paşahan tanışma ve antreman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve pashacan tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ,
    belli zamanlarda üye olmaksızın faydalandığım bu websitesine aktif katılımcı olarak yer alabilmek adına kısa bi süre önce üye olarak aranıza katılma kararı aldım.gerçekten kitap gibi açıp okuyabileceğimiz mükemmel bilgilerle dolu öğrenmek bilmek isteyen insanın iştahını kabartan yardımsever ve naif birbirinden değerli üye ve adminlerle dolu mükemmel bi site olduğunu düşünüyorum.bu oluşumda katkısı olan üye ve kurucuların hepsine tek tek teşekkür ederim..üye olmam 2 - 3 hafta kadar oldu sanırım kendimi tanıtma başlığını biraz geç açıyorum sanırım..
    kendimi tanıtmak isterim;
    adım başlıkta belirttiğim gibi paşahan kerem (her ikiside adım oluyo =) )
    bide kadir gecesi doğduğum için kadir olarak 3. adım var ama o pek kullanılmıyo :)
    26 yaşındayım istanbul bakırköy'de oturuyorum ..birçok sporla haşır neşir oldum ortaokul - lise dönemlerinde hiperaktivite tanısına uyduğumdan dolayı spor her zaman benim için çıkış kapısı oldu 18 yaşına kadar futbol oynadım ve yine aynı dönemlerde lisanslı olarak yüzüyordum.
    body building olayına gelince ise ;
    lise bittiği sene body building için bi salona yazıldım ama o dönem çok inatçı davranıyodum ..omuzlarım geniş ben omuz çalışmam bacak gelişsin istemiyorum ben bacak çalışmam ..sadece göğüs ve kol istiyorum bunları çalışıcam şeklinde saçma sapan kendi meşrebimce kararlar alarak yarım yamalak eğreti bi spor dönemim oldu..bundan bir sene kadar sonra bunun ne kadar yanlış olduğunu kendi omuzlarınızın bacaklarınızın vs ne kadar iyi durumda olduğunu düşünürseniz düşünün hiçbir şekilde bu sporla elde edeceğiniz estetiğinin çeyreğini dahi edemeyeceğinizi bunun yanısıra tüm vücuda kan pompalamanın ne kadar değerli olduğunu idrak ederek 7-8 ay kadar disiplinli adam gibi bi çalışma yaptım ..kendime göre çok güzel ölçülere ulaştım kollarım 43 lere kadar dayanmıştı kilom 90 küsürlerdeydi.ama sonra bu durum bana çok kötü geldi kendimi çok hissettim çevremden eleştiriler vs. ve benim maymun iştahımın sonucu farklı bir döneme girerek 90 küsür kilosan 6-7 ay içinde 68 kiloya kadar düştüm midem bende obsesyon haline gelmişti ne kadar erisede bana hala şişman bi mide varmıs gibi geliyodu.tabi tüm ölçülerimide kaybettim fitness vücudu elde etmeye çalışıyodum hesapta..anlayacağınız istikrarsız ve programsız bi biçimde vücudumla oynadım durdum ..hedefa gitmek bazında 2 sene kadar bi kaybım oldu anlayacağınız.daha sonra annemin vefatı ile hayatımda büyük bi sarsıntı yasayarak 2 sene kadar ara verdim ..spora ve bicok seye hayattan kopmak babında.ama spor olmayınca çıldıracak gibiydim kendimi asosyal kıpırtısız agresif enteresan bi adam gibi hissettim ..tekrar son 8 aydır spora başladım ..şimdiki özetim ise kış dönemini istediği gibi kapatamamış ne yağ yakımına girebilecek kadar ölçülerini kaybetmeyi göze alabilen ne büyümeye devam edebilecek kadar yağlanmayı göze alabilen ortada kalmış bir sporcu gibiyim..işin özü benim için antremanda esasında salona gidip sağlam bi antreman yapabilmekte o gün antremanım kötü geçtiyse gün boyu moralim kötü olur o gün iyi antreman cıkarmıssam gün boyu yüzüm güler iyi hissederim kendimi.2. üniversitemi bu sene bitirdim temmuzda diplomamı aldım önümde kısa dönem bi askerlik maceram var bununla ilgilide kafam oldukca karısık acaba bırakmalı mı? yoksa askere gidene kadar devam mı? devam ise ne ölçüde devam ?
    işte böyle kafası karısık bişekilde topal aksak devam ettirmeye çalışan bi adamım =)

ölçülerim bildiklerim ;

kilo: 82
    boy: 179
    kol : 40 - 41 arası değişiyo =)
    omuz : 128 kadardı en son
    diğerlerini bilmiyorum acıkcası..

haftanın 4 günü ağırlık antremanı pzt- salı - perş - cuma şeklinde yapıyorum
    çarşamba ve cmrt bi saat kadar kardio yapmaya gayret ediyorum
    1.5 aydır dietteyim hic kilo kaybetmeden belimden 8 cm inceltebildim
    belim cok kalın bu arada arkadaslar bu en cok cektiğim konulardan bri su an 90 cm
    98 cm idi düsünün !

