P90x ve dumbell alternatif ve bazı sorular

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fitboy35 tarafından 11 Aralık 2014 başlatılmıştır.

3 Ay sonra

1. P90x Devam et

oy sayısı 0
    0,0%
  2. İnstanity yap

oy sayısı 0
    0,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fitboy35

fitboy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlarlar en baştan başlamak isterim 4 sene öncesine kadar 95 kiloydum şuan yaşım 20. 5 ay fitnessa gitmiştim ama kararlıydım 1 kere o yola başlayınca sonunu getiririm hiç l carnite protein tozu vs vs kullanmadım salonda deli gibi cardio yapıyordum ve 5 ay sonunda beslenme ile 77 kiloya kadar düştüm ve bıraktım fakat erkek olarak basenlerim biraz fazla kaldı ve 3 sene sonrasında kick boksa gitmeye karar verdim 2.sene sınava hazırlandığım sene çok güzeldi 3-4 ay civarı kick boksa gittim esneklik kazandım malum sınav maratonu vücut hamlaşıyor ye iç yat hesabı fakat bacak ve basenler yine kalmıştı nisan gibi p90x nisan gibi başladım ve yaklaşık 1 1 buçuk ay yaptım ve sonrasında matematik ve edebiyat için kasmam gerekiyordu. ara verdim sonrasındada ramazan geldi ramazanda iftarlardan sonra cardio x yapıyordum. ve düzenim baya bozulmuştu yani programa tamı tamına uyamıyordum sonrada denizliye üniversite için geldim şuan yurtta kalıyorum 22 kg dumbell krom seti yoga matı şınav barınıda yanımda getirdim ve çalışıyorum kendi evimde duvara monteli barfiksim vardı kapı barfiksi hiç kullanmadım fakat şuan yurttaym fakat çok rahat sporumu odamda yapıyorum p90x macerama yeniden başladım yaklaşık 2-3 hafta oldu nisan ayında şekerpare ile başlamıştım kim ne derse desin p90x için üst 2 belli olmaya başladı üstündeki yağ tabakasını attığım sürece altta kaslar hazır bekliyor ab ripper i programı uygulayanlar bilir p90x için zorluk çekmiyorum rahat bi şekilde yapıyorum fakat yoga çok uzun olduğu için cardio x yapıyorum yogayı yapmaya çalışacağım. beslenme dersek öğrenci hayatı ne bulursak yiyorum tabiki ama genelde beslenmem sabah 2 yumurta haşlama light peynir zeytin 2 dilim kepekli ekmek çay şeklinde 2 saat sonra antreman yapıyorum ve antreman sonrası okula gitmeden yulaf yarım yağlı süt tarçın ve çok az nesquik karışımını yapıp gidiyorum gelincede marul üstüne peynir 1 tane büyük ton balığı 1 dilim kepekli ekmek şeklinde bazende makarna tavuk gögüsü okulda yemekler iyi olursa okulda yiyorum sorum öncelikle dumbell ile sırt günleri barfiksim olmadığı için hangi hareketi yapabilirim barfiksin yerini tutmıyacağını bende biliyorum ama sırt kaslarımıda çalıştırmak istiyorum birde 3 ay sonunda insanityi uygulamayı düşünüyorum yoksa 1 3 ay daha p90x mi dersiniz? düşünceleriniz nelerdir? Amacım hacim kazanıp baseni eritmek

2. fitboy35

fitboy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevap vericek yok mu?

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.423
    Ödül Puanları:
    113
    sırt için evde one arm dambıl row, bent over row, shrug ve deadlift yapıyorum. sırt için evde yapılacak başka hareket de yok sanırsam....

4. fitboy35

fitboy35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam bende barfiks yeri gelince onlarla yapiyorum hic yapmamaktan iyidir baska tavsiyesi olan var mi

Sayfayı Paylaş