki.. yuh yani a32

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    abi neydi o öyle. sanki düşmanının arabası. hırsını alamadı bi daha bi daha...başka da bir izahı olamaz. yanlışlıkla birkere çarpılır da 3 kere üst üste pes doğrusu...ardına bakmadan kaçtı gitti...trafikte bunlardan çok var...yavaş yavaş yolun ortasından gider. sağa yanaşmaz çünkü kaldırım var kaldırıma çıkmaktan korkar....

7. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Birinci video tam bombaymış cidden:lol: Daha otoparktan çıkarken dağıttı ortalığı, yoldaki halini hiç düşünemiyorum. Eve gidene kadar pert olmuştur zaten araba:lol:

8. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Herkes değil..video komik olabilir..ama kadınlara da şu beceriksiz şöfor etiketini yapıştırmaktan vazgeçmek lazım..

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    kadınlar beceriksiz şoför olmaktan vazgeçtiği zaman bende beceriksiz şoför etiketini yapıştırmaktan vazgeçerim.

Bu arada 1. videoyu ekleyen arkadasım oluyor .Bursada bir otoparkın güvenlik kamerası görüntüleriymiş.

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yalnız yazının alıntı olduğunu belirtmek gerek.
    Herkesi uyarıyoruz bu konuda. Veyron unutmuş olsa gerek.

11. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Her erkek de başarılı bir şöfor değildir zannımca..tıpkı her kadının olamadığı gibi..tıpkı her insanın olamadığı gibi.. ama siz erkekler bunu genellemeye vurmaya bayılıyorsunuz değil mi ? Neden,çünkü sizler (hepiniz) çok başarılı şöforlersiniz,asla park hatası yapmazsınız,asla direksiyon başında çuvallamazsınız..ve hatalı bayan şöforleri izlemek,onlarla dalga geçmek,ve konunun olmazsa olmazı "kadın şöfor işte" cümlesini vurgulamak sizin için büyük bir zevk hatta büyük bir hobi olmuş malesef..

Bazı mesleklerde veya hobilerde herhangi bir cinsin başarı oranının diğerinden yüksek olduğu doğrulanabilir,ki zaten bu tarz konularda yapılan bir sürü istatistiksel araştırmalar var..bunlar çok doğal ve olası şeyler..ama bu sonuçlara dayanarak genelleme yapmak ve ondan da öte bayanlartın şöforlüğüyle eğlenmek,bir nevi onları küçümsemek doğru bir şey değill bana göre..Tersi bir durum olup bayanların da sizlere "bu iş bayan işi,sizler beceremiyorsunuz" gibi bir tavırla yaklaşmaları söz konusu olsaydı o zaman da aynı tepkiyi verirdim..

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    1. video bence kamera sakasi.

13. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    SCHWARZXXL yazı alıntı olabilir,bu tarz yazılar hep görüyoruz.Gerek gülünür,gerek tatlı atışmalar yaşanır böle şeyler toplulukta paylaşılırsa,çok doğal bir şey bu. Bende kabul ediyorum elbette erkeklerin başarı oranı daha yüksek araba kullanmada..Ben sadece bunun bi genellemeye vurulup erkeklerin bu genellemeyle eğlenmelerini doğru bulmuyorum hepsi bu. Sadece fikir belirttim,ortada bi kızgınlık yada bir tartışma söz konusu olamaz thums: sizler iyi şöforler olabilirsiniz..ama dediğim gibi..bir bayanda başarısız olabilir..bir erkekte..ama bütün bayanlar birden başarısız olamaz bence..

14. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    değil saydam..bursada bir otoparkın güvenlik kamerası görüntüleriymiş..

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kadınlar da kendi aralarında geçen muhabbetlerde erkekleri dalga malzemesi haline getiriyor. Bu iki cinsin birbiriyle uğraşması son derece doğal bir şey. Misal kadına özel ürünleri konu alan reklamlar. Hepsin de erkek saf ve şaşkın kadın ise bilmiştir. Kadınlar erkekleri seks ve futboldan başka hiçbir şeyden anlamayan varlıklar olarak tasvir ederek de mizah yapar. Zaten mizahın temeli abartmadır. Bunlar doğal.
    Senin de yazdığın kadınların erkeklere yaptıklarını konu alan başlıkta anlatılanlar da görüldüğü üzere kadınların erkekleri parmaklarının ucunda oynatabilecekleri bir tür olarak görerek üstü kapalı küçümsediği bir gerçek.