bir diğer sorun yasatan bölgem üst göğüs ne yaparsam yapayım üst göğüs bir türlü çizemedim anamı ağlatıyo tabir-i caizse =)

programım su sekilde

pzt: bench press : 12 10 10 8

üst göğüs dumbell press : 12 10 10 8

üst göğüs yana açış : 12 10 10

butterfly : 12 12 12

telde yana açış : 20 20 20

barbell curl : 12 10 8 6
    makine scut curl : 12 10 8
    dumbell curl : 12 10 8 6

salı : makine military press : 12 10 10 8

ön omuz dumbell press : 12 10 10 8
    laterel : 12 10 10
    bar öne açış : 12 10 10
    trapez : 12 10 10

alna triceps : 12 10 8 6
    telde fransız triceps : 12 10 8 6
    pushdown : 12 12 12

perşembe : barfix 10 10 10

pulldown : 12 10 10 8
    cable rowing : 12 10 10 8
    t-bar : 12 10 10
    makine sırta açış : 14 14 14

cuma : alt göğüs bench press : 12 10 8 6

dumbell press : 12 10 8 6
    alt göğüs yana açış : 12 10 8
    dips : 12 10 10

barbell curl : 12 10 8 6
    tek dumbell scut curl : 12 10 8
    bench triceps : 12 10 8 6
    tek dumbell fransız triceps : 12 10 8

kullandığım supplementler : whey protein ve amino asit
    bunların dısında 20 gün önce ultimate nutrition tribulus grw 2 adlı supplementine bi arkadasın çok övmesi üzerine basladım öyle ahım sahım bi etki gördüm diyemem
    simdilik bu kadar
    tüm yorum ve elestirilerinize saygım sonsuz

herkesle tanıştığıma şimdiden memnun oldum

saygılar

builtman ve glorious1907 bunu beğendi.
  2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    sırtta ve gögüste 5'er hareket biraz fazla değil mi..hem de havalar bu kadar sıcak iken..
    bir de haftada bir bölge 2 kez çalıştırılıyor sanırım, yani yazdığın programa göre cuma günü gögüs biceps yaptın, pazartesi tekrar gögüslemi başlıyorsun yoksa omuzla mı...

3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    merhaba okankut
    göğüste 5. hareket olan tel i eklememin sebebi göğüs kısmımda meme ucuna tekabul eden bölgede son aylarda yağlanma oluşmasından dolayı ekledik..dikkat etmişsindir çok fazla tekrar söz konusu oradaki yağı yok etmeye çalışıyorum zaten göğüs bölgem oldukca sorunlu hat alamıyorum doğru dürüst özellikle üst göğüste.. cuma günü süper set şeklinde devam ediyorum.ağırlıklı olarak alt göğüs görmüş olduğn gibi göğüse ait bölüm

şu an çalışma sırası olarak benim formum haftabasında en düsük halden haftasonuna gittikce artıyo bundan dolayı en az önemsediğim program olan kanat - bacak ile başlayıp, salı göğüs - biceps , perşembe omuz triceps, cuma super set pzt. ye dönünde tekrar kanat bacak devam ediyorum dolayısıyla göğüs biceps ve super set arası 3 gün oluyo ..bana pek arka arkaya gelmiyo ama bilmem sen ne düşünürsün? tavsiyen olursa dinlemek isterim.teşekkürler

4. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    şahsen bacağı sırt gibi büyük bir kas grubu ile girme taraftarı değilim, genelde omuzla beraber yaparım ama tek gün sadece bacak girdiğim zamanlarda oldu ki, bence bu denenebilir..
    foto oılmadığından gögüs kısmındaki yağlanmaya ilişkin pek bi şey diyemiyorum, ama inan yağ oranın düştükçe alt gögüste şekillenmeye başlıyor ve kendini belli ediyor.
    tabii yazdıklarım sadece tavsiyedir..

5. serkan92

serkan92 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler profosyenel basket oynuyorum ayrıca idman olmadığı günlerde fitnessa gidiyorum bana önereceğiniz program var mı boyum 1.88 kilo 81

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.Bu yüzden günlük bölümü dışında taşınmıştır.
    Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    çok haklısın yağlanmayla alakalı büyük oranda ondan kaybediyorum hacim almada sıkıntı yasamıyorum ama bu beraberinde yağlanmayıda getiriyo bununda sebebi tabi benim oburluğum kış döneminde diet yapmazken doğru beslenemedim şimdide cok sıkıntı cekiyorum diet yapmaya gayret ederken en azından doğru beslenmeye dikkat ederken..gece oburluğum filan var bide alkol sorunum maalesef..
    bacak konusundada haklısın ama bacak çok öyle aman aman antreman yaptığım bi kas grubu olmadığından beni sarsmıyo ama yakın zamanda kombinasyonları değiştirip vücudu şaşırtma niyetim var

tek adele hiç eğendiğim bi çalışma prensibi değil
    biceps triceps birgünde yapmak istiyorum bilmem ne kadar faydalı olur
    ama diğer grupları nasıl kombine edebilirim pek bi fikrim yok

8. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    diez haklısınız
    amacım yeni olduğum için esasında büyük ölçüde kendimi tanıtabilmek ve arkadaslarla bu doğrultuda tanısabilmekti ..bunu kapsayan bi bölüm bulamadığım için burada yapmayı denedim..bu arada antrenmanlarımdanda bahsetmek istedim
    haklısınız günlük şeklinde değildi

9. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    biceps-triceps
    omuz-bacak
    gögüs-sırt süperset denenebilir gibi.

10. pashacan

pashacan Üye