Araba kullanabilme yetisine gelince, bu biraz genetik bir mevzu.
    Kadın genetiği ve beyninin çalışma şekli araç kullanmaya erkek kadar müsait değil.
    Araba kullanma 3 boyutlu düşünebilmeyi gerektirir, beynin multitasking'e yani aynı anda bir kaç işi yapabilmeye yatkın olmasını gerektirir.
    Kadınlarda bu yok. Hızlı karar verilmesi gereken durumlarda kadınların paniğe kapılma eğilimi daha fazla. Çoğu trafikte sıkıştırılıyorum diyen kadın aslında gidip başkasının yolunu taciz ettiğinin farkında bile değil mesela. En sol şeritten sağdaki sapağa geçmek istediğinde ona yol vermeyen her erkeğin kendini sıkıştırığını ilan eebiliyor kadınlar.
    İstisnalar elbette mevcut. Ne erkek fatma kadınlar görüyoruz ama neticede cinsiyetler üzerinde yapılacak genellemeler mevcut. Bunlardan biri de kadınların genel olarak araba kullanmaya vakıf olmadığı.

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/d_nyanin_en_zit_lari-t9868.html?p=96415#post96415

17. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    dalga malzemesi haline getirdiğinizi kabul ediyorsun..sana şu konuda katılıyorum,iki cinside birbiriyle uğraşması çok doğal..ama bana göre uğraşmak dalga geçmek değildir..ve ben bir bayan olarak elbette hemcinslerimle bu tarz muhabbetler içinde bulundum..ama hiçbi erkekle dalga geçmedim..geçmem de..ve erkekleri de mesela hiç bi zaman "seks ve futboldan başka hiçbir şeyden anlamayan varlıklar" olarak düşünmedim,düşünmem de..
    aksine bazı konularda başarılı erkeklerin sayısının da bayanlardan fazla olduğuna inanırım..

oturupta gerçekten düşünmemiş kadınlar erkekleri öle görebilir ama bana göre de kapalı birer kutuya benziyo erkekler..kadınlar nasıl her şeyi dışarı vurarak yaşamayı seviyorlarsa çoğu erkekte bunu kendi içinde yaşıyor..şölede bir örnek vermek istiyorum..üye olduğum forumlardan birinde "erkekler de ağlar mı,erkekler üzülürmü" şeklinde başlıklara rastlamıştım..ve yazılanları okuyunca tek hissettiğim şey sinirdi..ne demek dedim,onlar da insan..işte bu da bir genelleme ve küçük düşürmedir bana göre..ama bazı bayanlar bunu yapıyor "erkekleri duygusuz olarak nitelendirip üzülebilirler mi ağlayabilirler mi " diye düşünüyorlar gerçekten..

varmaya çalıştığım bir nokta yok..çünkü daha öncede fikrimi belirttim..şunuda sölemek istiyorum,okuyanlara tarafından öle anlaşılmasın,ortada bir gerginlik falanda söz konusu değil..hepsi fikir alışverişi..ama zaten daha bir şey yazmayı düşünmüyorum,bu kadar erkeğin söyleceklerine cevap veremem malesef,tek kalmış duırumdayım burda :) herkese saygılar..

18. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH

Schwarz benim bildigim istatiklere göre, multitasking de uzman olan bayanlar, bunu ilk yazida gösteriyor :cool:
    Ve unutmayalimki araba sürmek tecrübe meselesi - bu da demektir ki :) evdeki arabayi en cok kim sürerse en iyi sürücü o olur, ve malesef, benim bildigime göre, bu görevi erkekler cok iyi üstüne aliyor. Bu arada tahminlerinize göre abim benden daha iyi araba sürüyor, ve haklisiniz, ama o zaten 14 yaslarinda kacak arabaya binmeye baslamisti, ben ise 21 yasinda ehliyete basladigimda ilk defa araba sürmeye basladim.

Panikleme konusuna gelince... Kusura bakmayinda trafikde küfür yagdirip, asiri siddet dolayindan, ve kurallara uymamak nedeniyle trafik kazalarina neden olan biz degiliz :badgrin: Birak da icimizde biraz panikleme korkusu olsunda, böyle kazalara sebep olmayalim.

19. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kadınların arabayı iyi sürememesi acemilik sürelerinin uzun olmasından sanırım..bunuda cesarette erkekler kadar olamamalarına bağlıyorum yoksa yetenek özürlülük değil..tamamen paniğe kapılma katsayısının yüksekliği ve olaya yoğunlaşamama..
    veyron'un ilk yazısında da belirttiği gibi arabaya binerken aynada makyaj kontrolü..inerken makyaj kontrolü ve kontağı unutma..tamamen erkekler kadar olayı önemsememek ve yoğunlaşmamakla alakalı..

fakat asıl mesele kadınların araba parkları dünyaca espri malzemesidir..ve bu malzemeyi bolca verirler..bunda alınacak bişi yok..özelliklede geri geri parkları :)

20. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara

Sayfayı Paylaş